Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā, lai pierāda savu taisnību ZTI?

Citramons

Citramons
Tad es tev ieteiktu zvanīt tam ZTI vai iet pie viņa vizītē un teikt, ka šādi nevar rīkoties, jo tas ir pretrunā ar Civilprocesa likumu. Un pasaki, ka tu iesniegsi sūdzību ZTI padomē, ja nesekos no ZTI atbilstoša rīcība.

Meauk
Galvenais, ka vīrs taču ar viņiem sazinājās, jautājumā, kādēļ netiek ņemti vērā nepilngadīgie bērni, un viņam atbildē ZTI nevienā vārdā nerakstīja, ka ir vērsušies pie darba devēja. Drīzāk pretēji, teica, ka bērnus ņemtu vērā darba devējs, bet viņi griezušies kredītiestādē un tur jāatstāj, tikai minimālā

BTango

Citramons
Sen neesmu vērusi vaļā likumu, bet daudzus gadus atpakaļ par šo tur bija rakstīts kaut kā apmēram tā - ietur no darba vietas. Ja no tās nevar piedzīt, bloķē kontu. Vai arī - piedzen no konta līdzekļus, kas nav darba alga vai kaut kā tamlīdzīgi.

Realitātē ir ZTI, kas šo vispār noignorē. Kas ir trakākais - sazinoties ar TI Padomi, mūsu gadījumā Padome nostājās ZTI pusē sakot, ka tā varot darīt, kaut gan konkrēti teicu, ka no algas JAU novelk un kontā ienāk TIKAI alga. Viss vienalga.

Tika rakstītas neskaitāmas vēstules ZTI lūdzot paskaidrojumus, sūtot likuma pantus, lūgumus, lai atbloķē kontu un no tā neko nevelk, jo jau velk nost no algas (ļoti pieklājīgas summas).

Algas dienā cipars kontā bija mīnusos un tas baigi sita pa nerviem.

Beigās izcīnījām atbloķēšanu.

Dusma par netaisnību bija TIK liela, ka tika atvērts Pasta konts un algu pārskaitīja uz to. Kad kontu beidzot atbloķēja (pēc kādiem 3 mēnešiem laikam), pārslēdzās atpakaļ uz parasto banku.

Citramons
Vēl var sazināties ar Tiesíbsarga biroju.

Ká arī varbūt parādnieks var no savas darba vietas pieprasīt oficiālu izziņu par to, cik un kādus ieturéjumus jau veic darba devējs. Un tad to izziņu ar savu lúgumu nevérst dubultu piedziņu iesniegt ZTI.

Bet noteikti par šādu situāciju ir jásúdzas, jo ßí nav normāla prakse un neatbilst likumiem. Parādniekam arī ir tiesības .

DEZdemona

Jautājums. Pēc cik ilga laika var iesniegt maksātnespēju? Man vīrs ir kā strauss, bāž galvu smiltīs un neko nezina ne par savu parādu, ne diži par ZTI. Novelk kaut ko no algas un viss. Ir iespējams man kā sievai to noskaidrot - parāda apmēru, iespējas utt. Runājām ar vienu advokātu, teica ka par daudz no vīra algas atvelkt. Tikko visu summu par slimības lapu (kas bija uz bērnu) ZTI novilka. Bet mans vīrs neko nedara un neskaidro. Reāli besī viņa attieksme pret šo... Kā sāku ko jautāt, tā es esmu sliktā.

Jāpiebilst, ka bija pašam savs uzņēmums un palika valstij parādā nodokļus.

Lēne

DEZdemona
atbilde uz jautājumu- termiņš, lai iesniegtu maksātnespēju, nav noteikts. Ir noteikti kritēriji (no sākuma paskaties Maksātnespējas likuma 129.pantu).

Vai sievai ir iespējas ko noskaidrot - nē, bet ja vēlies darboties, no vīra paņem pilnvaru (notariālu) un sūti pieprasījumus kreditoriem, ZTI, gatavo dokumentus, sniedz tiesā utt. Pie advokāta/jurista uz konsultāciju vari aiziet bez pilnvaras, bet viņi tāpat precīzus datus prasīs.

Bet jautājums, vai vīrs tiešām neko neko negrib darīt? Var taču ar e-parakstu aizsūtīt kaut vai ieprasījumu ZTI,kāds ir parāda atlikums. Var paskatīties "Manas izpildu lietas " (atrodams portālā https://izsoles.ta.gov.lv/ sadaļā pie "Citi pakalpojumi". Tur gan summas nav baigi precīzās, bet aptuveno priekšstatu var gūt.

Vēl ir fīča, ka ZTI jāpaziņo par kontu, kurā tam saglabājami kā neapķīlāti naudas līdzekļi šā likuma 1.pielikuma 3.punktā noteiktajā apmērā (paskaties Civilprocesa likuma 599.prim panta 6.daļa).

Papildināts 03.12.2023 09:49:

un par to-kur sūdzēties par ZTI darbībām. Sūdzība jāsniedz tiesā 10 dienu laikā (Saskaņā ar Civilprocesa likuma 632.panta pirmo daļu sūdzību var iesniegt 10 dienu laikā no pārsūdzamās darbības izdarīšanas dienas vai dienas, kad sūdzētājam, kuram nav paziņots par izdarāmās darbības laiku un vietu, kļuvis par to zināms).

ZTI padomei arī paralēli var sūdzēties, bet lielas jēgas nav.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437567