Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Solis nezināmajā

antramantra

blussiņa

vsp uzskatu, ka pirms ļaut cilvēkiem spert šo juridisko soli - laulība, visiem būtu pienākums iziet valsts apmaksātus sagatavošanas kursus, Labklājības ministrijas mājas lapā agrāk bija uzskatāms materiāls par šo, pašreiz jau vairs nezinu vai tur tāds atrodams. Tas tā, lai aptvertu visu - lai nav šī te "šķiroties būs vēl sliktāk" stāvokļa...

blussiņa
vsp uzskatu, ka pirms ļaut cilvēkiem spert šo juridisko soli - laulība, visiem būtu pienākums iziet valsts apmaksātus sagatavošanas kursus,

Da labi, pietiktu kaut vai ar to, lai iemācītu jaunajiem skuķiem nesākt tā vnk dzīvot kopā un uztaisīt pāris bērnus ar vīrieti, kurš vispār nekas neskaitās. Lai iemācās vispirms apprecēties un tikai tad radīt bērnus. Lai nav tā, ka pieprasot alimentus, vispirms ir jāpierāda, ka vīrietim ar bērniem ir kaut kāds sakars, bet tas maksā naudu, kuras māmiņām bieži nav, jo jābaro bērni.

Par valsts apmaksātiem kursiem es pasmaidu, jo gadu simtiem cilvēki precējās bez visādiem kursiem, un te pēkšņi ļaudis ir kļuvuši tik dumji, lai nezinātu, ko nozīmē laulības.

Da labi, pietiktu kaut vai ar to, lai iemācītu jaunajiem skuķiem nesākt tā vnk dzīvot kopā un uztaisīt pāris bērnus ar vīrieti, kurš vispār nekas neskaitās

Da labi. Ko tur var iemācīt? Vienkārši noveicas vai ne. Jāsteidzas izpildīt bioloģisko misiju kamēr vēl ir iespēja, jo iespēja var zust.

Pietiktu ar to ka mācētu no 5 variantiem neizvēlēties pašu pašu sliktāko.

blussiņa

Njam, ar tādu attieksmi mēs pa riņķi tik iesim.

Gadsimta griezumā likumdošana saistībā ar atbildību kura pastāv starp laulātajiem ir mainījuies

Un pašam, pašam labākajam ir nemainīga tendence kļūt par pašu, pašu sliktāko

Ko mācītu - abiem tiesības un pienākumus pirms liek parakstu uz papīra. Lai standartā "nabaga sievietei" ar pie pupa karājošajiem bērniem nav jāmeklē advokāti kurus var atļauties, lai lielos vilcienos abi apjēdz kas darāms, kad "labākais" sāk kļūt par "sliktāko".

antramantra

Tuvojoties gada nogalei, laiks izdarīt secinājumus par savu dzīvi. Šķirties netaisos, vismaz ne šogad

Attiecībās ir pamiers ar konkrētām norunām un atbildībām. Pirmo reizi arī tika izrunāts par bērnišķīgajām klusēšanas fāzēm, par visu bērnu vajadzībām un plāniem. Es pati eju psihoterapijā. Pagaidām sarunāts ir uz 10 reizēm, pēc tam redzēs kā būs. Raksturs man pašai nav no vieglajiem. Vīram arī nav no vienkāršajiem. Mūsu attiecībās viens liels klupšanas akmens ir dažādais skatījums uz ikdienas vajadzībām un naudu. Otra lielākā problēma ir intīmās attiecības. Šīs abas lietas ir samilzušas un mēs abi ar tām manipulējam. To esam abi godīgi atzinuši.

antramantra
Man prieks, ka notiek virzība uz pārmaiņām, lai vai kādas rezultātā tās nebūtu.

blussiņa

Palasījos aiz neko darīt par tiem materiāliem, kas bija valsts pasūtīti.
Tieslietu un Labklājības ministrijas pasūtīja 2014. gadā Jelgavas pašvaldības "pieaugušo izglītības iestādei", Zemgales KAC (kompetenču attīstības centrs)
Tur vietējie sarakstīja interesantas lietas - visumā konservatīvi un saprātīgi, bet vairākus stereotipus iesprauda, par ko izpelnījās antropologu izsmieklu.

Materiāli LSM rakstā ielikti: https://static.lsm.lv/documents/7o.pdf

Programmu pārstrādāja. 2017.gadā piedāvāja arī kursus visos reģionos, bet esot atnākuši maz pāru un tikai Rīgā. Tad kaut kā viss izbeidzās, gan jau valdība mainījās, noņēma naudu - un tad kovids un karš. Neatsākās.

Rosalia

Nezinu kā citas, bet es precoties sevi uzskatīju par bezgala gudru un pieredzējušu, tāpēc ne uz kādiem kursiem pilnīgi noteikti nebūtu gājusi. Pieļauju, ka citiem/citām arī jaunībā rādās tāpat. Un ja vēl trāpījusies lielā mīīīlestība, tad vispār jūra līdz ceļiem.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438057