Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Atlikt dārziņu līdz 3 gadu vecumam

Vespuche

Nikolaa
Te neviens neapšauba, ka bērnam jāsēž mājās tikai ar mammu. Bet būt kompānijās, kur ir daudz cilvēku, bet mamma joprojām arī tajā kompānijā ir redzama ir savādāk priekš bērna, nekā bērnudārzā, kur mamma aiziet prom.

2 gados nezinu nevienu bērnu, kas būtu stundas laikā iejuties bērnudārzā. Pat ne nedēļas laikā.

Lesija

Meita sāka iet 2g5m, pirmo mēnesi uz pāris stundām un tad līdz pusdienas laikam(8-12). Uz gulēšanu sāka palikt pēc kāda pusgada(tad kad pati bija ar mieru), tad bija BD 8-16. No sākuma vairāk komunicēja tikai ar pieaugušajiem (ar audzinātāju), bet pēc pusgada jau parādījās arī draudzības(bērni kas patīk). Nav ekstraverta, parasti bail no svešajiem un jaunām vietām. Audzinātājas sauca par mājas bērnu, gandrīz visiem pārējiem tas bija jau otrais gads bērnu dārzā un tie bija pieraduši.

Mums gan bija klasiskais scenārijs ar biežu slimošanu un ik pēc 2 slimošanas nedēļām pa mājām, pierašana bija jāsak gandrīz no jauna. Varbūt, ja neslimo, tad sanāk ātrāk.

Ja neparādas nekādas neirozes un nesāk izteikti sliktāk gulēt, es turpinātu vest uz pāris stundām jo bailīgākam bērnam tāpat būs tā pierašana sarežģītāka. It īpaši, ja nesanāk ikdienā doties uz jaunām vietām, komunicēt ar citiem ārpus ģimenes. Vēl varinats meklēt mājdarziņu ar mazu bērnu skaitu un uz lieto nākamgad. Protams tas, ja pašai gribas atgriezties darbā, ja nē, tad jau var palikt mājās.

Tagad otrais gads un iet ar prieku (izņemu gan max ātri (parasti ir BD 8-17), tomēr jūtu, ka nogurst no bērniem un tā trokšņa).

Murrrkšķis

bērni ļoti atšķiras pēc iedzimtā temperamenta. nu, ja acu krāsa un matu krāsa atšķiras, tad kāpēc lai neatšķirtos raksturi. man ir iedalīts jūtīgais bērns, kas divu gadu vecumā slēpa seju man drēbēs, kad satikām svešu cilvēku. neko neuzspiedu. četru gadu vecumā kļuva ļoti sabiedriska, rotaļlaukumā pati uzrunāja svešus bērnus. tev nevajag lietas sasteigt. bērns kļūs sabiedrisks tad, kad būs tam gatavs. kad būs ieguvis vajadzīgo drošības sajūtu. ja tu pirms laika viņu spiedīsi palikt vienai sabiedrībā - varbūt neiegūs nekad. es nopietni brīdinu, māte, tu pašlaik gatavojies bērnu traumēt. tas būtu tāpat, kā likt skriet vēlstaigātājam tikai tādēļ, ka kāds cits bērns ir sācis staigāt agri.

Naglaarviitni

Atbalstu pozīciju, ka pirms 3 gadiem bērnam bērnudārzs ir lieks. Ja tāpēc reāli jābadojas, protams, bērnu var atstāt bērnudārzā, bet ja viņš tur jūtas diskomfortā, tad slimos (un tik un tā strādāšana nebūs). Parasti nevienam jābadojas nav, nākas tikai pārskatīt tēriņus un prioritātes, bet to negribas, jo kā nu tā sev kaut ko atņemt no pierastajām ērtībām... Visi taču pierod pie bērnudārza (bērnunamā arī pierod...).

Ja ir iespēja, es nevestu (mani tika palaisti 3 un 4 gadu vecumā). Pie komunikācijas ar citiem cilvēkiem mazliet jāpiedomā, bet arī tad 2 gadi nav obligāts komunicējamais vecums. Kādu svešāku taču satiekat? Kaut kur taču aizbraucat? Uz tuvākas vai tālākas pilsētas spēļu laukumu vai parku. Nu un pietiek. Galvenais, neuzbāzties klusākam bērnam ar sabiedrību, panāksi pretējo. Bērni no tā kautrīgā vecuma pamazām izaug, ja viņus nespiež ar varu.

_Me_Julie_

4 bērni. Pirmais bērns aizgāja uz privāto dārziņu 1.6 vecumā. Slimoja nepārtraukti. Otrais bērns aizgāja precīzi 3 gados, jo biju BKA ar 3. un bija iespēja kopā pavadīt laiku mājās. Kā arī mūsu pašvaldības dārziņš ir no 3 gadu vecuma. 3.bērns aizgāja uz privāto dārziņu 2.6 gados, jo bija nereāli garlaicīgi viņam mājās un omes bija apnikušas, ja būtu pārliecība, ka viņš 100% pēc jaunā gada tiks pašvaldības dārziņā , tad arī privātajā neietu. Puikas jūtas ideāli,bez stresa un histērijām. Pēc visas šīs pieredzes, 100%zinu,ka ceturtais bērns noteikti ies dārziņā 3 gadu vecumā.

Ir pieredze! Atliku un gāja daudz vieglāk! Arī audzinātāja bija cita. Audzinātāja pirmajā dienā pat uz sapulci ar manu meitu gāja, tagad meitai 16, draudzējamies līdz šim ar to audzinātāju. Bet jā! Tas gads tajā vecumā ir svarīgs

MazaisMurmulis

Aha. Mazliet atšķaidīšu " tikai no 3 gadiem, citādi ak vai un šausmas. " Ļoti daudz nosaka bd attieksme pret adaptāciju ( nekāda vardarbīga iemešana grupā, pirmās dienas ir vajadzīgas obligāti kopā ar mammu/tēti), vecāku gatavība un bērna atvērtība pasaulei. Liela daļa bērnu interesējas par citiem bērniem un ir gatavi sadarboties jau krietni pirms 3 gadu vecuma.

3 bērni. Nr1 aizgāja uz parastu pašvaldibas bd 1g 8m, pirms tam nebija atāķējams no bd žoga. Viņam tā gribējās ar visiem bērniem kopā...Jāsaka gan, tur audzinātājām bija tam laikam ( un pat šodienai) ļoti saudzīga pieeja adaptācijai. Vispirms pa āru, tad ar mammu pa grupu utt. Nr2 aizgāja 1g4m privātá, jauktā grupā līdzi brālim ( nomainījām dzīvesvietu... un lielais bērns pārgāja uz privātu). Varbūt bija mazliet par strauju mazajam adaptācija, nespēja pats saprast kur grib vairāk - palikt pie brāļa un bērniem bd vai atpakaļ pie mammas. Nr3 vispār bez problēmām aizgāja 1 gada 6m vecumā ar ļoti pārdomātu adaptāciju mājdārziņā. Man bija grūtāk pieņemt, ka mīlulīte tā vienkārši var izaugt un aizskriet. Pa kādam vīrusam katrs 1.gadā noķēra, bet nekāda drāma ar slimošanām nebija. Nekādas histērijas, raudāšanas. Mazajai mājdārziņā tā arī nesatiku nevienu raudātāju. Protams ja būtu jāiet 20 bērnu grupā, kur no rīta sagaida jau 10 raudātāji tas būtu pavisam cits stāsts.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437831