Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzturlīdzekļi bērnam - varbūt kāds jurists var nokomentēt.

Tricky Simply

zeltenezeltene

Meauk
Nu, es no autores saprotu - Māte šajā visā nav piedalījusies vispār, kaut gan abām pusēm līdzīgās daļās ir jāapgādā bērns. Un pieprasa ,lai vēl viņai skaita uzturlīdzekļus.

- respektīvi, uzturlīdzekļi ir izlietoti citam mērķim, ne bērna vajadzībām. Attiecīgi tēvs tad rīkojas un pērk papildus visu pats.
man ļoooti labi zināma situācija. Diemžēl…

zeltenezeltene
Es arī to saprotu, bet situācija jau ir ielaista ilgstošinun labprātīgi no bērna tēva puses. Bet to var risināt tikai pats bērna tēvs, nevis tēmas autore.

Lai bērna tēvs dodas pie laba zvērināta advokāta un risina situāciju atbilstoši patlaban esošajai situācijai.

Papildināts 09.10.2023 14:21:

Ja kas, tamlīdzīga rakstura domstarpības risina sākotnēji pie bāriņtiesas vai ir mediatora. Ja tie nevar līdzēt, tad jau attiecīgi tālāk tiesiski risinājumi seko.

zeltenezeltene

Meauk
Gan jau autore (tāpat kā es ) labi saprot, ka viss jārisina vīram, - vien šeit cālī meklē padomus, ieteikumus.
Protams, var risināt ar BT un mediatora palīdzību, taču beigās tāpat vislabākais ir jauna vienošanās, jo apstākļi citi. Jautājums, kas tā par vienošanos (kur slēgta), kas tagad spēkā?

Ja bērns ir runājamā vecumā - vajag vienoties ar bērnu nevis bērna māti.

Un jāmaksā atbilstoši tam kā bērns mācās, atbilstoši sekmēm un aktivitātēm.

Bērns taču zina kas šim uzturam ir nepieciešams.

Lapsēns

kopš mācību gada sākuma bērns mācās skolā, kurai ir internāts, līdz ar to gan dzīvošanas, gan ēdināšanas izmaksas nodrošina valsts.
Viedokļu dažādībai teikšu, ka mātei izdevumi līdz ar bērna pāriešanu dzīvot internātā nebeidzas. Visticamāk bērnam vieta mājoklī ir saglabāta, kur atgriezties brīvdienās un pēc skolas beigšanas, attiecīgi par dzīvojamo platību izdevumi ir mazāki, bet saglabājas. Brīvdienās tāpat bērns izmanto visus resursus. Apģērbs, skolas piederumi, tas viss joprojām ir vajadzīgs, labi, ka tēvs kaut ko piepērk klāt, bet šī izdevumu daļa arī saglabājas. Tāpat nav zināms, cik daudz no visa gādā māte, ir dzirdēti varianti, kad svētdienas tētuks nopērk kādu vienu dārgu brendīgu apģērbu un uzskata, ka viņa alimentu daļa ir nosegta, kamēr māte to summu būtu tērējusi prātīgāk, lai pietiktu visam nepieciešamajam.

Pa tiešo nepilngadīgam alimentus man liekas nedrīkst skaitīt. Jo atbildību tāpat uzņemas vecāki.

Ok, ir internātā, bet vai tad māte apģērbu, našķus, kabatas naudu nedod? Visu nabadziņš papucis? Nu pārāk glorificēti.

Principā klasiska situācija ir aprakstīta, tikai parasti tâ (retā ) tēva vietā ir (vairums) mātes, kuras arī maksā teju par visu un nodrošina, gādā, kamēr tévi tikai minimumu vai pat to ne....

zeltenezeltene

lokosoko
Kabatas nauda neskaitās pie uzturēšanas.

Papildināts 11.10.2023 21:57:

Lapsēns
Sapratu no autores, ka māte īsti nepiedalās bērna apgādāšanā ar apģērbu, kancelejas precēm utt.

Dizspare

Par kādām summām tad iet runa?

Vai bērns tiek tagad izrakstīts no dzīvokļa un tur nekas vairs nav jāmaksā? Varbūt mammai iespēja šoto iekrāt, uzkrāt slēpošanai, ceļojumam, apkurei vai galu galā zobiem pāris plombes nomainīt?!

zeltenezeltene

Dizspare
Varbūt mammai iespēja šoto iekrāt, uzkrāt slēpošanai, ceļojumam, apkurei vai galu galā zobiem pāris plombes nomainīt?!

un tas tā kā dod tiesības mātei nepirkt bērnam apģērbu/skolas lietas??? manuprāt, uzturlīdzekļi tieši paredzēti šim mērķim - mājoklis, pārtika, apģērbs, skolas lietas...

bet nu autore pazudusi un neko vairāk par šo situāciju tad arī nezinām. Ne to cik maksā uzturlīdzekļos, ne to cik tēvs vēl papildus tērē bērna vajadzībām

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437777