Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzturlīdzekļi bērnam - varbūt kāds jurists var nokomentēt.

Tricky Simply

Tricky Simply

Šķirta ģimene , ir pusaudzis dēls. Vīrs no pirmās dienas ir maksajis uzturlīdzekļus, attiecīgi arī pēc oficiālas laulības šķiršanas turpinājis to darīt. Papildu pircis apģērbu, apmaksājis braukšanas biļetes 3x nedēļā, apmaksājis jubilejas , ekskursijas, sacensību izbraukumus u.t.t. Uzturlīdzekļu līgumā iekļauts punkts , ka viņš maksā uzturlīdzekļus mātei pie nosacījuma, ka bērns mācās klātienē un dzīvo pie mātes. kopš mācību gada sākuma bērns mācās skolā, kurai ir internāts, līdz ar to gan dzīvošanas, gan ēdināšanas izmaksas nodrošina valsts. Pirmajā skolas mēnesī tēvs samaksājis ikmēneša skolas naudu, iegādājies nepieciešamo mācībām , veikta ehokardiogramma, kas nepieciešama skolai (70eur), gandrīz 100 eur ieskaitīti dēlam ceļa izdevumiem un citām vajadzībām, apmaksāts sacensību brauciens uz Lietuvu, iegadāts speciālais sporta apģērbs, 2 komplekti gutas veļas , higiēnas piederumi.

Māte šajā visā nav piedalījusies vispār, kaut gan abām pusēm līdzīgās daļās ir jāapgādā bērns. Un pieprasa ,lai vēl viņai skaita uzturlīdzekļus.

Tēva piedāvājums ir ,ka viņš daļu naudas ieskaita dēlam ceļam un citiem izdevumiem, un parējo summu skiata atseviķšā kontā apģērbam , apaviem sacensību izdevumiem - visam, kas bērnam ir nepieciešams.

Piebildīšu ,ka tēvs ne tikai pārskaita naudu, bet aktīvi komunicē ar dēlu un cik vien iespējams, pavada laiku kopā.

Viegliem soļiem apsēdos uz palodzes un blakus man nosēdās rīts, tirkīzzalā cepurītē ar kafijas tasi un franču radziņu, kas lidoja līdz. Vēl nedaudz piena....

Tricky Simply
Vai bērns ir jau pilngadīgs?

Tricky Simply

Nē, nav. Bērnam ir 14 gadi, bet apzināti iekļāvām mineto punktu dokumentā, paredzot, ka viņš varētu iestāties šajā skolā vai ja nē- tad vēlāk, iespējams, kādā skolā ar dzīvošanu kopmītnēs.

Viegliem soļiem apsēdos uz palodzes un blakus man nosēdās rīts, tirkīzzalā cepurītē ar kafijas tasi un franču radziņu, kas lidoja līdz. Vēl nedaudz piena....

Tricky Simply
Jāskatās, kas uzturlīdzekļu līgumā ir noteikts par tā grozīšanu vai izbeigšanu.

Ja kas, bērna tēvs var nosūtīt oficiāli, rakstiski ar ierakstītu vēstuli savus piedāvājumus atbilstoši situācijas izmaiņām kā iepriekš noslēgtā uzturlīdzekļu līguma grozījumus. Ja bērna māte tos neakceptē, tad atliek tikai tiesas ceļā celt prasību par iepriekšējás vienošanās izbeigšanu un uzturlīdzekļu apmēra samazināšanu.

Kaut kā tā man šķiet.

Tricky Simply

Meauk
Paldies ! Jo nu savādāk sanāk, ka viens nemaksā prakstiski neko un otrs visu dubultā, un šis ir tas gadījums, kad tēvs tiešām no sirds rūpejas par savu bērnu, bet visam ir savas robežas.

Namejs

Nejaukt. Neatkarīgi no tā, ka fiziski uzturlīdzekļu naudu skaita mātei, tie ir bērnam. Un dzīvošana kopmītnēs neatceļ bērna tiesības un vajadzību pēc mājām. Tā kā, ja šis "tēvs tiešām no sirds rūpējas par savu bērnu", būtu patiesība, tad tēmas nebūtu. Un nebūtu arī fantāziju par naudas skaitīšanu nepilngadīgam.

zeltenezeltene

Tricky Simply
Oi, ar to uzturlīdzekļu nemaksāšanu var bēdīgi beigties. Kā mana vīra gadījumā - bija pat epastu sarakstes, kur vienojās, ka par konkrētiem mēnešiem vīrs bērna mātei nemaksā, jo bērns 99% tajā mēnesī dzīvojis pie tēva, tāpat ka sporta treniņu izdevumi noskaitāmi nost no uzturlīdzekļu summu (no vīra bija piedāvājums maksāt visu, bet pēc tam bērna māte 50% par treniņiem atskaita manam vīram atpakaļ). Beigās viņa tiesā tēloja nabadzīti, apkrāpto un pieprasīja parādu

es ieteiktu vienkārši jaunu vienošanos. Lai izdodas!

Papildināts 08.10.2023 17:10:

Namejs
Kaut ko šādu var uzrakstīt tikai cilvēks, kurš reāli nerūpējas par bērnu un nav sajutis, ka viņu izmanto kā "naudas maku"…

Tricky Simply

Nu dotajā brīdī ir izteikts piedāvājums, ka tēvs pilnībā uzņemas finansiālo atbildību par bērnu,jo tiešām bērns pie mātes ir labi ja 4 dienas mēnesī.,bet šos līdzekļus novirzot pa tiešo bērnam un viņa vajadzībām.

zeltenezeltene

Tricky Simply
Oi, kamēr nepilngadīgs tur tā īsti nevar. Ja būs viņai labs advokāts (kādreiz), tad var visu iterpretēt kā kabatas naudu no tēva puses. Ja bērns ir pie tēva, tad jo vairāk - jauna vienošanās, ka naudu mātei bērna tēvs vairs nemaksā, jo faktiski bèrns pie mātes uzturas vien 4 dienas mēnesī. Citādāk, vnk nemaksāt un visu pa tiešo nepilngadīgam bērnam - var sanākt arī nepatikšanas. Jebkurā gadījumā - vērsieties pie advokāta pēc padoma

Tricky Simply
Bet kur ir problēma pâskaitīt vienošanās nosacījumos nolīgtos uzturlīdzekļus bērna mātei, kura tad arī sapérk visu skolai, kojàm un profesionālajam sportam, konsultējoties un saskañojot pirkumus ar savu dēlu.

Un pārējo naudas daļu lai bērna tēvs, kurš to labprāt dod bērnam ,uztver kā bērnam sniegtu kabatas/izklaides naudu.

Pēc situācijas apraksta izriet,ka bērna tēvs jau ilgstoši pats ir regulāri párkâpis(pozitīvā nozīmē, bet tomēr ....) bērna vecāku noslēgto vienošanos par uzturlīdzeļiem, dodot daudz papildus līdzekļus. Un tagad visi nesaprašanā, ko tad tas pēkšņi mainīsies

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437777