Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Melošana?

Serpantic

dace_bogdane

Protams, ka 12 gadus vecs bērns apzinās , kas ir meli un kas nav. Bernībā (10 - 14 gadu vecumā) melojām ne pa jokam. Protams, ka es nebiju tā, kur dzīvojās pa stroikām, brauca ar riteni caur mežu 5km pedēties jūrā ar draudzenēm, spēlēja kazakus un razboiņikus pa visu ciematu un bļaustījās aiz logiem .

Bet te ir runa, vai bērns apmelo otru vecāku, un tas rada bažas. Parasti bērns grib, lai abi vecāki ar viņu lepotos, tātad, aprunā, jo grib vienam vecākam izpatikt un piekrist: "Jā mammu, tētis ir slikts, viņš ir agresīvs, mani arī sit un bļauj uz mani, kad esmu tur". Vai arī bērns nemelo, bet tas otrs vecāk melo. Tieši tik vienkārši. Grūti te ko pateikt, ja nav izklāstīts, ko bērns teica.

Tā melošana ir tādā ziņā, ka vairākus gadus senu notikumu min kā iemeslu tam, kāpēc negrib kontaktēties ar otru vecāku. Man neko tādu nestāsta, bet tieši vecvecākiem un radiniekiem no otra vecāka puses.

dace_bogdane

Serpantic
Tā melošana ir tādā ziņā, ka vairākus gadus senu notikumu min kā iemeslu tam, kāpēc negrib kontaktēties ar otru vecāku.

Bet tā nav melošana, tas ir iemesls, kāpēc negrib kontaktēties ar otru vecāku. Tu saproti, ka melošana ir nepatiesības teikšana, nevis iemela teikšana? Kāpēc bērna iemesls tev šķiet meli? Varbūt tam visam ir krietni dziļāks stāsts, kuru bērns no Tevis noklusē, bet arī tā nav melošana, bet noklusēšana. Tu taču arī savam bērnam nestāsti pilnīgi visu, kas uz Tavas sirds. Varbūt tie radi stāsta pasakas. Parunā taču ar savu bērnu un paparasi, kāpēc tie radi par viņu ko tādu stāsta. Kāpēc bērns ar Tevi nepārrunā šo problēmu. Iedrošini, ka uzklausīsi un netiesāsi.

dace_bogdane

Kāpēc bērna iemesls tev šķiet meli?

Meli bija domāti tādā ziņā, ka notikums, kas ir ļoti sens, tiek pasniegts tā, ka tas ir noticis pēdējā ciemošanās reizē un pēc tā vairak negrib doties pie otra vecāka. Lai gan reāli pēc tam, kad notikums bija noticis, bērns vēl vairākus gadus gribēja doties ciemos.

Radi šo stāstu uzzināja no paša bērna, jo mūsu,vecāku, starpā šis notikums jau tika izrunāts, neiesaistot vecvecākus vai kādu citu.

Par to, ko un kāpēc bērns stāta radiem, neesmu jautājusi, bet esmu jautājusi par to, kāpēc negrib doties, tad atbild, ka tur vienkārši esot garlaicīgāk kā mājās un tur nesatiekas ar draugiem.

Serpantic
Kādēļ spiest, ja bērns negrib, melo jo negrib braukt.

Papildināts 22.09.2023 14:24:

Pieaugušie jau arī mēdz sameloties aizbildinoties, kad nevēlas kur doties.

Neviens bērnu nespiež doties pie otra vecāka vai kaut kur citur. Bērns grib pavadīt laiku ar radiem no otra vecāka puses, jo viņi kaut kur dodas bieži, un radi, zinot, ka vairāk bērns neiet ciemos pie otra vecāka, uzdeva jautājumu, uz kuru saņēma atbildi, ka neiet konkrētā notikuma dēļ. Un tad arī bija tā neizpratne par to, kāpēc bērns slikti izsakās par otru vecāku, pieminot tieši to vienu slikto notikumu vairākus gadus atpakaļ.

Serpantic
Acimredzot, tas sliktais notikums bijis tießám tik slikts (subjektívi un/vai objektívi bérnam), ka tas ir palicis viñam atminjá un ir tik spilgts prieks bérna, ka tam laikam nav noilguma. Tâ var notikt. Un tie nav meli. Tas vairāk izskatās pëc emocionâli spécíga un psihologiski nepárstrádáta notikuma.

Gemma

Bērns varbūt pat nezina, kāpēc negrib pie tā otra vecāka, bet nav izvēles, jo bērnam spiediens no visām pusēm, pienākums kontaktēt .

Un varbūt zina - ka garlaicīgi, bet zina arī, ka tas tiem visiem pieaugušajiem neliksies attaisnojums, lai varētu neiet. Tāpēc saka to vienīgo, kas var iedarboties.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437515