Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā, lai pierāda savu taisnību ZTI?

Citramons

Labdien!

Pirms vairākiem gadiem vīrs zaudēja mūsu vienīgo dzīvesvietu. Dzīvokli pārdeva izsolē, bet visa parāda summa netika dzēsta. Šobrīd atlikums ir iztiesāts un piedziņa nodota ZTI. Bankai ir nosūtīts pieprasījums atstāt kontā tikai minimālo algu. Vīrs sazinājās ar ZTI, nosūtīja iesniegumus, ka ir 2 nepilngadīgi bērni apgādībā. Tas tika izdarīts pirms ZTI ziņoja bankai. Tomēr, zti nav licis bankai palielināt atstājamo summu par tiem 93*2. Kad vīrs rakstīja un jautāja, kādēļ nav ņemti vērā apgādājamie, sekoja atbilde: apgādājamos ņemtu vērā darba devējs, bet tā kā jums parāda piedziņa ir vērsta uz kontu kredītiestādē, tad ir atstājama, tikai summa min. algas apmērā.

Es nesaprotu! Vīrs oficiāli strādā, saņem algu. Ir viens bankas konts, kurā tiek ieskaitīta, tikai ikmēneša alga! Tad kādēļ ZTI neprasa darba devējam atvilkt vīram no samaksas tos 30%, atstājot 15% no min. par katru bērnu?

BTango

Tas jajauta ZTI, kapec nepieprasa no darba deveja. To neviens cits bez ZTI nezinas teikt. Vai pec tam, kad viss atstajamais atstats, ta summa ir pietiekama, lai sapratiga termina paradu atdotu?

Turpinu urbties caur likumu kalniem. Sakiet, vai pareizi saprotu, kreditors( tas kam esmu parāda) ir tas, kurš ZTI norāda veidu no kurienes piedzīt man parādu? Tieši kreditors ir pieprasījis, lai nauda tiktu atvilkta no bankas konta, nevis darba devējam dots rīkojums atvilkt no darba algas?

Zti taisnība neinteresē. Nauda interesē.

Jums jāsaprot kur tā atvilktā nauda paliek.vai kaut kas tiek arī kreditoram. Vai kaut cik dzēšas kredītsaistības.

Ja nedzēšas - tad jāmeklē mazāk apmaksāts darbs, jo jūsu nauda nekļūs mazāka. Zti sniegs mazāk pakalpojumu un tikai.

Zti māk apieties ar naudu tš lai viss viņam.

Papildināts 23.09.2023 20:38:

Ja nauda jāatvelk no konta... tad prasi darba devēju maksāt skaidrā naudā.

Laikam darba likums nosaka ka var.

Nu a kontā iemaksā caur bankomātu lai kaut kas kustas. Ilgāk izvilks.

Papildināts 23.09.2023 20:45:

Darba likums.

70.pants. Darba samaksas izmaksas veids

Darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā. Darba devējam ir tiesības izmaksāt darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu tikai tad, ja darbinieks un darba devējs par to ir noteikti vienojušies.

BTango

Citramons
Jautajums joprojam aktuals - vai piedzenot no darba deveja un nemot vera visas atstajamas summas, parads dzesisies tuvakaja nakotne?

Man skiet, ka kadreiz likumis bija punkts, ka piedzinu sakotneji ludz darbavieta, bet, ja tur nevar piedzit - bloke kontu.

No pieredzes - ne visi ZTI vadas pec likuma, bet nu var saprast ari vinu (un kreditoru), kuri nevelas sanemt 30eur/menesi.

Ar pasu ZTI nav iespejams vienoties par atmaksas grafiku?

NjuNju

Sakiet, vai pareizi saprotu, kreditors( tas kam esmu parāda) ir tas, kurš ZTI norāda veidu no kurienes piedzīt man parādu?
Jā.

Citramons
Varbút der vérsties ZTI Padomé .

BTango
Parāds ir liels. Kā nu kuram, protams. 15000€.

Papildināts 24.09.2023 16:38:

Paldies par atbildēm! Izskatās, ka bez maksātnespējas mēs no šī cauruma mūžam netiksim ārā.

Jaunās ģimenes, lūdzu, 100x visu pārdomājiet, pirms ņemt lielu hipotekāro kredītu. Kaut viss liekas super stabili, darbs, ienākumi, tas viss var mainīties pilnīgi negaidot! Arī visstabilākās darba vietas bankrotē, arī visspējīgākie darbinieki nav neaizstājami...

Papildināts 24.09.2023 16:44:

BTango
Nē, nedzēsīsies tuvākajā nākotnē

Citramons
Ja ienákumi uz gimeni mazi, un paráds tik liels, tad es arī iesaku uziet maksatnespéjas procesu.

Kā šodien izrādās, ZTI ir pieprasījis gan no darba vietas, gan bankas. Tātad, darbs norēķinās nost, ko jānorēķina, atstās par 2 bērniem un pārskaitīs uz banku. Banka, šo jau apgriezto summu, apgriezīs vēlreiz, līdz minimālajai algai. Lūk tā...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437567