Karš Ukrainā (45) un citi karstie punkti pasaulē (Izraēla, Palestīna u.c.)

elinene

Slēdza elinene.

garmate
Tu galvenais uzpasē, ko Tavi kaimiņi dara, jo ir pierādīts, ka tas ir ceļš uz laimi un labklājību. Lai gan... kādus 50 gadus jau pamēģinājām. Viedokļi dalās par rezultātu.

Skudra73
Nu un tad katram indivīdam ir jāizlaiž šis “pienākums” caur savu morāli ētisko režģi – ko ziņot, ko neziņot.
Bet tieši tā - ja redzi, ka kādam tiek darīts pāri un tu vari šādi kādu izlgābt vai palīdzēt, tad ir tikai loģiski ziņot. Bet speciāli bāzt savu degunu kaimiņu kāpņutelpā un klausīties aiz kaimiņa durvīm, par ko viņš mājās runā un vai ietur pareizo politisko virzienu, ir vnk pretīgi un maziski. Bet re, ka te daudzi to atbalsta, jo... kārtībai jābūt?

Turklāt Vācija un Skandināvijas valstis ir ļoti, ļoti specifiskas valstis ar ļoti, ļoti specifisku morāli, vidi un komūnas garu.


black sand

reitings
Bet vienlaikus tas iet rokrokā ar labklājību . Ne tikai ziemeļvalstis vai Vācijā bet arī Šveice, Nīderlande ar savam gadsimtam senajam tradīcijām dzīvot bez aizkariem un Austrija. Un kuras ir pasaulē labklajigakas valstis ...

black sand

Tā labklājība rodas brīdī, kad tavs sencis ir varējis mierīgi un godīgi strādāt savā valstī un daļu no savā mūžā sastrādātā nodot tev, tu savukārt saviem bērniem. A kad ir tā, ka tik mainās kārtējie muldoņas, kas tikai sola, bet paļauties uz šiem solījumiem nevar un, kad ik pa brīdim, viss parastā cilvēka godīgā darbā sarūpētais atkal tiek nonullēts, un labi, ka pats vēl dzīvs palicis, tad šādā teritorijā dzīvojošiem ļaudīm nav ticības, ka valsts ir drošs sadarbības partneris uz ko var paļauties ilgtermiņā (nu vismaz viena cilvēka mūža garumā).

Resnā Žurka

Bet speciāli bāzt savu degunu kaimiņu kāpņutelpā un klausīties aiz kaimiņa durvīm, par ko viņš mājās runā un vai ietur pareizo politisko virzienu, ir vnk pretīgi un maziski. Bet re, ka te daudzi to atbalsta, jo... kārtībai jābūt?
Parādi, kur atbalsta. Latvijā. Viena lieta ir trokšņi, kas norāda uz iespējamu vardarbību, pavisam kas cits - tas, ko tu te piedāvā totalitārā sovoka stilā.

Papildināts 22.11.2023 14:39:

Skudra73
Nu tad turi īkšķi, lai progresīvo fantāzijas par mantojuma nodokli tā arī paliek fantāzijās. Gana daudz jau Briškens izķinķelējis AirBaltic, RailBaltic utt


Undomiel

reitings
Bet speciāli bāzt savu degunu kaimiņu kāpņutelpā un klausīties aiz kaimiņa durvīm, par ko viņš mājās runā un vai ietur pareizo politisko virzienu, ir vnk pretīgi un mazisk
Ei nu ei, vai tad Latvijā kāds tā dara?

black sand
Ne tikai ziemeļvalstis vai Vācijā bet arī Šveice, Nīderlande ar savam gadsimtam senajam tradīcijām dzīvot bez aizkariem un Austrija. Un kuras ir pasaulē labklajigakas valstis ...
Tu to nopietni? Iesaki dzīvot bez aizkariem, lai kaimiņam vienkāršāk uzpasēt?! WOW, knapi 30 gadi pagāja. Vai varbūt tomēr atslēga nav aizkaros?

Skandināvijā tiešām dzīvo bez aizkariem, un man tas šķiet slimi. Nesena reāla pieredze Skandināvijā - pieeju pie loga, bet tur pliks pretējās mājas kaimiņš stāv pie ledusskapja un kasa dibenu. Tas ir ceļš, pa kuru iet uz gaišo nākotni?

Austrijā pati esmu dzīvojusi.... mājā ar aizkariem.

Resnā Žurka

Parādi, kur atbalsta.
šajā diskusijā - kaimiņš nostučījis, ka blakus kāpņu telpā nepareiza sienu krāsa. Te saka, ka tā vajagot darīt, tas esot ceļš uz labklājību.

Resnā Žurka

reitings
Tā ir tava interpretācija, pie tam tālu no tā, kas tika pateikts. Nevar saprast, vai tu slikti uztver rakstītu tekstu, vai fantāzija parāk samaitāta, lai redzētu to, kas rakstīts.

Undomiel

reitings
Tu to nopietni? Iesaki dzīvot bez aizkariem, lai kaimiņam vienkāršāk uzpasēt?! WOW, knapi 30 gadi pagāja. Vai varbūt tomēr atslēga nav aizkaros?
Nīderlandē, Dānijā, arī Šveicē, daudzviet citur ir labais tonis nevērt ciet aizkarus, jo tas skaitās, ka cilvēkam nav, ko slēpt. Tur valda uzskats (man liekas, ka tas sākās 2.PK laikā), ka tikai tie, kam ir kas slēpjams, aizver aizkarus. Nezināju, ka vēl ir cilvēki Latvijā, kas tādu Eiropas tradīciju nezin.

Papildināts 22.11.2023 14:52:

reitings
Es tev jau ne pirmo reizi saku - domā plašāk. Padomā, kāpēc kaut kas tiek uzsākts, ieviestst vai pastāv. ne jau tāpēc, lai tev ieriebtu vai sagādātu neērtības, bet parasti tam ir izskaidrojums un vienkāršāks, nekā tev sākumā šķiet. Tev ir kaut kāds agresīvs padomju skatījums uz lietām.

kino

Jābrauc dzīvot uz Portugāli, Spāniju, Franciju, Itāliju - tur ne tikai aizkari, bet žalūzijas arī logiem priekšā. Bet nostučīt var par neatbilstošu fasādes krāsu vai neatbilstošiem logiem.


Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/


Mikaa

reitings
Skandināvijā dzīvo bez aizskariem, jo ir tādas paražas! Un nevis kāds lūr iekšā. Ja visu var redzēt, nevienam nekas neinteresē, jo visi zina, ka neko tāpat nevar redzēt.

Papildināts 22.11.2023 14:58:

Undomiel
Tās tradīcijas ir aiz tā, ka tādā veidā nodrošināja gaišu ielu. Mums taču arī Latvijas laikā un pirms tam neslēpās aiz bieziem aizkariem, padomju laikā tik tas sākās, jo tiešām bija jāver ciet, lai nelūr iekšā, kas notiek.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18438065