Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Depresija, panikas lēkmes

Zemene1990

Rosalia
Tev taisnība, depresiju bez zālēm uzveikt nevar.

Kā vīrs pārcieš krīzi? Vai krīze ir ilga? Man ir trauksmaina klīniskā depresija..visu stāvokli sarežģī tas ka ir vēl visādi kombinēti gadījumi klāt depresijai. Nav tīra depresija, viss ir kā miglā.

Rosalia

Zemene1990
Vīram oficiāli skaitās vidēji smaga depresija. Krīzes laikā pārsvarā vienkārši guļ un guļ, un guļ. Viņa gadījumā pozitīvi ir tas, ka ir izdienas pensija, jo diemžēl strādāt vairs nevar, tā kā krīzes var uznākt jebkurā brīdī bez brīdinājuma. Ja būtu jauns cilvēks, es pat nezinu kā to visu varētu savienot ar naudas pelnīšanu.

Vēl iedomājos, ka tādos smagos brīžos Tu varbūt varētu zvanīt uz Skalbju krīžu tālruni. Tas, protams, neārstēs, bet Tu varēsi izrunāt, kā tajā brīdī jūties, visas negatīvās domas, ko varbūt negribi "uzkraut" saviem tuviniekiem, lai nesāpinātu.

Papildināts 14.10.2023 14:13:

Vēl vari palasīties tepat atbalsta grupās par veģetatīvo distoniju. Varbūt gūsi kādas idejas kā uzlabot savu dzīvi.

Ir arī tāda laba Meta Heiga grāmata "Iemesli dzīvot tālāk", var palasīt iedvesmai un idejām.

Rosalia
Liels paldies par padomiem. Man arī esot vidēji smaga depresija, vienkārši tas, ka man kombinēts stāvoklis ir. Līdz ar to smagāk tas viss. Un es esmu kā saka jauns cilvēks, un tas skumdina, ka jaunībā esi šādā stāvoklī.

Rosalia

Zemene1990
Varu iedot vēl čupu ar padomiem.

Kad ir krīze, vīram vispār nav apetītes. Nekādas. Tomēr, kad izdodas viņu piedabūt kārtīgi paēst silto ēdienu (gaļas ēdieni, zupa), pārsvarā pašsajūta uzlabojas un arī apetīte kaut kā parādās.

Viņam vēl palīdz fiziska darba veikšana. Mums ir privātmāja, tad nu, ja saņemas un iziet pļut zāli, grābt lapas, tīrīt sniegu, u.t.t., domas novirzas uz darba veikšanu un sāk justies labāk. Es domāju, ka tikpat labi der arī, piemēram, mājas šrubīšana vai ēst gatavošana. Bet tas prasa gribasspēku, pārvarēt sevi, piecelties un darīt.

Ir tādi bez receptēm nopērkami sirds pilieni, gan leišu, gan latviešu ražojuma. Sastavā balderjāņi, mātere, vilkābele, un tamlīdzīgi, latviešu pilieniem klāt vēl piparmētra. Iepilina glāzītē 25-30 pilienus, pielej ūdeni un izdzer. Lai cik dīvaini nebūtu, bet reizēm palīdz. It sevišķi, ja ir trauksme.

Vēl esmu lasījusi, ka var palīdzēt sportošana vai kaut vai staigāšana, ja nav spēka nekam vairāk. Un staigājot vajagot kaut kur "piesiet" domas, piemēram, skaitīt mašīnas, kokus, kaut vai soļus.

Var pamēģināt elpošnas vingrinājumus, skaitot līdzi:

1) Uz 7 ieelpa caur degunu, tad uz 4 aiztur elpu un uz 8 izelpa caur muti, mēli piespiežot pie aukslējām.

2) Elpot "kastītē" - uz 4 ieelpa, uz 4 aiztur elpu, uz 4 izelpa, uz 4 aiztur elpu.

Elpošanas vingrinājumi no ciguna, palīdz nomierināties.

Protams, ka tas viss ir tāda ātrā pašpalīdzība un neaizstāj ārstēšanos ar medikamentiem.

Sviestabeka

Mammai bija līdzīgi. Līdz tam, ka nespēja no mājas iziet. Antidepresantu efektu var just tikai apmēram pēc 3 mēnešiem. Sākumā var būt arī vēl smagākas sajūtas, pat pašnāvības domas. Vismaz mammas AD instrukcijā tā bija rakstīts. Piekrītu, ka stacionārā devas varētu piemērot ātrāk.

Sviestabeka
Mamma tika ārā no šī stāvokļa?

Man pašlaik ir stipras bezizejas domas ar bailēm kopā, ka nebūs izejas no šī stāvokļa, tad pārņem spēcīga panika un izmisums.

Sviestabeka

Jā, mammai šobrīd viss kārtībā. Līdz stabilam līdzsvaram bija vajadzīgs apmēram pusgads. Tagad AD dzer visu laiku un regulāri apmeklē psihiatru. Zinām, kas izraisa mammai satraukumus un sargājam.

Papildināts 14.10.2023 20:32:

stipras bezizejas domas ar bailēm kopā, ka nebūs izejas no šī stāvokļa
Jā, tas mammai arī bija ļoti izteikti. Bet ar laiku mazinājās un izeja pienāca. Arī Tev pienāks!

Pieredze ar psihiatriju LV var būt dažāda. Iespējams, tā aizvien ir viena no vājākajām medicīnas nozarēm valstī. Tāpēc pirmām kārtām ieteiktu meklēt savām vajadzībām vislabāko ārstu, un pat drīzāk ārstu-psihoterapeitu, ne psihiatru.

"Ar katrām zālēm šķiet paliek sliktāk, trauksme aug, bet tā tam jābūt, bet nav spēka izturēt to."

- Nav tam tā jābūt! Ja zāles izrādās nepiemērotas vai izraisa nevēlamas blaknes - tās ir nekavējoties jāmaina un kopā ar ārstu jāmeklē labākais risinājums.

esirte
Man atkal psihiatrs teica, ka pirmās divas nedēļas antidepresanti var audzēt trauksmi, ka tas posms ir jāpārvar. Es ļoti mocījos, nodzēru gandrīz mēnesi, ārsts tāpat lika turpināt , līdz neizturēju un nedzēru esošās zāles.

Palika nedaudz vieglāk bez Antidepresantiem. Bet tāpat ellē dzīvoju.

Papildināts 15.10.2023 11:18:

Sviestabeka
Tās domas laikam ir normālas depresijas laikā, jo kļūst baisi par savu nākotni. Domas ir viens, bet kad nāk stiprs izmisums par šo stāvokli, paliek bails.

Un saviem spēkiem gribas cīnīties, bet liekas ka tas ir neiespējami.

Papildināts 15.10.2023 11:20:

Rosalia
Nu apetīte man ir. Bet ir nevēlēšanās darīt citas lietas, eksistēt, dzīvot utt

Visus šos padomus ieteiktos, esmu daļu darījusi. Paldies.

Saki, vai ir smagi dzīvot ar cilvēku kopā kam ir depresija?

Rosalia

Zemene1990
Saki, vai ir smagi dzīvot ar cilvēku kopā kam ir depresija?
Mēs jau 27 gadus kā precējušies, vienmēr esam bijuši komanda un viens otru atbalstījuši, tāpēc, iespējams, man ir vieglāk pieņemt vīra slimību. Bet, protams, tas, ka tuvam cilvēkam ir slikti un es neko nevaru palīdzēt, pamatīgi sit pa nerviem. Bet labajos periodos atkal liekas, ka nav tik traki. Tomēr nenoliedzami viņa slimība negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti arī man.

jo kļūst baisi par savu nākotni.
Tieši tāpēc vajag lūgt ārstam mainīt zāles vai mainīt ārstu. Nav jābaidās mainīt ārstus, jo galvenais ir, lai piemeklētu tieši Tev atbilstošas zāles. Ja tas nenotiks, Tu lielu daļu savas dzīves jutīsies tā, kā šobrīd. Tāpēc ir vērts pacensties. Pats no sevis diemžēl nekas nemainīsies. Vai Tev ir kāda stabila atbalsta persona (vīrs, mamma, māsa, draudzene vai vēl kāds), kas Tevi morāli atbalstītu visās ārstu maiņās?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437857