Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

pilngadīgs jaunietis un sporta kluba līguma saistības

jautajums5

Līgums par fitnescentra apmeklējumu noslēgts laikā, kad jaunietis nebija pilngadīgs. Līgums nosaka: Gadījumā, ja Biedrs Līguma noslēgšanas brīdī nav sasniedzis 18 (astoņpadsmit) gadu vecumu, izņemot, ja Biedrs saskaņā ar likumu izsludināts par pilngadīgu vai stājies laulībā pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas, Līgumu Biedra vārdā ir tiesīgs noslēgt tikai Biedra tiesiskais aizgādnis, kas ir pilnībā atbildīgs par Biedra no Līguma izrietošo saistību pilnīgu izpildi.

Jaunietis kļūst pilngadīgs, un pēc 18 gadu vecuma ikmēneša maksu nav divus mēnešus veicis, sporta zāli vairs neapmeklē un neplāno apmeklēt. Vai parāda piedziņu par pilngadīga jaunieša neizdarību piedzen no vecākiem vai no paša jaunieša?

jautajums5
Lîgums vispår netika tiesiski noslégts, jo tam fitnesa centram bija jäpârbauda otras puses pilngadíbas fakts. Citádi ligumu ñemaz nevaréja nepilngadígs bérns noslégt.

Uz tá pamata arī maksât neko nevajag, jo ligumsledzéja puse nebija tiesíbspéjíga uz to laiku.

Meauk
Līgumu noslēdzu es kā aizbildnis/aizgādnis - kā jaunieša vecāks. Biedrs - mans nepilngadīgais bērns. Līguma slēdzējs - es, un par manu pilngadību klubs pārleicinājās.

Pēc pilngadības mans bērns uzsāka dzīvi citur, atsevišķi no ģimenes, gaitām līdzi nesekoju. Bet parāda nomaksu piestāda man.

jautajums5
Tad ir jâlasa lígums un jáskatás, kas tur tälâk atrunáts par saistíbu izpildi.

sunusene

jautajums5
Ja līgums ir ar Tevi, tad Tev arī jāmaksā, man tā liekas. Par telefonu arī taču maksā vecāks, bet, kad bērns kļūst pilngadīgs, līgumu var pārslēgt uz sevi. Vai tad, piemēram, telefona rēķinu kāds atlaidīs tikai tāpēc, ka bērns pārcēlies dzīvot citur?

sunusene
Ok, jā, tas gan, ka līgumu tad bija jāpāslēdz.

jautajums5
bija jāpāslēdz.
Varēja pārslēgt. Bet ja tas netika izdarīts, tad tas joprojām ir uz tava vārda. Un tev arī jāpilda līguma nosacījumi un jāmaksā.

Ar to lemongyma līgumu bija jābūt ļoti uzmanīgiem. Man tas džekiņš ilgi skaidroja visu, jo vinš teica, ka daudzi domā, ka visu sapratuši un pēc tam dusmigi, ka viņi krāpjas, lai gan viss ir ierakstīts līgumā. Tur pat vai tik nebija punkts, ka ja tu neizbeidz ligumu, tad tas automātiski pagarinās, bet ar kaut kādu citu tarifu, kas uzreiz ir neizdevīgs. Atteikties varēja 2 nedēļas iepriekš brīdinot. Es sev saliku kalendārā atgādinājumus un visu izbeidzu īstajā mirklī. Nekad vairs. Arī maksāju, lai gan pēdējos 2 mēnešus neviens tur negāja.

Papildināts 12.09.2023 12:40:

Vispār tēma par 18 gadu sasniegšanu, bet prātiņa trūkumu arī man ir aktuāla. Cukurdūkulītis var izdomāt 12.klasē nomainīt skolu no ģimnāzijas uz tālmācību un iepūt, ja?

Kāpostgalva

vienreiz
juridiski gan jau tiešām tikai var " iepūst", tur vairāk tad pamatojums svarīgs - kāpēc nomainīja un kā tad sadzīve mainās/nemainās. jo, es tomēr varbūt teikšu no despotiskā gala, bet, ja vecāki uztur pilnībā, viņiem varētu būt tomēr kaut kāda nebūt teikšana...

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

Kāpostgalva
Ir jau, ir. Centīšos nepieļaut. Pagaidām šķiet ka tikai tādi draudi - ja neattaisnosi man kavējumu, izmetīs no skolas, tāpēc iešu uz tālmācību uzreiz. Kā mani tracina pusaudžu vecums!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437427