Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Depresija, panikas lēkmes

Zemene1990

Zemene1990
Dr Matiss Pudans. Jauns un spidoss arsts, loti viegls komunikacija.

Es lietoju Seroxat un Spitamin (vai ka tur saucas) + 1/3 Tritico uz nakti miegam. Viss mierigi, pat loti labi un katra diena arvien labaka!

Shoshan
Cik ilgi jau lieto šo kombināciju?

Šis man patīk, ka ārsts nozīmē sedatīvo antidepresantu, nevis aktivizējošo. Man tiek doti aktivizējošie, kad audzē trauksmi. Paroksetīnam labas atsauksmes, neesmu mēģinājusi, tikai dzirdēts svars aug. Bet tas būtu sīkums šajā stāvoklī.

Paldies, paskatīšos šo psihiatru

Norma Džīna

Cik ilgi ārsts lika dzert zāles lai saprastu vai tās palīdz? Man liek dzert mēnesi, bet vienas man pat saasināja depresiju un ievilka šajā stāvoklī - ka neesmu šeit savā dzīvē. Nerealitātē. Atmetu, un šis stāvoklis palika.

Nu kādas divas - trīs nedēļas, bet ja ir tā, ka galīgi traki , tad nedēļu, jo tas viss bija jāapvieno ar darbu. Bet tādu sākotnēju uzlobojumu man iedeva adaptols, tad nāca klāt Brintellix. Līdz šādai kombinācijai nonācu kautkādu 3 mēnešu laikā.

Papildināts 16.10.2023 10:41:

Mamma, protams, vienīgais cilvēks kam pazvanu, kad jūtos slikti. Bet dzirdu vienus tos pašus vārdus no visiem - mēs nevaram tev palīdzēt, tikai Tu pati vari sev palīdzēt!
Kautkādā ziņā šis ir taisnība. Cits tavā vietā izārstēties nevar.

Norma Džīna
Paldies par informāciju. Nedēļu bija blakusparādības iepriekš, nākamo nedēļu stipra depresija un trešajā nedēļā vēl sliktāk bija. Tad pārtraucu.

Adaptols, noofen man pilnīgi galīgi nelīdz.

Es šobrīd dzeru nākamos izmēģinājuma zālītes, arī Brintellix. Pats sākums. Galva reibst, tas ļoti nepatīk.

Papildināts 16.10.2023 11:27:

Norma Džīna
Kautkādā ziņā šis ir taisnība. Cits tavā vietā izārstēties nevar.

Nepiekrītu tavam apgalvojumam, protams viss ir arī manos spēkos, bet depresijai ceļš uz atlabšanu liela nozīme ir arī līdzcilvēku atbalstos. Tāpēc viņi var palīdzēt.

Norma Džīna

Nepiekrītu tavam apgalvojumam, protams viss ir arī manos spēkos, bet depresijai ceļš uz atlabšanu liela nozīme ir arī līdzcilvēku atbalstos. Tāpēc viņi var palīdzēt.
Nē, ne viss ir tavos spēkos, arī manos ne. Es gribu būt vesela, bet es neesmu. Tai pat laikā es cīnos.

depresijai ceļš uz atlabšanu liela nozīme ir arī līdzcilvēku atbalstos. Tāpēc viņi var palīdzēt.
Līdzcilvēku atbalstam vai uzvedībai ir liela nozīme, tur tev taisnība, bet slikti ir, ja veselais sāk iet slimā pavadā. manā ģimenē, bija gadījums, ka sieva , kurai bija psihiatriska saslimšna- depresija, atteicās to pieņemt, apmeklēt ārstu, dzert zāles, doties uz stacionāru, aizlaida to slimnību ar vien tālāk, dziļāk postošāk. Vīrs ļoti respektēja sievas izvēli. Un tā sieva gulēja embrija pozā gultā pāris gadus. Meklēja vainu plaušās, kuņģī, visā medicīnas enciklopēdījā, gāja pie visiem citiem ārstiem, tikai ne pie psihiatra. Vīrs nekad viņai neibilda.

man tā nav, man ir mīloš gādīgs vīrs, bet man ar savu slimību ir jācīnās. Pie ārsta jāiet, zāles jālieto un ja vajadzēs- stacionārs jāapmeklē.

Papildināts 16.10.2023 12:12:

Brintellix. Pats sākums. Galva reibst, tas ļoti nepatīk.

Man sākuma posmā no Brintellix ir slikta dūšā, bet nedēļas laikā es pierodu un sliktums pāriet. sākumā Brintelllix lietoju tieši pirms gulētiešanas, lai ar to slikto dūšu varu sadzīvot.

Papildināts 16.10.2023 12:19:

Tāpēc viņi var palīdzēt.
Kā tieši Tu gribi, lai Tevi atbalsta, kas Tev būtu palīdzoši?

bumburums

Zemene1990
Cik cilvēku, tik gadījumu.

Bet dzirdu vienus tos pašus vārdus no visiem - mēs nevaram tev palīdzēt, tikai Tu pati vari sev palīdzēt!

Patiesība ir kaut kur pa vidu.

Nodefinē pati rakstiski:

1.1. Kā tieši Tu gribētu, lai vīrs un māte tev palīdz? Maksimālais variants.

1.2. Ko tieši no tevis gribētā vīrs un māte var palīdzēt? Reālais variants.

Starpība, iztrūkums starp to, ko tu gribētu no tuviniekiem un to, kas ir:

2.1. Kuri cilvēki (psihiatrs, KBT terapeits, mācītājs) tev varētu palīdzēt iemācīties pašai sev iedot trūkstošo atbalstu?

2.2. Kuri cilvēki (darba kolēģi, studiju biedri?) varētu tev palīdzēt kalibrēt savu pašsajūtu, ne tikai vīrs un māte?

Change your mind and the rest will follow!

Norma Džīna
Cik ilgi lietojat brintellix? Vai jums bija arī trauksme? Un šīs zāles strādā arī Trauksmei, nevis tikai depresijai.

Pagaidām nejūtu slikto dūšu, bet garastāvokļa svārstības no zema līdz pacilātam.

Es saprotu, ka paša ir jācīnās!

Norma Džīna

Cik ilgi lietojat brintellix? Vai jums bija arī trauksme? Un šīs zāles strādā arī Trauksmei, nevis tikai depresijai.
Lietoju no 2020 gada, bet ir mainītas devas. Tagad, no augusta beigām lietoju 20 mg dienā. Ikdienā ,manu dzīves kvalitāti visvairāk bojā trauksme. Tagad protams ir labāk, bet es jau ilgstoši lietoju zāles. Un tomēr no rītiem man jorpojām man ir bail uzsākt dienu. Ja es kārtīgi lietoju zāles, man ir samērā labi. ja salīdzina ar to milzīgo trauksmi kāda bija 2015/16 un citos gados, pirms zāļu kursa.

Man ir arī depresija un tās stulbās savas eksistences bezjēdzības domas, bet tas viss ir krīžu laikā, sliktajos periodos. ja lietoju zāles, tad tas viss ir kaut kur fonā, bet nav priekšplānā.

Papildināts 16.10.2023 14:58:

Tomēr, Strap krīzes laika sajūtu un manu šodienas ikdienas sajūtu ir ļoti liela starpība, par labu šodienai.

Norma Džīna
Bet varbūt jāmaina zāles, ja tā trauksme vēl turpinās?

Labāk Tev ir, nekā bija, bet ne tik labi kā būtu jābūt.

Uzsākot antidepressantus, tas ir normāli, ka "pieglumī"? Garastāvokļa svārstības?

Un tiešām tā nelabā dūša jau ir visus lietošanas gadus?

Norma Džīna

Bet varbūt jāmaina zāles, ja tā trauksme vēl turpinās?

1. es nelīdz galam pareizi lietoju zāles.

2. masn ir domāšanas gļuks, ko es zinu, ka man tāds piemīt, es visu laiku izspēlēju sliktāko scenāriju. Man ir negatīva bērnības pieredze. kaut kā pieaugušai sievietei, mani dzīves scenāriji ir bijuši gana labi un veiksmīgi, bet tas domāšnas mehānisms man ir saglabājies.

Labāk Tev ir, nekā bija, bet ne tik labi kā būtu jābūt.

iespējams , es nekad nebūšu pilnīgi vesela, bet es spēju diezgan labi funkcionēt. Un arī tas ir daudz, jo nelietojot zālespazuda arī mana spēja funkcionēt

Uzsākot antidepressantus, tas ir normāli, ka "pieglumī"? Garastāvokļa svārstības?

Uzsākot zāles man bija bedre no kuras pēc kāda laika sāku rāpties ārā, bet līdz pacilātībai es gan netiku......

Un tiešām tā nelabā dūša jau ir visus lietošanas gadus?

Nē, slikta dūša man ir , ja esmu izlaidusi kādu periodu. piemēram vasarā es biju izdomājusi, ka tāpat ir forši un kādu laiku zāles nelietoju , līdz sapratu, laikam jāatsāk un šoreiz jāklausa ārsam līdz galam. Un jālieto tieši tā, kā ārsts ieteicis.

Papildināts 16.10.2023 15:46:

Zemene1990
cik ilgi Tu centies pierast pie Brintellix?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437857