Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunie projekti 2023/2024

PriecigsMinka

Samael

Piedodiet, jauno jauno projektu fani, bet nudien tendence ir arvien mikroskopiskāki dzīvokļi par arvien kolosālāku cenu. Neizskatīsim River Breeze Residence utt. Klaustrofobiskas kastelītes.


Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.


Jaunajā projektā pārlieku bīties no stūra dzīvokļa nevajag, ja vien neesi nenormāli salīgs cilvēks. Man ir, jā ir grādu vēsāka telpa, bet tā kā ziemā neturam uz pilnu klapi radiatorus, tad liela bēda noteikti nav. Rēķins par apkuri ir ļoti maza daļa, ja pareizi atceros lielākais 73m2 rēķins bija zem 60 eiro, kad kWh cenas bija kosmosā.

Jauno dzīvokļu platības tiešām apbēdina. Ja plānojat nākotnē ģimenes pieaugumu, tad guļamistabai jābūt tādai, ka tajā ielien 2guļamā gultā, 3-4 durvju skapis, nakts galdiņi, zīdaiņu gultiņā un, vēlams, kumode. Citādi būs saspiesti un grūti. Būtībā guļamistabā jālien normāla izmēra darbgaldam. Ja rocība ļauj, ņemiet šo vērā.

Pirmo stāvu neiesaku drošības dēļ. Kaimiņiem dienas laikā lauzās caur logu, labi, ka bija mājās un zagļiem nesanāca.

Bērnu laukums netraucē, bet atkritumu novietnes izvešana ap 6šiem vai 7ņiem brīvdienu rītā varētu kaitināt (vasaras mēnešos jo īpaši skaļi).

Īpaši izvairītos no dzīvokļa ar logiem uz "dzīvas" ielas pusi. Dzīvoju tādā, tāpēc novērtēju to, ka vasarā dzirdu vardes kurkstam, nevis mocīšus un smagos auto.

Īpaši iesaku vērtēt kaut vai neliela veikala tuvumu. Ļoti būtiska nianse. Skolas, bērnudārzi - sāpīga tēma. Bērnudārzos jāskatās, kādas rindas (arī privātajos). Skolas tagad pēc adreses.

Ieteikums no pieredzes, obligāti pērciet savu autostāvvietu, maksājiet, netaupiet. Vēlāk būs problēmas, nebūs kur nolikt, īrēsiet. Kamēr nav bērnu, pastaiga netraucēs, bet ar bērniem tas ir grūti.

Nu nevar gan teikt, ka jaunie dzīvokļi būtu kaut kā īpaši mazāki kā ierasts. Ķieģeļu hruščovkā trijnieks 53kv m. Lielākā daļā citu veco māju, izņemot 119., trijnieki ir +- ap 60kv m. Tikai jaunajām mājām vēl bonusā nāk noliktava, kas ir vēl vienas istabas izmērā, un visādas slēgtās ratu un riteņu glabātavas. Tad nu ja ir ergonomisks plānojums un cilvēki pieliek arī nedaudz smadzenes pērkot mēbeles, tad platība nav problēma, bet pluss, jo arī rēķini ir uz pusi mazāki kā plašajos 100kv m apartamentos. Es pat teiktu, ka pareizi iekārtots dzīvoklis ir svarīgs rādītājs jebkuriem kvadrātmetriem. Un otrs svarīgs punkts ir iespēja dzīvoklī neglabāt visu hlamu un reizi gadā lietojamās mantas. Visi riteņi, slēpes, ekipējums, čemodāni un instrumenti, tukšie puķupodi un pat sulasspiede, nesezonas apģērbs un apavu kastes, eglīšu rotājumi, halovīna dekori, tukšās burkas un wc papīra rezerves, pat pārtikas rezerves un saldējamā kamera. Tas viss ir noliktavā! .

MioMioMio

bet nudien tendence ir arvien mikroskopiskāki dzīvokļi par arvien kolosālāku cenu
Nu, ja katrs m2 maksā tik, cik maksā (cik tagad, kādi 2500-3000 eur?), tad acīmredzot pieprasījums ir tomēr pēc maziem dzīvokļiem. Lai vajadzīgais istabu skaits ir, kaut mazas. Ja uztaisa lielas, summa ļoti uzaug un cilvēki vairs nevar atļauties. Ja rezervē laicīgi, pieļauju, ka varbūt ļauj starpsienas sabīdīt citādā plānojumā?


Samael

eseni

Reāls piemērs. Bonavas Vertikālēs viens izīrēja dzīvokli. Viesistabā plus virtuvē ietilpa virtuves nakts, bet tuvāk pie loga - dīvāns, pāris soļu tam pretī TV pie sienas un starp abiem mazs galdiņš. Viss. Tur pēc labākās gribas neko citu ievietot nevar.

Padomju projektā viesistabā (izolēta, bez virtuves) ietilpst: gar vienu sienu milzu sekcija, tad vēl istabā ir dīvāns, divi atpūtas krēsli, kafijas galds, klavieres, divi grāmatu plaukti un datordarbavieta (nevis mazs galdiņš ar laptopiņu, bet geimeru krēsls un galds ar 4 monitoriem). Paliek vieta vēl tāda, ka valsi uzdejot, nav piebaztība. Protams, visiem tas nav nepieciešams, bet fakts ir fakts.

Papildināts 08.10.2023 09:27:

Nevis nakts, bet kakts


Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.

Samael
Bet ko reāli vēl būtu tajā viesistabā jāliek?
Esmu dzīvojusi gan 103.divistabniekā, gan jaunā kompaktā trijniekā. Kvadratūra +-līdzīga. Tad nu tas, kas mūs, kā ģimeni interesēja, bija atsevišķas istabas. Man viesistabā nevajag ne baisu sekciju, ne klavieres, ne geimeru galdu! Man vajadzēja 4sienas ar logu un durvīm, kur nolikt gultu. Viss. Tieši tik vienkārši. Mūsdienās gulēt uz dīvāna viesistabā ir krindžs. Šis ir viens tāds aspekts, kas nu arī Latvijā ir beidzot cilvēkiem aizgājis līdz smadzenēm.
Un manā kompaktā trijnieka studijas viesistabā bija 4m mazs virtuves kakts, kas tika projektēts pēc skata tuvāk sekcijai kā virtuvei. Stūra dīvāns izlaižams, lai ir kur ciemiņus izguldīt. Vēl bija 180cm gara augstā tv kumode (3 durvis, pa 2 plaukti katrā). Un transformeris kafijas galdiņš, kas pacēlā un izlaidās līdz normālam 160cm pusdiengaldam uz svētkiem. Īstenībā arī tagad lielajā un plašajā trijniekā mēbeles viesistabā pēc numenklatūras ir tādas pašas Bez sekcijām un klavierēm un geimeru galdiem. Tā ir viesistaba nevis noliktava...

Samael

Tev nevajag klavieres, citiem vajag. Un nevis geimeru galds, bet galds ar geimeru krēslu, jo ērtāks. Vispār jau pastāv tāds attālinātais darbs, un ne visi darbi pie datora ir laptopiņā veicami. Vajag lielus monitorus. Kur to likt? Guļamistabā? Datorizēta guļamistabā, lūk, tas ir krindžs.

Eh, labi, katram sava taisnība un vajadzēšana.


Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.

Dzīvojot pārāk lielā saspiestībā, t.i. pārāk mikroskopiskas istabas, koridora/halles neesamība utml, ir lielāks konfliktu rašanās risks. Cilvēkiem vajag telpu.

Es šobrīd izvēlētos kādu no t.s. vecajiem jaunajiem projektiem, taču labākajos projektos tādi praktiski nav piedāvājumā. Kolīdz parādās, tā ātri tiek izķerti.

Samael
Laifhaks lielam monitoram ir 4k 50" tv. Iesaku pamēģināt. Negribēsi vairs atgriezties pie darba uz ntiem monitoriem vulgaris. Tad nu "pīrāgs" izskatās šādi -tv, darba galds, krēsls, gulta. Gulta jāizvēlas bez extra bieza galvgaļa un bez tikpat bieza kājgaļa, tā sanāks lieki 40cm krēslam pie galda. Arī galdu var paņemt dažādos izmēros, no 50-80 ir milzu amplitūda. Varbūt to 80cm plati mega extra lielo galdu nemaz nevajag?
Tad nu jaunajā mājā (nu, ne kompaktajā protams) guļamistabā ir gulta, divi naktskapīši, divi darba galdi, divi grāmatu skapji, un divi krēsli (ne geimeru protams, bet glīti ādas krēsli). Tad vēl ir 4m2 skapis un vannasistaba. Bet nu to tak nevar salīdzināt ar padlaiku dīvānu un sekciju, un klavierēm viesistabā...

Papildināts 08.10.2023 11:16:

Lauku puķe
Konflikti rodas tad, kad nav sava telpa. Ko tev dod viena milzīga viesistaba, ja tajā vienlaicīgi viens uz dīvāna mēgina gulēt, otrs pie darbagalda attālināti strādā, trešais dragā klavieres, omite skatās ziņas, bet pastarītis istabas vidū māca lāčus skolā...


Jasmiins

Lauku puķe
Kuri ir tie vecie jaunie labie projekti?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437723