Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ādas pleķi

Mammuks78

Mammuks78
Mūsu gadījumā bērnam ir alerģijas. Mēs pie dermotologa nemaz negājām, uzreiz pie alergologa, tikai dabujām nomainīt par cik nepatika attieksme, bet nu esam skaidrībā un zinu,kā rīktoies.

Vabole.
Paldies ,nomierinàji . Savādāk jau sāk likties ,ka ar to ir bez maz vai jàsadzīvo.

Alergologs noteikti izrakstīs zāles. Mums bija Elodie un Elocon. Noteikti ir hormonālās, bet es uzticos mediķim un sasmērēju un pēc dažām reizēm jau pleķi pazuda. Ja uzrodas kāds, ātri saziežam.

Vabole.
Mums izrakstīja vienu hormonālo smēri , bet nedaudz baidos no viņam . Viņas tik apārstē ādu un viss ,vainīgais nav atrast . Bet vairāk es tai dakterei neuzticos .

Papildināts 12.10.2023 19:37:

Viņa bez maz sūta mani pie cita daktere ,lai kāds vēl izsaka savu viedokli .

Papildināts 12.10.2023 19:38:

Kad beidzat lietot viņus , paiet ilgs periods kamēr parādās kāds jauns pleķis , vai ilgu laiku nav ?

Mammuks78
Man bija kas līdzīgs , bet drusku vecākam bērnam. Arī kādu laiku mēģināju dabiskos līdzekļus, bet sapratu, ka nepalīdz.

Tad lietoju ārsta izrakstīto krēmu ar hormoniek vai ko citu. Un vēl ārsts uzrakstīja lielu bunduli ar īpašu mitrinošo krēmu. Tad nu nedēļu palietoju vienu, tad kādu mēnesi teju katru dienu bija vēl jásméré miyrinosais krēms. Un visi pleķi pazuda un vairs nav gadiem bijuši.

Tā ka no savas pieredzes es ieteiktu lietot to, ko ārsts izrakstíja.

Mammuks78
Atopiska āda ir atopiska āda. Pleķi laiku pa laikam būs, un ne vienmēr varēs saprast, kas par iemeslu.

Āda pati nespēj pietiekami veidot aizsargbarjeru, ir viegli kairināma un izžūst, iekaist. Ikdienā jālieto speciāli atopiskai ādai paredzēta kopjošā kosmētika un pēc vajadzības kādas no ārstējošām ziedēm (ir hormonālās un nehormonālās - kura jālieto, atkarīgs no situācijas).

Daļā gadījumu saasinājumu var izsaukt alerģija, taču ne tuvu vienmēr. Un arī ne visas alerģijas ir iespējams kontrolēt. Teiksim, var nokontrolēt pārtikas alerģijas un, piem., dzīvnieku epitēliju, taču nevar aizliegt kokiem un puķēm ziedēt, arī putekļērcīte nav pilnībā iznīdējama vien ierobežojama...
Reāli saasinājumi var būt no "jebkā" - apģērbs, veļaslīdzeklis, mitrums/sausums, krāna ūdens, stress, karstums utt.

Iesaku Veseliemberniem.lv vebināru.

Meauk
Paldies liels par iedrošinājumu . Sāku arī domāt par to,ka vajadzētu vismaz paprovēt .

Papildināts 15.10.2023 00:05:

ninona
Jūs vairāk runājat par kontakt dermatītu un jūsu domu lieliski saprotu . Mammas instinkts saka ,ka kāds ēdiens /ēdienu grupa ir pie vainas . Kaut ko nepanes. Un domāju,ka ir pietiekami daudz analīzes ,tāpat patch testi un kādi vēl tik nē , tikai nesaprotu ko ārsti marinē .

Papildināts 15.10.2023 00:06:

ninona
Liekas ,ka ārstiem tas viss ir tik ikdienišķi ,ka baigi nesatraucās pa kaut kādiem pleķiem. Bet man kā mammai katru vakara galva plīst pušu aiz neziņas kā palīdzēt

Novaly

Mammuks78
Ārsti "marinē", jo analīzes līdz bērna 3 gadu vecumam ir ļoti neprecīzas un nav informatīvas. Tā ir fizioloģija, bērna imūnās sistēmas nobriešana notiek līdz šim vecumam. Pat izteiktas piena olbaltuma alerģojas gadījumā, kas lielākā vecumā tiek pierādīta ar analīzē, mazuļa vecumā visbiežāk neuzrādās.

Atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar medicīnu, sniedzu tikai tēmā Bērnu veselība.

Novaly
Es fb sekoju AD grupai . Daudzas mammas slavēja,kā viņām ir palīdzējušas analīzes .

Bite33

Mammuks78
Mamai meitai bija ļoti līdzīgi izsitumi līdz gada vecumam, ir alerģija pret olu, bet tie pleķi ar to nebija saistīti. Un nekas cits neuzrādījās. Smērējām visu ko, es gan turējos pretī visām steroīdu smērēm, lai gan pāris reizes nācās uzsmērēt arī tās. Palīdzēja biezi vien bepanten exem ziede. Es teiktu, ka vienkārši izauga. Tagad kad sākas aukstais laiks, apkures sezona, sausi un niezoši pleķi uz ķermeņa atkal klāt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437449