Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ārsta zīmes, noteikumi skolā un noteikumi valstī

Murrrkšķis

Murrrkšķis
Tev tā problēma ir reāla vai potenciāli iedomāta?


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!


Murrrkšķis

pece
nezinu. šī zīmju lieta mani vienmēr satrauc, jo esam mainījuši dzīvesvietu un neatrodamies blakus poliklīnikai, un poliklīnikas apmeklējums ir čakars uz vairākām stundām, bet patiesībā sabojāta ir visa diena. šī lieta man sakustina visus matus uz galvas vēl kopš kovida laikiem, kad skola prasīja vienu, bet valsts - citu, un es to vien darīju kā ganīju ārsta apmeklējumus un testēšanās laikus. arī tad, kad izglītības departamenta vai tamlīdzīgā mājas lapā bija teikts, ka nekas no tā nav vajadzīgs.

mani bērni noslimo vairāk par trim dienām semestrī, un es visādi cenšos iztikt bez tām zīmēm. tiešām patīkami bija uzzināt, ka neviens nevar parādīt tādus likumus vai mk noteikumus, kas saka, ka tāda ārsta zīme vispār ir nepieciešama.

tā prasība pēc ārsta zīmes par vienu dienu varētu tikt uztverta kā skolas rekomendācija. kā interpretācija. bet nekur nav teikts, ka vecāka zīme par vienalga kādu laiku nebūtu uzskatāma par attaisnojošu. nedrīkst būt trīs dienas pilnīgi bez jebkāda attaisnojuma, trīs nobastotas un nobumbulētas dienas - tas ir teikts. vecāka zīme ir attaisnojums, un tad tā var būt arī par laiku, kas ilgāks par trim dienām.


nu gribēju zināt un uzzināju, paldies!

Pēdējās izmaiņas: Murrrkšķis, 08.09.2023 11:02.
Papildināts 08.09.2023 11:20:

bopa
no senākiem laikiem atceros, ka, ja kādi divi noteikumi ir pretrunā viens ar otru, tad spēkā ir stiprākais, un pirmajā lapā iekopētie noteikumi ir stiprāki par skolas noteikumiem, tā ka tu vari mierīgi tos skolas noteikumus neievērot. bet, protams, es arī neietu kašķēties ar jaunu un iekārotu skolu. tas droši vien ir risināms ar runāšanu. es runātu - vispirms ar klases audzinātāju, pēc tam ar viņas ieteiktajiem cilvēkiem. arguments - šie noteikumi tavā gadījumā nevis samazinātu, bet palielinātu kavēto dienu skaitu. man liekas, skolas par šo vispār neiedomājas, kad raksta tos noteikumus. es to vienkārši nesaprotu! vai tiešām skolas grib, lai bērni vai nu nāk uz skolu slimi, vai arī katras vienas noslimotas dienas dēļ nenāk uz skolu nedēļu?

pirmajā lapā iekopētie noteikumi ir stiprāki par skolas noteikumiem, tā ka tu vari mierīgi tos skolas noteikumus neievērot
Šis gan nebūs tiesa, ārsta zīmes prasīšana nav pretrunā ar šiem noteikumiem pilnīgi nemaz, un gan jau tavs vai bērna paraksts par skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu ar skolai būs.

Es pieietu jautājumam mierīgi, nemeklētu kašķi, nevicinātu noteikumus un lūkotu kā ats dzīvē notiek. Pārsvarā jau skolas nevicinās ar iekšējiem noteikumiem, ja vien nerodas aizdomas par bastošanu un vecākiem, kas piesedz bērnu.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Murrrkšķis

pece
paldies par tavu miermīlīgo attieksmi, tā šai diskusijai nāk par labu


bopa
Šādā situācijā var informēt klases audzinātāju, ka būs šādi gadījumi un a slios ar vecāku zīmi. Ja to neizmanto ļaunprātīgi, tad neviena skola necels pretenzijas. Mēs to izmantojām 1 semestri, kad bija aktuāli.

Bet tā - ja nepieciešams braucam un ceļojam skolas laikā. Un par to neviens neceļ pretenzijas, jo visi darbi izdarīti, sekmes labas un kopējais sundu apmeklējums ir labs.

p.s. jāatceras, ka jebkurus noteikumus skola izvelk tad, kad pretī vecāki ir ar neadekvātām prasībām un pārmet skolai, ka slikti māca. Ja pašiem pirksti vēdeklī, tad negaidiet, ka skola būs pretīmnākoša.

Resnā Žurka

konkrētā noteikuma mērķis ir izskaust falšās vecāku zīmes, jo nav nekāds noslēpums, ka šitās mātes to izmanto, lai bērna bastotās stundas piesegtu semestra beigās. (..) Siets ir klases audzinātājs, jo viņš redz bērnus, redz vecākus un redz, kad patiešām ir puņķis mājās jāpārlaiž, kad vecāki piesedz bastošanu. Varu tev garantēt, ka represijas par to ne tev, ne bērnam nedraud.
=

Pārsvarā jau skolas nevicinās ar iekšējiem noteikumiem, ja vien nerodas aizdomas par bastošanu un vecākiem, kas piesedz bērnu.

Marquise

Es pec garajam slimosanam senak gadaju arsta zimi. Bet isajam sasirgsanam nemuzam. Vienmer ir pieticis eklase pieteikt kavejumu. Klases audzinataji ir atzimejusi, ka attaisnots. Tapat ari ortodonts ik pa 6 ned. Saja gadijuma visu dienu sanaca kavet, jo jabrauc uz Rigu bija. Ari pieticis eklase pieteikt. Pedejoreiz februari man vnk bija besis menedzet arsta zimi un tapat 2 nedelu slimosanu bez arsta zimes attaisnoja. Bet nu manejais tiesam nekave stundas bez iemesla. Visus specialistus, pierakstus menedzeju arpus macibu stundu laika. Celojumus vnk neplanojam. Ok, pa 8 gadiem 1 trapijas kaazu del, bet to ari attaisnoja. Uzrakstiju gimenes apstaklu del toreiz eklase.

Papildināts 08.09.2023 19:56:

Laikam tiesam audzinataji verte pec deguniem.

Papildināts 08.09.2023 19:57:

Aaa un esmu ari iedevusi pa kadai brivai dienai semestri, kad redzu, ka uz parguruma robezas ir, lai atvelk elpu. Kaut kaa bernam labak uzreiz klust. Bet tas nav biezi. Citreiz varbut 1 tada diena pa macibu gadu.


Fake it till You make it!!!

Sviestabeka

Visiem noteikumiem ir kādi iemesli. Ja noteikumi neapmierina, jāiet pie skolas vadības par to runāt vai vēl labāk - jāiesaistās skolas vecāku padomē, tad varēs noteikumus mainīt. Bet lasīt tik augstprātīgus izteikumus par skolu ir pretīgi. Tad ir skaidrs, kāpēc skolēni neciena skolotājus.

Mums arī šādas zīmes pieprasīja pirms vairākiem gadiem. Manam bērnam ir slimība, uz kuru varētu dabūt zīmes visam gadam uz priekšu, bet mani sadusmoja tieši šī interpretācija, ka vecāku zīmes neder - un es situācijās, kad bērns kavē 1-2 dienas, nevis ir nopietni slims, rakatīju e-klasē, ka slimo un viss. Tad man rakstīja skolas sociālais darbinieks, ka lūk, par daudz kavējumu, es viņai aizrakstīju - "Ko tagad darīt, nelaist vairs uz skolu?" un - viss - tā arī tas beidzās, jo skola netiek galā ar kaudzi citu problēmu, viņiem nav laika ķerstīt bērnus, kas neatness zīmi.

Jo reāli - traucēt ģā dēļ zīmes? Nedēļām sēdēt mājās un gaidīt pierakstu? Iet uz akūto stundu un saķert citus vīrusus?


Upene

Sviestabeka
Es esmu vecāku padomē, tas nemaina, ka skolas vadības attieksme ir derdzīga. Uz vecāku visai pamatotiem argumentiem, ka neapmierina viena pedagoga sniegums, atbilde bija - bērni mūsdienās neklausa, ir izlaisti un ja nepatīk, varat nevest.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437387