Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ārsta zīmes, noteikumi skolā un noteikumi valstī

Murrrkšķis

Murrrkšķis

mēs nezinām, cik veci ir kolizeja bērni. katrs jau spriež pēc saviem bērniem. manuprāt, sākumskolā var arī neiet uz skolu pārāk bieži, bet vēlāk gan der pievērsties skolai nopietnāk. sākot ar kādu piekto.

sākumskolā var arī neiet uz skolu pārāk bieži

Es te runāju par ceļošanu nedēļu līdz 2 nedēļām mācību gada laikā ārpus brīvlaika, nevis neiet uz skolu bieži. (Manējie 5-9 klase)

adatainis

Ceļot ārpus brīvlaika būtu krietni finansiāli izdevīgāk, bet es cenšos iekļauties brīvlaikā. Max 1-2 dienas paķert klāt. Žēl to bērnu, kam pēc tam ģimnāzijas vielai jātiek līdz.

Pagjušogad kādas 10 dienas kopsummā pa gadu rakstījām, kā vecāki. Pa 1-2 slimošanas dienām pēc kārtas. RV1Ģ neko neteica. Pāris reizes bija "ģimenes apstākļu dēļ".

Uztrauc, kā būs. Jo tagad jaunajā skolā ģimnāzijā nolikumā rakstīts, ka par jebkuru- pat vienu- slimošanas dienu vajag ārsta zīmi. Man vienam bērnam tas būs murgs. Jo imūnsist traucēj dēļ slimo biežāk, ilgāk (antivielas neizstrādā pietiekamā daudz., imunitāte kā bērndārzniekiem). Vecajā skola 3 d pēc kārtas derēja vecāku zīme. Ja jaiet pie ārsta, tad reāli pie tā var tikt bezmaz pēc vairākām dienām. Un tā 1-3 d vietā jākavē var būt nedēļa. Kavēšanas rada jau tā stresu. Mācībām tika līdzi, tāpat ar biežslimošanh bija pirmā klasē. Bet nu tas parastā skolā, kur varēja uzrakatīt darbus bez tāda stresa, ka drosi vien būs ģimnāzijā.

Kāpostgalva

adatainis
RV1Ģ vispār, manuprāt, šim pieiet diezgan relaksēti. vismaz man kā vecākam un meitai kā skolēnam 2 gadu laikā nav 'piesējušies", lai arī noteikti pārsniedza 3 dienas semestrī. tur, cik zinu no bērna, galvenais uzstādījums ir, ka neprasa to ārsta zīmi par kartru štruntu, bet bērna atbildība ir tad attiecīgi tikt galā ar to, kas nu varētu būt iekavēts. un jā, es esmu savam bērnam vienkārši iedevusi pa kādai brīvdienai, kad jūtu, ka ir uz pārguruma un izdegšanas robežas, lai vienkārši izguļas, pirms pavisam 'nolūzt".

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

adatainis

Kāpostgalva
aha - pāris reizes atstājām mājās, jo no rīta bija nekāds. Visi PD jāuzraksta noteiktā laikā pēc atgriešanās skolā, viss palaistais garām pašam jāatrod no klasesbiedru pierakstiem un jāsamācās. Tipa - negrib, nemācies neviens jau tevi te netur. Šogad 9. klase - jāskatās, ko gudrās galvas izdomās par iestājeksāmeniem.

Bet āķis ir tajā, ka maniem bērniem nav nekādas problēmas vielu apgūt patstāvīgi un atgriežoties visus darbus uzrakstīt konsultāciju laikā.
Protams daļa ar to tiek tiek galā paši, bet daļa netiek, vecāki nespēj/nevar negrib palīdzēt, tērē skolotāju laiku konsultācijās pēc ceļojumiem.

Otra lieta - skolotājam ir papildus slodze apkalpot "ceļotājus" - izdomāt jaunus variantus kontroldarbiem, tērēt laiku konsultācijām, tā vietā, lai konsultācijās strādātu ar tiem bērniem, kas tas tiešām nepieciešams.

Bet Latvijā jau ne reti es un es esmu pasaules naba un nafig man kaut ko ievērot. Vispār jau ir pieejamas tālmācības skolas - uz skolu nav jāiet un mācās kaut ceļojumā uz marsu.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Resnā Žurka

bopa
Tev ārsts nevar uzrakstīt zīmi, ko ielikt pie skolas māsas veselības kartē un informēt audzinātāju par ipašu režīmu? Nu tā, lai papīri kārtībā un skolā visi gatavi, ka bērns ar saviem atbalsta pasākumiem

SanSu

bopa
pat par vienu slimošanas dienu vajag ārsta zīmi. A tu neraksti savā vecāku parakstītajā zīmē, ka slimoja. Raksti univarsālo - ģimenes apstākļu dēļ.

Papildināts 07.09.2023 17:52:

Murrrkšķis
Un ko viņi plāno darīt, ja skolēns iesniegs vecāku zīmes , kas kopsummā pārsniegs tās 3 dienas? Informēs bāriņtiesu? Nu lai informē veseli. Pirmās dienas, ja ir paaugstināta t, nemaz nav uzreiz jāskrien pie ārsta. paši ārsti iesaka atpūsties mājās dzert tējas. Ja t ilgāka kā 3 dienas, doties pie ārsta.

Un patiesībā, nekādu bāriņtiesu viņi neinformēs, ja skolēns normāli mācās nekāds ļaunprātīgais kavētājs nav.

Papildināts 07.09.2023 18:02:

pece
tevis ieliktais links ir par pretējo - ja skola redz, ka skolēns nav ieradies skolā, skolai ir jāinformē vecāki!!!

Tā kā skolotāji arī negrib bezjēdzīgi zvanīties, tad viņi prasa, lai līdz plkst. tikiem un tikiem vecāks painformētu, ka bērns nebūs. Es vienkārši eklasē uzrakstīju vēstuli, ka nebūs.

Nerakstīju, ka nebūs, jo slims. Jo MK noteikumos vai likumos tagad ir teikts - ja ir bijis slims kaut vai vienu dienu, tad atgriezties var tikai ar ārsta zīmi.

Murrrkšķis

ā, nē, līdz šim es vienmēr uzrakstīju, ja bērns bija slims. bērnam nesenā un patīkamā atmiņā ir kovida laiki, kad ar nelielu saaukstēšanos nevarēja nekur rādīties, un jauno tendenci, ka ka jāiet slimam uz skolu, lai nebūtu jāgādā zīme, viņš neatzīst. tā nu vienmēr uzrakstu, kas bērnam kaiš, jo skolotāja arī varbūt grib zināt, vai klasē nav kāda epidēmija. ja būs sankcijas - nākšu te un prasīšu padomu

jo no šīs diskusijas es saprotu, ka taisnības pārsvars ir mk noteikumu pusē - ka kavējums ir attaisnojams, ja ir zināms attaisnojošs iemesls, un nekur nav teikts, ka vecāka sūtītās ziņas par jebkādu dienu skaitu nav attaisnojošas.

paldies, ka vismaz mk noteikumi nesaka, ka vecākiem nevar ticēt.

vienkāršāk ir tiem, kas slimo daudz un dikti, pa pāris nedēļām katrru reizi, jo tur ārsta zīme skaitās pašsaprotama. bet neskaidri ir tā kā manējiem, kas parasti slimo vienu vai divas dienas ik pa laikam.

Papildināts 08.09.2023 10:22:

SanSu
Jo MK noteikumos vai likumos tagad ir teikts - ja ir bijis slims kaut vai vienu dienu, tad atgriezties var tikai ar ārsta zīmi.

kur? linku vai citātu lūdzu. pirmajā lapā ir iekopēti noteikumi, kas saka pilnīgi pretējo. ka katra paša ziņā ir izvērtēt, kas ir attaisnojošs un kas nē, un ārsta zīme nav pieminēta.

atceros, kovida laikā, kad skolas prasīja ārsta zīmes priekšā un nepriekšā, tika pat valstiski sludināts - skolas, attopieties! beidziet tos ārstus mocīt pilnīgi bez vajadzības!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437387