Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunie projekti 2023/2024

PriecigsMinka

Resnā Žurka
Rietumu puse tur ir gaiša, bet otrai mājai pie stadiona vispār visa vakara saule logā.

Austrumos iespīd no paša rīta, man reāli tās gaismas nepietiek. Es par to tik lielu naudu nemaksātu. Bet nu, katram savi putni.

kiryr
Man vienā mājā vidus dzīvoklis, kam tikai 1 siena ar kaimiņiem, bet visas pārējās ar kāpņutelpu. Tad nu ar 99.9% precizitāti varēju pateikt, kad kaimiņienei licies gaitenī parkarstu un atbliezusi logi vaļā! T telpās stundas laikā vismaz par grādu kritās. Tā ka saule ir tikai viens no rādītājiem (arī pozitīvs, jo pavasarī radiatori vnk slēdzas nost paši, jo saule uzsilda). Ir milzīga starpība vai tev aiz sienas 21 vai -21 grādi. Otrā mājā man vidus dzīvoklis un rekuperators, logi uz d/r pusi. Apkuri pat gribēdama nevaru ieslēgt, jo tā izslēdzas pati! Mums komforta T 22 grādi turās bez apkures vispār, visu ziemu.

MazaisMurmulis

eseni
gribētu cerēt, ka atbilstoši normatīviem ārsienas siltinājums tomēr ir pamatīgāks, nekā iekšsienas izolācija, pat ja tā uz kāpņu telpu.

Ja man tagad būtu jāpēr, izskatītu arī versiju, ka kautkad var nākties atgriezties ( vismaz daļēji) darbā birojá. Nu tā, lai nav 3 sabiedriskie. Un protams bērnu bd/skolas/pulciņvietas.

No apskatītajiem vizuāli un koncepts patīk annenhof, bet tur uz vietas jāskatās mitruma līmenis apkārtnē un dzelzceļa tuvums.

Resnā Žurka

kiryr
Domāju, ka nekā, vnk stratēģiskais objekts blakus. Par to arī LMT blakus, kas nozīmē, ka internets vienmēr būs gana ātrs

Papildināts 04.10.2023 19:34:

Miss Lemon
Vasarā vakara saule nozīmē saulē uzkarsušas telpas, bet ziemā tur uz ZA var nemaz nepaspēt aiziet pirms norietēšanas (man ir uz visām debespusēm, tā kā apmēram ir nojausma, kad un kas kurā pusē lec un riet, kad silda.)

Resnā Žurka
Mana māja ir novietota tieši tāpat kā jaunās. Es spriežu no saules savos logos, karsti nav.

eseni
Nu jā, jo uz kāpņu telpu siena visticamāk ir 1 bloks + apmetums un viss. Ārsienai pilnīga cita lieta, kurai būs pavisam citi rādītāji.

Par to stūra dzīvokli - jā, rēķini atšķiras, bet mūsdienās tā problēma ir daudz mazāka. Arī nestūra dzīvoklim var būt maz saules, kur var gribēties vairāk sildīt nekā citur. Saulains stūra dzīvoklis tāpat būs ar mazākiem rēķiniem, nekā tumšs vidējais.

Jebkurā gadījumā, saulainie dzīvokļi ir koks ar diviem galiem. Ziemā/pavasarī forši - silts, mazāki rēķini. Vasarā atkal ir trakums un vajag kondicionieri. Tas ko ziemā/rudenī saulainajās dienās ietaupi, to vasarā notērē ar kondicionieri.

Resnā Žurka
Bet kāpēc ne stadiona skatu? Dēļ specifiskiem trokšņiem?
Kā ar 1.stāva dzīvokļiem, kādi mīnusi? Mani uzrunā tas, ka vasarā var sēdēt uz terases zemes līmenī, iziet ārā caur terases durvīm.

Pirmā stāva mīnusi:

• bieži vien tie būs tumšāki - daudz vairāk iespējas, ka kaut kas aizsegs gaismu, vienalga vai tās ir citas mājas, apstādījumi vai vēl kas cits;
  • atkarībā no novietojuma liela iespējamība, ka ar privātumu būs kā būs - pavisam nesen biju Dominas rajonā, tur blakus promo cash & carry ir jaunie projekti. tur pirmajā stāvā uz ielas pusi (ok, tā ir maza un klusa iela) balkoni ir burtiski 5m no gājēju ietves. Gāju garām pa ietvi, kamēr viena sieviete tur 5m attālumā uz balkona karināja drēbes. Visiem logos pamatīgi aizskari/žalūzijas, lai no ielas neredz iekšā, kas atkal rada tumsu. Mežciemā uz Eizenšteina ielas jaunbūvei līdzīgi - tur pirmā stāva terases burtiski dažus metrus no gājēju ietves uz ielas. Ok, viņi tur kaut kādu dzīvžogu sastādījuši, bet nu anyway.
  • Skats ārā pa logu švakāks - daudz kur sanāks skatīties uz asfaltu/bruģi un betonu, vai arī dažus metrus aiz loga būs augsts dzīvžogs, bet nu tas subjektīvi.
  • Varbūt atkarīgs no mājas un kā tiek izplānots un uzbūvēts, bet 1.stāvs būs pirmie, kas izjutīs dažādas problēmas - grauzēji, kukaiņi, kanalizācija utml. Paziņām nesen bija problēma - kāds idiots bija aizdambējis kanalizāciju ar cementējošajām kaķu smiltīm, rezultātā apakšā dzīvojošajiem pa vannas noteku plūda iekšā citu cilvēku sūdi un cilvēks panikā rakstīja un skraidīja pa stāviem lūdzoties citiem neizmantot kanalizāciju, kamēr nav avārijas dienests savedis kārtībā. Nu vismaz labums tāds, ka tur dzīvoklī bija atsevišķi san mezgli un piesaistīti atsevišķiem stāvvadiem. Tad nu no vannas smēla ar spaini un nesa uz otru telpu izliet. Līdzīgi arī ar miskastēm - ja tās ir kaut kur tuvu, Tu jutīsi un redzēsi; ja aiz loga parkings, tad pēc muļķības likuma tur būs kāds idiots, kam patīk 20min rūcināt un sildīt auto utt.

Plusi:

• Ja nepatīk lifti vai satraucies, kas notiks, kad tie nestrādās vai būs ugunsgrēks, tad ir labi; it īpaši labi veciem cilvēkiem, jo ja nu kas, tad nav augstu jākāpj;
  • man liekas, ka tepat forumā citi arī teica, ka pirmajā stāvā ir forši ar bērniem - var ātri un viegli skraidīt iekšā ārā;
  • pirmā stāva dzīvokļi parasti ir lētāki;
  • ja ir tas privātums nodrošināts, tad terasīte varētu būt ok, bet tur baigi atkarīgs no izpildījuma.

JanisB
Ar bērniem pirmais stāvs ir vislabākais, Nav jādomā par skraidīšanu utt. Kaut spēlē bumbu iekšā. Neviens nesūdzas.

Otrs man ir drošāk ar bērniem 1 stāvā. Pašai ir bijis, ka bērns uzkāpj uz palodzes un atver logu, kamēr es uz labierīcībām un cik dzirdēts daudziem ir bijušas nedrošas situācijas ar bērniem un balkoniem/logiem. Tāpēc mums logi ar atslēgām.

kam patīk 20min rūcināt un sildīt auto utt.

Mums teorijā mājas ieksejos noteikumos ir rakstīts, ka šo nedrīkst darīt. Mums pie logiem nesanāk mašinas, bet cik zinu šo ievēro.

Terases ir tāds āķīgs jautājums. Tagad populāri pirmie stāvi ar terasēm, kas nav norobežotas un tas mēdz radīt problēmas. Suņi/kaķi utt.

kiryr
Nu ar iekšējiem noteikumiem ir tā - vajag arī efektīvus veidus, kā piespiest tos ievērot. Diemžēl, jaunais projekts nenozīmē obligāti, ka viss ir smuki, kārtīgi, visi pieklājīgi un apzinīgi. Ļoti atkarīgs kāds kontingents, kas ir apsaimniekotājs utml. Ja kontingents nav tas ideālais, tad jautājums vai apsaimniekotājam būs dukas tur cīnīties? Diemžēl pietiekami jaunajos projektos dzīvo tādi, kas piebrauks pie mājas durvīm, nometīs savu džipu un ja viņam aizrādīsi, tad pateiks kur Tev iet. Tad nu jautājums vai sauksi policiju vai nē.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437723