Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kopīpašums

crescent

Jautājums jums, kuras pavisam noteikti varētu būt zinošākas. Man un maniem bērniem ir kopīpašums ar personu ar kuru ir 'nulle' kontakts personisku apsvērumu dēļ. Vai šī persona ir tiesīga pārdot savu īpašuma daļu neapspriežoties ar mani? Ieguglējot daudz pretrunīgas informācijas. Liels paldies jau iepriekš par atbildi.

Resnā Žurka

Vai šī persona ir tiesīga pārdot savu īpašuma daļu neapspriežoties ar mani?
Katrs drīkst savu daļu pārdot un tam nav vajadzīga pārējo atļauja,

BET pārējiem kopīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības divu mēnešu laikā no pirkuma līguma noraksta saņemšanas, vai gads izpirkuma tiesības (tiesu darbi), ja pirmpirkuma tiesības nav bijis iespējams izmantot.

Precīzi panti ir Civillikuma sadaļā Kopīpašums, uzrakstīti saprotami.

Resnā Žurka
Paldies par informāciju. Tieši par pirmpirkuma tiesībām lasīju, bet mulsinoši saņemt e pastu no jaunā īpašnieka, ka iegādāts īpašums un ir informēts ka daļa pieder mums un piedāvājums vai vēlos es un mani bērni nopārdot savu daļu. Ne pirkuma līgums uzrādīts, tik nodota informācija ka iegādāts.

Resnā Žurka

crescent
Ieeja zemesgrāmatā un apskaties, kad un kāds darījums bijis. Īpašnieks pēc autorizācijas sistēmā to var redzēt bez maksas. Un īpaši ieteicams, sevišķi kopīpašuma gadījumā, pieteikt savu īpašumu uzraudzību ( turpat ZG lapā sadaļa), kad pār katru iesniegtu nostiprinājuma lūgumu ienāk paziņojums

Papildināts 16.09.2023 13:34:

Izpirkuma tiesībām atskaites punkts ir šis e-pasts

nikii

Šo likumu parasti apiet pārdodot pa daļām, pusi šodien, otru pusi pēc nedēļas.

Vismaz pirms 3 gadiem tas gāja cauri.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Varbūt nevis pārdeva, bet atdāvināja.

diena

ja, dāvinājums arī "iet cauri''

Resnā Žurka
Paldies.. izdevās ieiet zemesgrāmata un pārbaudīt visus datus un skaidrāka bilde. To ka pārdota otra daļa uzzināju no jaunā īpašnieka, kas iznāca uz kontakta ar piedāvājumu nopirkt arī mūsu daļu. Tāpēc apmulsu kur un kā var noskaidrot.

nikii
dezavu
diena
Izrādās var pa daļām... mani vairāk mulsina fakts ka pircējs iegādājas tikai vienu pusi un gadu vēlāk meklē otrās puses mantiniekus ar cerību ja nu

Resnā Žurka

gadu vēlāk
gads ir izpirkuma tiesību termiņš. Tātad, klusēja apzināti, lai esošie īpašnieki un iemītnieki neceltu prasību bez problēmām, apstrīdot darījumu. Iespējams, ka arī cena apzināti samazināta. Bijušais kopīpašnieks ir īstena pēcpuse, jo ieriebt viņam ir izdevies pamatīgi. Bez kautiņa tur nekas nebeigsies, tāpēc ir vērts aiziet pie laba jurista pakonsultēties (nebūs lēti, varbūt iesākumam pietiek ar notāra konsultāciju) ar visiem papīriem uz rokas. Pagaidām vienīgais, kas ierobežo pircēju, ir laika limits, kas liedz prasīt izbeigt kopīpašumu ātrāk kā 5 gadus pēc pirkšanas, bet arī tur viņam ir iespējas.

nikii
Tas ir par pašvaldības pirmpirkuma tiesībām, kur ir likuma izmaiņas un šis vairs nav aktuāli.

Papildināts 17.09.2023 19:07:

Man nolasās plāns iegūt visu īpašumu, līdz ar to jāsaprot, ko paši gribat - paturēt visu (jāmeklē nauda izpirkšanai) vai saņemt naudu un izvākties.

Resnā Žurka

https://www.at.gov.lv/lv/tiesu-prakse/judikaturas-nolemumu-arhivs/civillietu-departaments/klasifikators-pec-lietu-kategorijam/civillikums/tresa-dala-lietu-tiesibas-841-1400pants/septita-nodala-izpirkuma-tiesiba-1381-1400pants

20.01.1999. Civillietu departamenta spriedums lietā Nr. SKC-40/1999
Izpirkuma tiesība izbeidzas ar noilgumu, ja izpirkuma prasība nav celta gada laikā, skaitot no tās dienas, kad nekustamais īpašums ierakstīts zemes grāmatā uz iegūvēja vārda

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437463