Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Atlikt dārziņu līdz 3 gadu vecumam

Vespuche

Vespuche

Sveikas!

Meita septembrī uzsāka apmeklēt dārziņu,sākam palēnām ar 1h, tagad dārziņā paliek 2,5h,bet skolotāja šodien teica,ka iet grūti,piemēram,nevēlas sēdēt pie galda,kur citi bērni, arī nepiedalās nodarbībās,laikam ļoti reti kaut ko padarbojas kopā ar visiem,pārsvarā kopā ar aukli. Ieteica apdomāt dārziņa apmeklējumu uz 3 gadu vecumu,jo var atlikt uz gadu.. vai teica,ka varu turpināt vest uz tām 2h. Jo bērns ir bailīgs.Vai kādai ir pieredze,ka aizved uz 3 gadiem un iet labāk? Mazliet biedē,ka tagad aukstajā laikā dzīvošos ar viņu pa mājām,bet kā tad pieradināt pie citiem bērniem,ja laukumiņā neiet klāt, tikai vēro un dzīvoju mazpilsētā,šeit pulciņu arī nav tik daudz vai vispār tāda vecuma nav

Sveiki!

Nu no vienas puses lieliski, ja ir iespēja ar bērnu tik ilgi pa māju dzīvot un nav apstākļi, ka jāiet BD, jo mammai jāstrādā. Var taču aicinàt mājās bērnus, piemēram, drsugu vai radu, lai lēnam socializējas. Gan jau ir kādi pulciņi arī mazpilsētā vai, ja nestrādā, kāpēc nevar vest uz tuvāko lielpilsētu?

Kāpēc nevar vest uz tām 2h, jo tikai no septembra iet, nevar var būt tik īsā laikā gaidīt no bērna daudz.

Kā audzinātāja palīdz bērnam iejusties?

Vespuche
Mums bija ilgs adaptācijas periods, bet mēs nesteidzāmies, kopumā 6 mēn, pēc tam bd sāka justies kā zivs ūdeni. Tagad mēs saprotam, ka lēmums bija ļoti pareizs.

Resnā Žurka

Savus nevienu tik mazu nevedu, pat viskomunikablāko un aktīvāko. Tas aizgāja siles grupā divarpus gados. 3 gadi ir optimālakais laiks bd uzsākšanai, ja ir iespēja nesasteigt. Līdz tam var uz kādām nodarbībām pavadāt, koncertiem bērniem. Lai pabružājas sabiedrībā, bet nav par daudz

teeja_bez_bulcinjas

Mana dziļa pārliecība ir, ka, ja vien var, bērnu ātrāk par 3 gadu vecumu nevajag vest uz BD.

Par to, kāpēc tas ir labāk bērnam runā nu jau ne tikai alternatīvās pedagoģijas un psiholoģijas pārstāvji.

Mans, nu jau četrgadnieks dzima Covid laikā (tātad nav nekādas mazuļu skoliņas). vienīgais bērns ģimenē+ pārvācāmies dzīvot uz dziļiem laukiem (tātad nebija kaimiņbērni smilšu kastē)....uz BD vedu, savas pārliecības dēļ, trīsgadīgu. Un jāatzīst, ka tieši kā rakstīts bērnaprūpes grāmatās- tas bija laiks, kad viņam tiešām sāka rasties interesē par citiem mazajiem cilvēkiem.

Vespuche
Cik gadi bērnam ir tagad?

Man pat pazīstama ilggadīga b/d audzinātāja teica,ka ātrāk par 3 gadiem dārziņā nevajag likt! Līdz 3 gadiem bērnam ir vajadzīga ģimene,tās mīlestība un rūpes,tikai ap 3 g.vecumu bērns ir gatavs ilgstošākai prombūtnei no mammas un sākt kontaktēties ar vienaudžiem! Un pat arī 3 gadu vecumā ne visi bērni ir gatavi uzturēties dārziņa burzmā visu dienu!

Piparlapa

Ļoti jāskatās no ģimenes situācijas - ja ģimenei nav jāpāriet uz plikiem makaroniem un/vai māte nejūdzas nost, tad protams, labāk audzinā bērnu mājās, līdz pats staigā, runā, iet uz podiņa, prot apģērbties un paēst. Svarīgi socializēt ne tikai ar bērniem, bet arī pieaugušajiem (ne tikai vecmāmiņām, kas vēlmes nolasa no acīm, bet citiem, lai bērns spēj pieiet un saprotami izstāstīt savu vajadzību, vectētiņi šim treniņu nolūkam labi der). Māte var nojūgties dažadu aspektu dēļ, piemēram, samazinās ģimenes ienākumi, nav savas naudas un neatkarības sajūtas, jo māmiņalga beigusies. Vispārējais taupības režīms, nepietiek naudas savām vēlmēm, varbūt vīrs skops. Varbūt pietrūkst pieaugušu cilvēku sabiedrības, dzīves un komunikācijas ārpus mājas. Varbūt bažas par savu konkurētspēju atgriežoties darba tirgū. Varbūt vīrs nenovērtē mājkopību un bērnkopību un maz iesaistās ģimenē. Tas jāskatās kompleksi, jo laimīga mamma parasti nozīmē laimīgu bērnu.

Vispār esmu lasījusi visai spēcīgus pētījumus, kas liecina, ka 3 gadi ir vislabākais vecums, kad sākt dārziņu. Valodas, kognitīvo un sociālo prasmju ziņā tieši. Diemžēl daudzām no mums nav iespējas 3 gadus "sēdēt mājās" (mēs zinām, ka sēdēšanas ir visai maz) un sanāk, ka lielākoties mazuļi sāk iet 1.5 gados dārziņā, kas nav ļoti slikti, bet, ja ir gribēšana un iespēja, nepārdzīvo un pagaidi to gadiņu bez bēdas

Vespuche

Septembra sākumā palika 2 gadi.

Esmu bezdarbniekos un skatos iespējas strādāt attālināti.Šobrīd palikām pie varianta, ka vedīsim 2h dienā uz BD, lai mazliet aprod, jo kā jau minēju, mums šeit nav pieejami pulciņi un radu/draugu bērni ir lielāki un, ja es esmu blakus,tad visu laiku nāk pie manis, bet bērniem neiet. Grūti saprast kā labāk, vērosim, ja ies traki, tad nevedīsim.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437831