Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zobiņu tirīšana

KaraLieNNe

KaraLieNNe

Mazulim 1gadiņš, protams ir jau zobiņi, kurus tiram ar uz pirksta uzmauktu birstiti (bez zobu pastiņas). ĢĀ, saka, ka jau var tirīt ar pastiņu, rītā un vakarā, bet vakaros pec tam nekada esana, pat kruti pirms miedziņa NĒ, būšot melni zobi.

Mammas, kāda pieredze? Pirms miedziņa gribu vēl dot krūti, jo pie kruts iemieg un pēc tam jau nekāda tīrīšana nesanāk.

Un varat ieteikt zobu pastinu 1gadniekam?

KaraLieNNe
Esmu 3 bērnus zídíjusi līdz pat 2+gadu vecumam, tai skaitā, pa naktīm , cik gribēja. Nevienam zobi nesabojājás un nepalika melni. Un netika pat tik skrupulozi tīrīti 2 x dienā.

Par šo jautājumu vari painteresēties pie kvalificētâm zīdīšanas konsultantém - izskaidros visu un pastāstīs, kâ ir realitātē. Ilgzídíšanas ir atbalstāma, un tâ nebojā bērna zobus.

Gribas blaut, kad dzirdu šádas mediķu pārdomas par šo jautājumu un jauno mammu pilnīgi nepamatotu iebaidīšanu.

Bet uz 1 gada vecumu ir brīnišķīgs laiks rotaļīgi un jauki ieviest burvīgas zobu birstītes un zobu pastiñas. Ieteikt nezināšu, jo valstīs ir atšķirīgs piedāvājums. Der apskatīt ko vidējā un dārgâ cenu segmentā, nevis lētāko lielveikala piedāvājumu.. Un iemācīt ar savu piemēru pie spoguļa taisīt vaļā mutíti plaši, sakot platu Aaaaa.

Noderēs arī pie ārstiem vizītēs, kad vēlāk saslims.

Shalak0

Tiek uzskatīts, ka mātes piens pats par sevi neizraisa kariesu.

Piekrītu Meauk, ka tas ir pārspīlējums, turklāt pretrunīgs, ņemot vērā, ka 1 gada vecumā bēbīši vēl ēd arī pa nakti. Bērnu zīdīju līdz pat 2g6m (nakts barošanas, saprotams, stipri ātrāk beidzās), bet bija arī periods pēc tam, kad pirms miega dzēra pudelīti ar piena maisījumu un zobus ne vienmēr pēc tam sanāca iztīrīt, jo vienkārši aizmiga. Šādā vecumā kvalitatīvs miegs ir svarīgāks par pedantisko zobu tīrīšanu. Nu neiztīra vēlreiz uzreiz pēc tam (vakarā vienalga tiek tīrīts, pat, ja tieši pirms miega vai pa nakti bija dzēris), iztīra no rīta. Ja kopumā bērns ēd sabalansētu, daudzveidīgu pārtiku un arī paralēli turpina dzert mātes pienu vai maisījumu (kas ir būtiski arī 1+ vecumā daudzo vitamīnu dēļ), kopumā rūpējas par zobu higiēnu, kur pa diennakti iztīra tās 2x ar fluoru saturošu maziem bērniņiem zobupastu, tad akurāt neiztīrīti pēc zīdīšanas naktī (vai maisījuma izdzeršanas), nerada tādu skādi par ko vajadzētu tik pārspīlēti satraukties.

Bērnam tagad 5g8m un zobi ir veseli.

Tiem bērniņiem, kuriem ir problēmas ar zobiem, to neietekmē tikai 1 lieta, bet tas ir vairāku apstākļu kopums, ieskaitot nepilnvērtīgu uzturu un ģenētiku.

1 gada vecumā bēbīša uzturs un kvalitatīvs miegs ir joprojām augstākā prioritāte. Visam savs laiks un pienāks arī laiks, kad pedantiskā zobu pucēšana būs jau tikpat nozīmīga.

P.S. Mēs uzreiz sākām "tīrīt zobiņus" tiklīdz izlīda 1. zobiņš ar zobubirstīti (0-2 gadi) un bēbīšu zobupastu. Nedzīvojam Latvijā, tāpēc neko konkrētu te neieteikšu.

Pēdējās izmaiņas: Shalak0, 19.10.2023 02:19.

KaraLieNNe

Meauk
Shalak0
Mums ir loti laba ĢĀ, BET, ar padomju laika uzskatiem. Jo tas teksts: "Jus jau esat lieli, kada piena ēšana uz naktj?" Jo gribu vel zīdit (pieninu ēd 1x pa dienu, kad prasa, pirms miedzina un naktī, lai nomierinātos. Pudeli ar manu pieniņu vai maisījumu, NEKAD nav ēdis) un tas man tādu paniku izraisīja. Zobiņu veselība, protams, ir svarīga, bet man šķiet, kad mātes piens ir NR1 berniņam

KaraLieNNe
Esmu arī dzirdējusi ka dažiem ārstiem tāds uzkats ir. Bet tiešām domāju ka tā gluži nav. Pati arī baroju vēl pa nakti, mana daktere neko tādu gan nav minējusi.

Mēs tīram zobiņus jau kopš pirmā kas izlīda 6. Mŕnešos. Lietojam Elmex pastu kas paradzēta no 0 mēnešiem. Kā pirmo pastiņu lietojām Vademecum, bet veikalos vairs neredzu, šī mazajam patika labāk.

elysian

Statistikai- 2 bērniem tīrīju ar pastu, pēc tam mammas piens pirms miedziņa, zobi labi. Pieniņu pirms miega un arī naktī ēda līdz 1,7 gadiem.

Protams būtisks arī iedzimtības faktors, kādus kuram zobiņus daba devusi.

Lietojām Elmex, kas paredzēta no 0 gadiem.

Shalak0

KaraLieNNe
Man prieks par tevi, ka esi ar mūsdienīgu skatījumu. Diemžēl, lai cik jauka ĢĀ neliktos, bet tā nav laba pediatre (?) profesionālā ziņā, ja viņa neattīstās, nav jaunākās informācijas, nepiedalās med.zin. starptautiskās konferencēs un vadās pēc novecojošās metodoloģijas un ideoloģijas.

"Jus jau esat lieli, kada piena ēšana uz naktj?" - nopietni, 1gadnieks ir nu tik liels? Nakts zīdīšana taču nenozīmē tādu īstu ēdināšanu, bet gan tā ir dabiska vajadzība pēc tuvības, mīlestības, siltuma, mierinājuma, drošības sajūtas. Ar 1 gada sasniegšanu mazulis pēkšņi nepārvēršas par lielu vai pieaugušu. Psiho-emocionālā attīstība un nobriešana notiek pakāpeniski, pretēji prasmēm, ko mazulis apgūst salīdzinoši ātrā tempā - velties, sēdēt, rāpot, staigāt utt. Šie pārspīlēti autoritatīvie sīkie un striktie Latvijā vēl dzīvojošie vecumu normatīvi (rāmīši), liek patiešām noskurināties.

Pēdējās izmaiņas: Shalak0, 19.10.2023 12:23.

Es arī nebūtu sajūsmā par vecā kaluma ģimenes ārstu, jo vēlāk būs lielas problēmas ar nosaukumu - visticamāk, tiks rekomendētas antibiotikas turpmāk pie katra vīrusa, diemžēl.

Ļoti apdomāti, vai nepāriet vai privāti apmeklētu tiešām labu un kompetentu pediatru, vēlams jaunu gados arī. Tie zina daudz progresīvākas un mūsdienígas terapijas un nebársta idejas par vecumu 1 gada vecumā

Papildināts 19.10.2023 13:43:

Shalak0
Identiska pieredze man arī, ārzemēs esot. Pilnīgi cita aina paveras uz bērnu ārstēšanu vai pat uz aprūpi.

KaraLieNNe
Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības par zīdīšanu -konsultéjies tikai ar zīdīšanas konsultantiem. Pēc manas pieredzes teju ikviens cits medpersonäls,sākot ar ģimenes ārstiem, iesaka tikai kaitīgus risinājumus un absolūti pratējus zīdīšanas konsultantu ieteikumiem.

KaraLieNNe

Meauk
Nav jau viņa baigi "vecā kaluma", 50+. Pati vel porms gada yeica, cik iespejams ilgi vari, zīdi, jo no mātes piena veidojās imunitate, ir visi vitamini, utt., tadat - jus jau esat lieli. Nu vienigais labums, kad viņas vietā naks dels, ārsts/pediatrs un ja nu kas, tad konsultejos ari ar vinu un vinam ir cits uzskats. Sodien apjautājos, viņš teica, ka tas jau isti nebojās,zobiņus, var est gan pirms miedzina, gan naktī, jo naktī isti viņi neēdot, tikai paknakstās, lai nomierinatos, butu tuvumā, siltumā. Galvenais ir VISPĀR TĪRĪT!

KaraLieNNe
Lai kā arī nebūtu, piens ir ēdiens. Ja, forši zīdīt pirms miega un 10 bēbjiem viss ir labi. Bet tiem citiem 10 nav. Zīdīšana un piena paliekas uz zobiem pirms miega ir VIENS no riska faktoriem pie bojātiem zobiem. Viens no... Tev kā vecākam ir iespēja izlemt pašam kā rīkosies un tā arī darīt. Gribi barot pirms iemigšanas, baro, nevēlies - MĀCI jaunas iemigšanas prasmes t.i. paēd, iztīra zobus, pasaka, dziesmiņa utt un gulēt.

p.s. apzināti izvēlējos modeli, ja zobi pirms miega ir iztīrīti, tad pēc tam nēed. Jā, naktī var barot, ja vajag, bet tieši pirms nē.Bet tā ir mana izvēle un mans ieguldijums bērnu zobu veselībā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18437927