Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunie projekti 2023/2024

PriecigsMinka

nikii
Wow, tur pat ir ventilācija sienās! Tad jau tiešām kāds projektēja un arī uzraudzīja visu to pasākumu. Tik patālu un tā iela blakus... bieži tur braucu garām. Uz šosejām parasti skaņas valni būvē... bet tur tas ciematiņš ceļmalā stāv žēlīgs. Smuks, protams. Un ar satiksmi tajā galā nekas labāks nepaliks. Plānojas arvien jauni ciematiņi uz ntiem hektāriem...

Papildināts 08.10.2023 22:54:

Samael
Jaunās Viesturdārza mājās arī dzīvokļi gari kā desas, bezjēdzīgi. Un daudzi saka, ka atbaidošs pēc skata tas projekts. Man pašai gan nav tādu izjūtu, un arī teritorija iekārtota. Žogs gan nav, tad nu tie pagalmi tādi koplietošanas sanāk. Savukārt vecajām mājām nav teritorija, nu tā ka nemaz. Viņas tur iespiestas kaut kā nejēdzīgi. Iedzīvotāji vēl akmeņus sabāzuši cik nu mācējuši, lai noslēgtu ceļus uz turieni ( nez vai likumīgi vispār).


MazaisMurmulis

eseni
Goda vārds. Nesaprotu apsēstību ar rekuperācijas caurumu sienā. ( p.s. man ir rekuperācija, centrālā, zinu plusus un mīnusus). Katrā ziņā, man tas nebūtu kritisks punkts dzīvokļa izvēlē.

Katrā ziņā jauno projektu dzīvokļu piedāvājums ir pieņemams 1 līdz max 4 cilvēku ģimenei. Tiklīdz vairāk - cenu un ērtības ziņā māja strauji izkonkurē.

Resnā Žurka

Katrā ziņā jauno projektu dzīvokļu piedāvājums ir pieņemams 1 līdz max 4 cilvēku ģimenei. Tiklīdz vairāk - cenu un ērtības ziņā māja strauji izkonkurē.
Kaut kā tā. Lielie dzīvokļi maksā tāpat kā mājas līdzīgā kondīcijā. Tālāk jau ir apsaimniekošanas motivācija - pie visa gatava par naudu vai pats kā gribi un auto pie durvīm.

Vēl bez pieminētajiem salīdzinoši kvalitatīvi būvētas ir arī Ziedoņdārza mājas.

Katrā ziņā vecajiem jaunajiem projektiem visas būtiskākās vainas jau ir izlīdušas, un tos, kuri ir nekvalitatīvi var viegli atrast, vienkārši ieguglējot.


MazaisMurmulis
Svaigs gaiss telpās, tavuprāt, ir apsēstība? Hmm...

Ja dzīvoklī ir tikai ventilatori vannasistabās un nosūcējs virtuvē, kritisko co2 ciparu sasniegs max stundas laikā pēc visu logu/caurvēja aizvēršanas. Ja dzīvoklī nav ventilācija, tad ir skābekļa trūkums un paaugstināts mitrums. Katra brīva izvēle, protams. Bet gulēt nakti pie 2500ppm nav ok. Un tāds cipars ir garantēts, ja ir tikai ventilators wc un nosūcējs virtuvē!
Es pat varu droši pateikt, ka ventilators wc, nosūcējs virtuvē un ventilācijas šahtas sienās nespēj nodrošināt pietiekamu gaisa apmaiņu. Bet kaut kas ir tomēr labāk kā nekas.

nikii

eseni
Ventilāciju savā dzīvoklī katrs var izbūvēt un nav šis pasākums kosmosa cenā. Bet noliktavas telpas, autostāvieta zem jumta un istabu izmēri priekš manis ir svarīgāki parametri. Kā arī attīstītāja reputācija.


ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

MazaisMurmulis

...un dažam attīstītājam, kas kā īpašu bonusu reklamē individuālās rekuperācijas, nemaz nav "centrālās ventilācijas", kur pieslēgt tvaika nosūcēju. Ogļu filtri nepaņem visu. Kā tur tiek nodrošināts virsspiediens ugunsgrēku gadījumá neesmu pētījusi, tiem projektiem bija citas nianses, kas atsijāja jau "1.kārtā".

Katram tomēr kritēriji ir savi. Ventilācija ir tikai viens no punktiem, to var nodrošināt arī bez rekuperācijas iekārtas katrā istabá ( jā, ar iespējams nedaudz lielākiem siltuma zudumiem - bet ja màjai ir atbilstoša energoefektivitātes klase - tas nav pamats satraukumam un nē, naktī nekāpj virs 1000ppm.)

Bet kas ir tas, ko baigi būtu "jāpaņem" tvaika nosūcējam, ja nav gāzes plīts? Divus gadus lietoju ogļu filtra nosūcēju un nemirkli nekas nav traucējis. Visas funkcijas pilda.

Papildināts 10.10.2023 21:48:

Un tie nelielie siltuma zudumi nemaz nav tik nelieli, pie tam oi kā jūtas uz kājām.

Man bija visi trīs ventilācijas veidi. At tvaika nosūcēja un wc ventilatoru gaiss nebija nekad. Ar dabīgās pieplūdes šahtām sienās varēja dabūt bik pār 1000, tas ja visi vēji un spiedieni labvēlīgi, taču kājas salst nenormāli. Un tikai ar rekuperatoru ir viss ok.

eseni
Cik bieži ogļu nosūcējiem jāmaina filtri?


nikii

https://www.tavasistema.lv/prece/rekuperators-aeraulica-quantum-next/ re ku pirmais ko google atrod. Kam aktuāli, tie saliek kaut ko šādu un ir kā krutajos ventilējamos dzīvokļos.


ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437723