Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dāvinājums

Inesza

Aube

Dāvinājuma līgumā tika ierakstīts, ka pārējiem pretenziju nebūs?

Man tētis noslēdza dāvinājuma līgumu. Pārējiem mantiniekiem (mammai un māsai) bija jāraksta, ka viņiem nav pretenzijas un viņi atsakās no mantojuma/īpašuma. Slēdzām pie notāra.


Liela daļa laulību tiktu izglābtas, ja mēs būtu gatavi mazliet vairāk klausīties cits citā.


BTango

Aube
Man ir aizdomas, ka vismaz pirms nedaudz gadiem nevienam atļauju neprasīja..

Papildināts 20.09.2023 15:45:

Tikko uzjautāju iesaistītajai personai nē, neko neprasīja parakstīt.

Vienam no bērniem uzdāvināja māju, pārējie domāja (pieņēma), ka zemi, kas nav pie mājas, pirms dāvināšanas nodalīja. Izrādījās - nekā, negribēja čakarēties.

Tagad sanāk, ka pārējie nevarēs mantot neko, jo tam, kuram uzdāvināts viss īpašums, manuprāt, nav arī nekāda pienākuma dalīties ar dāvinājumu pēc dāvinātāja nāves.

BTango
Ja nemaldos, tad páréjie neatraidámie varés izprasít savas daljas pëc mantojuma atstajéja náves, ja viñiem to nepietiks mantojuma masas.

Civillikumá tas ir atrunáts, bet paßiem ieinteresétajiem vajag ßo iniciatívu.

Resnā Žurka

tam, kuram uzdāvināts viss īpašums, manuprāt, nav arī nekāda pienākuma dalīties ar dāvinājumu pēc dāvinātāja nāves.
Viņiem ir tiesības uz neatņemo daļu kā likumiskajiem mantiniekiem - puse no tā, ko saņemtu, ja mantotu pēc likuma. Tas ir, ja, piemēram 4 bērni, katram pienākas 1/4, bet, ja vienam uzdāvināts, tad pārējie var dabūt pa 1/8 no mantojuma vērtības no apdāvinātā, ja viņi piesakās mantojumam. Drīkst arī nepieteikties un neprasīt, bet apdāvinātājam būtu pienākums ar to rēķināties un krāt naudu izmaksai.


Inesza

Bet noteikti to daļu izprasīšanu citiem neatraidāmiem mantiniekiem, var caur tiesu bremzēt,ja tiek celti gaisā fakti par cita īpašuma izsaimniekošanu,un izšķērdīgu dzivesveidu neatraidāmam mantiniekam...

Papildināts 20.09.2023 21:27:

Domāju,kur ir atšķirība...kapēc bāriņtiesā ir daudz lētāk un pie notāra ir dārgāk,ja it kā dara vienu un pašu lietu?

Inesza
Slédz pie notâra.

Bet tas noteikti nepasargás no likumos noteiktiem kádiem nosacíjumiem vai citu personu likumígâm tiesíbâm vai pretenzijâm.

Aube

BTango
Man ir aizdomas, ka vismaz pirms nedaudz gadiem nevienam atļauju neprasīja.
Mums prasīja. Mēs pie notāra bijām visi.


Liela daļa laulību tiktu izglābtas, ja mēs būtu gatavi mazliet vairāk klausīties cits citā.

Resnā Žurka
Viņiem ir tiesības uz neatņemo daļu kā likumiskajiem mantiniekiem - puse no tā, ko saņemtu, ja mantotu pēc likuma. Tas ir, ja, piemēram 4 bērni, katram pienākas 1/4, bet, ja vienam uzdāvināts, tad pārējie var dabūt pa 1/8 no mantojuma vērtības no apdāvinātā, ja viņi piesakās mantojumam.


Ja kāds no vecākiem savā dzīves laikā uzdāvina vienam no bērniem, piemēram, dzīvokli un apdāvinātais bērns to uzreiz zemesgrāmatā noformē kā savu īpašumu. Kad dāvinātājs nomirst un jāpiesakās mantojumam, konkrētais dzīvoklis tak vairs neietilpst viņa mantojumā, tas ir reģistrēts jau uz 1 no bērniem. Tajā brīdī manuprāt pērējie neatraidāmie mantinieki vairs uz reiz uzdāvināto dzīvokli nevar pieteikties

BTango

Lauga
Man ari bija tada doma

Iedomajos - pirms desmitiem gadu uzdavinats ipasums, bet viena diena kads nak un prasa savu dalu, jo davinatajs nomiris.

Ja cilveks nomirst, var mantot (dalu) visu ipasumu, kas kadreiz piederejus, bet davinats?

Zinaju, ka davinajumu var atsaukt vai spstridet noteikta laika, bet, ka uz to joprojam var pieteikties mantinieku, lai ari oficiali pieder ne-nelaikim, nezinaju


BTango
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/18266-neatraidama-mantinieka-neatnemama-dala-2019

Te nedaudz paskaidrots. Daudzi gan to nezina un neizmanto.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437453