Karš Ukrainā (45) un citi karstie punkti pasaulē (Izraēla, Palestīna u.c.)

elinene

Slēdza elinene.

Tos kas izvācās būtu jāsadzen atpakaļ.

Viņi to pašu russkij mir taisīs visur. Tieši tādu kā sataisīja pie sevis.

Tāpat arī palestīnieši visur taisīs palestīnu.

Bet latvieši taisīs visur latviju.


pelēkā pele

puku_princese
mazliet novēloti gan. Bet parādījās brīdis, un, kafiju dzerot, noformulēšu par to jūdaismu. Dažas nianses ļoti vienkāršotā interpretācijā.

apgalvojums par jūdaismu kā “zobs pret zobu” reliģiju ir nepareizs. Piesaucot sarunu valodā iegājušos teicienu: “aci pret aci un zobu pret zobu”, cilvēkiem sen ir pazudis konteksts, kādā tas tika izteikts un ar kādu mērķi. Kā jau iepriekšējā tēmā black sand izskaidroja, – tas ir noteikums likumu grāmatā un ir kā reizi vērsts uz atriebīguma un asinsnaida apslāpēšanu. Jo laikos, kad tas tika uzrakstīts, par viena cilvēka nonāvēšanu, asinsatriebība notika paaudžu paaudzēs, tādēļ jūdaisms saka – atdarīt tikai tik, cik tev ir nodarīts un ne vairāk. Saskatīt te kaut kādu ebreju īpašu atriebīgumu (atšķirīgu no rietumu cilvēka atriebīguma (atcerēsimies Šekspīra varoņus.. kristieši tak)) var tikai cilvēki, kam zemapziņā joprojām valda gadsimtu gaitā veidotas antisemītiskas klišejas. Ja ebreji ir tik atriebīga nācija, tad kādēļ mēs to nemanām? Kādēļ, piemēram, to pēc 2.PK nesajuta vācieši? Ja jau, kā izriet no tava rakstītā, ebreji tagad priecājas un atbalsta palestīniešu bērnu slepkavošanu, tad kādēļ netika novērotas asinsatriebības pret vācu bērniem un vāciešiem? Jā, viņi joprojām meklē un soda vāciešus - kara noziedzniekus, bet tā nav atriebība visai tautai. Un ne tikai - ebreji tika vajāti jau viduslaikos un vēl ilgi pirms tiem. Kur viņu atriebība? Zinu, ka te piesauks čekas ebrejus (Mikas stāsts utmldz). Bet viņiem nav sakara ar jūdu ticību, un jebkurā gadījumā tie ir tikai tautas pārstāvji, ne visa tauta. arī latvieši te savu roku ir pielikuši.

Jūdaisma pamats ir ebreju tautas izredzētība. To akceptē arī kristietība (Vecā Derība). Tikai ar atšķirību, ka pēc tam nāk Jaunā Derība, kas tiek slēgta ar jebkuru cilvēku, kas pieņem Jēzu, neatkarīgi no tā, vai viņš ir “jūds vai grieķis”. Pāvila vēstulēs par šo var palasīt. Jūdi joprojām turas pie savas izredzētibas, savas reliģijas, nepieņem kristietību (esmu dzirdējusi apgalvojumu, nezinu izcelsmi, ka šīs pasaules beigas un jaunas pasaules sākums būs tad, kad pēdējais jūds pieņems Jēzu). Bet jūdaisms nav agresīvs un neaicina uz neticīgo apkaušanu vai paverdzināšanu. Reliģija ir faktiski tā, kuras dēļ ebreji joprojām pastāv kā tauta, neskatoties uz gadsimtiem ilgajām vajāšanām.

Apgalvot, ka jūdi savu reliģiju neinterpretē, bet skaidro tupi gramatiski, ir šīs reliģijas noniecināšana. Ko tad nez dara visi tie jūdaisma teoloģijas centri (vai kā nu viņus tur sauc)? Tad jau tos nevajadzētu. Jūdaisms nav viendabīgs. Pie tam viņiem ir arī mistiskā tradīcija, piemēram kabalisti.

Par “rietumu kristīgajām vērtībām” atgādināšu tikai, ka tās lielā mērā ir radušās uz jūdaisma bāzes. 10 baušļi jau ar ir jūdaisma radīts “produkts”. Ebreji lielā skaitā ir dzīvojuši Eiropā un ir gan piedalījušies "rietumu civilizācijas" radīšanā un attīstīšanā, gan cietuši no tās.


sirdsapziņa ir kā kāmis - vai nu guļ, vai nu grauž...

Bet jūdaisms nav agresīvs un neaicina uz neticīgo apkaušanu vai paverdzināšanu

Muļķibas.

Visas reliģijas aicina uz neticīgo apkaušanu. Tā ir visu reliģiju pamats. Tev nebūs citus Dievus...

Kā nepareizu dievu lūdz tā īstajam Dievam tas nu tik ļoti nepatīk ka ticīgajiem tas jānovērš ar nogalināšanu.

Tiķo ticīgie iegūst militārās spējas šim pasākuma realizācijai tā sāk īstenot.

pelēkā pele

poponda
es saprotu, ka tu ironizē un nesākšu izskaidrot 1.baušļa nozīmi. Gan jau pats zini.


sirdsapziņa ir kā kāmis - vai nu guļ, vai nu grauž...


1. Baušļa nozīme mainās līdz ar ticīgo militārajām spējām.

Bībele pārsvarā runā par nogalināšanu. Tas ir galvenais.

Gan jau Korānā tas pats. Bet tam kas korānā nozīme mainās no tā kā mulla to interpretē.

Tas ka Dievs ir mīlestība kristiešiem ir nesens izgudrojums. Visas dziesmas norāda uz pretējo.

Netieši gan.

Mikaa

black sand
palestīnieši ir patrioti nevis klīst pa pasauli bari - k

as ir tavi informācijas avoti!? Tu pēdējās dienas nu tādu tuftu lej!!! Dzīvot ārpus dzimtenes nav nekāds ne-patriotisma rādītājs (un otrādi, dzīvot dzimtenē nenozīmē būt patriotam), otrkārt, lai nu kas, bet palestīniešus apkārtējās arābu vakstis neuzņem tāpēc, ka viņi tur taisa tikai nemierus!! Ir nu gan kam "patikt"

Zinājāt, ka no Indijas un Pakistānas nav iespējams dabūt ceļojumu vīzu uz Eiropu? Un tāpat viņi te čum un mudž, ja grib, visu var, arī tie Gazas ļaudis. Bet viņus taču dzīve Gazā pa lielam apmierina, neapmierina tikai tas, ka aiz žoga ir ebreji, nevis pliks neauglīgs tuksnesis.

Sarmozo

Nu, kurš te čivināja par nevainīgajiem bēēērniņiem?

(te gan Dagestānas bērni, bet neceriet, ka Gazā ir citādāk)

https://twitter.com/i/status/1718689671029383556

Tas ka jūdaisma pamats ir izraēla tautas izredzētība nav nekas neparasts.

Visām tautām tā bija. Bija savi dievi.

Bet nu lielās impērijas sāka visu unificēt un vienkāršot. Un logiskāk ir viens visu spēcīgs dievs. Ja parādās otrs tad viens no abiem ir velns.

Trešajam vispār nav vietas.

Un lasot svētos rakstus citādā ģeopolitiskā situācijā ticīgie nonāks uz citādiem traktējumiem.

Un ja spēs - sāks galināt neticīgos vai ne visai ticīgos vai kļūdaini ticīgos... galināšana rodas no tā ka viss balstās uz meliem vai izdomājumiem. Tur nekas cits nevar sanākt ja tic pa īstam vai ticību izmanto politikā kā instrumentu.

Taaapati

Negribas pirmdienas rītā atkal dabūt uz galvas kaut ko, pareizāk būtu paklusēt, bet ko tu Sarmozo piedāvā, cietums vai uzreiz bliezt nost? Čivini vai nečivini, dzīvojam sabiedrībā kur zeļ un plaukst agresija. Šie konflikti to tikai vēl vairāk sakurina. Agresija vairo agresiju. Mums arī ir daudz agresīvu rupju bērnu. Skolās ir lielas problēmas, par to runā un raksta katru dienu.


Negribas pirmdienas rītā atkal dabūt uz galvas kaut ko, pareizāk būtu paklusēt, bet ko tu Sarmozo piedāvā, cietums vai uzreiz bliezt nost?

Nu pa lielam tie nav bērni. Pupu nezīž...

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18438065