Karš Ukrainā (45) un citi karstie punkti pasaulē (Izraēla, Palestīna u.c.)

elinene

Slēdza elinene.
Mikaa

SanSu
Slēģi bija pret zagļiem, ne pret lūriķiem.

Resnā Žurka
Un vispār - kāpēc lūri svešos logos?
Kaut nebūtu! Diemžēl bija grūti izvairīties, ja vēlējos paskatīties laukā pa savu viesnīcas logu. Vai tas ir aizliegts?

kino

Bet kā tad nebija aizkaru? Arī Latvijas laikā bija aizkari. Biezas drapērijas, kuras izskatījās, kā skatuves kulises. Nenu, es saprotu, ka gribas dramatizēt visu, bet nevajag jau pārspīlēt. Neba nu pie plikiem logiem dzīvoja. Un slēģi nebija "pret zagļiem", tie bija pret saules gaismu. Pret zagļiem ir restes, jo slēģi tur maz ko palīdzēs, jo slēģiem nereti ir visai primitīvs aizveramais mehānisms - parasts "krampītis", kuru var viekli atvērt no ārpuses.

Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/

Undomiel
jo tas skaitās, ka cilvēkam nav, ko slēpt.
Ir tādi cilvēki, kuriem nav nekā, ko slēpt?

Nezināju, ka vēl ir cilvēki Latvijā, kas tādu Eiropas tradīciju nezin.

Tas par mani? Kā jau minēju, zinu tādu tradīciju dažās specifiskās valstīs. Un? Vai tad visiem par visām traīcijām jābūt sajūsmā? Es vnk nevēlos skatīties uz saviem kaimiņiem, un nevēlos, lai viņi skatītos uz mani. Tas būtu pieteikami plašs skatījums uz pasauli?

Tev ir kaut kāds agresīvs padomju skatījums uz lietām.
Galvenais, ka Tev ir ārkārtīgi progresīvs un mūsdienīgs

Papildināts 22.11.2023 15:53:

kino
Arī Latvijas laikā bija aizkari. Biezas drapērijas, kuras izskatījās, kā skatuves kulises.
Tieši tā! Kā vesels mākslas darbs.

Mikaa

kino
Kur tu Latvijas tradicionālajā arhitektūrā esi redzējusi restes? Un pret kādu saules gaismu? Ja 6 mēn gadā saules nav

Biezie aizkari bija tiem, kas varēja atļauties un iztaisījās pēc Parīzes modes. Pārējiem pie logiem bija roku darbs, īsa lupatiņa.

kino

Turklāt, nevajag aizmirst, ka gan biezie aizkari, gan žalūzijas allaž ir kalpojuši arī kā papildus barjera pret laikapstākļiem - gan lielā salā, gan lielā svelmē.

Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/

SanSu

kino
Var redzēt, ka sen jau dzīvo dienvidos

Papildināts 22.11.2023 16:04:

Latvijas lauku mājās (senajās) neesmu redzējusi vēlmi aizsargāties no karstuma.

kino

Mikaa
Ai, nu tak izbeidz izdomāt! Nu tiešām. Visi normāli cilvēki guļ pie aizklātiem logiem. Vai tās būtu žalūzijas, drapērijas vai slēģi. Nu kādi zagļi? Jebkuras žalūzijas un jebkurus slēģus var atvērt. To es tev saku kā cilveks, kuram ir bijuši gan slēģi, gan tagad ir žalūzijas. Dievidzemēs logiem priekšā restes ir pilnīgi normāla prakse - žalūzijas plus restes.

Papildināts 22.11.2023 16:08:

SanSu
Jā, un Cālī pilnīgi neviens vasarā nesūdzas par sakarsušām istabām. Kā tad! Un, ja tu būtu lasījusi vērīgāk, tad redzētu, ka ir minēts arī aukstums, ne tikai karstums.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18438065