Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Palīdziet saprast par NVD un maksas grūtnieču aprūpi!

AnnaPanna28

Sveikas meitenes.

Tik tikko uzzināju, ka esmu stāvoklī. Pirmā grūtniecība un neplānota. Prieks, protams, bet liels apjukums, jo neesmu ne rakusies ne pētījusi, kas ar ārstiem.

Vai kāda lūdzu man cilvēciski varētu paskaidrot, kā norit pieteikšanās grūtnieču aprūpē pie NVD ārsta? Zvanīju uz Capital clinic, kur ir mana ginekoloģe. Tur atbildēja, ka konkrēti mana nav zem NVD, taču citas ir, bet nezinot, cik tur brīvas NVD vietas. Lai es uzzinātu, man jāiet uz vizīti, jāmaksā, un tad jāuzzina. Prasīju, ko tad darīt, ja tur izrādās pilns? Iet atkal pie citas un maksāt? Man atbildēja "nu jā, tā sanāk".

Pieļauju, ka tās NVD vietas ta nemētājas (vai tomēr? man nav info, nezinu), tad jau sanāk, ka mans bez maz pus Rīga būs jāapkaidra, lai atrastu NVD vietu? Vai tiešām? Vai to iespēajams kaut kur redzēt, ja jau registratūrā nesaka?

Šobrīd it kā ir apdrošināšna, bet tāka nākamgad tāda nebūs, negribēto stāties uzskaitē par maksu. Vai kādai ir laba pieredze ar NVD grūtnieču aprūpi? Vai arī tomēr labāk ir iet privātklīnikā bez rindam un maksāt par visu?

Priecāšos arī, ja padalīsities ar ārstiem, pie kuriem ieteiktu stāties uzskaitē (NVD) Rīgā.

Varbūt aizej pie savas ārstes pa apdrošināšanu un lai viņa Tev izskaidro un iesaka citu ārsti

Ir ļoti labi arī valsts apmaksāti ginekologi. Neesmu no Rīgas, man nekas nebija jāmaksā pirmajā vizītē. Zvanot pa tel pateicu, ka vēlos stāties uzskaitē. Man nozīmēja datumu un viss. Protams, nav jāskrien uzreiz. Daktere var nozīmēt vizīte pēc vairākām nedēļām, par to nav jāuztraucas. Varbūt man vnk paveicās, ka nebija jāmaksā par to pirmo vizīti. Kā tas ir pareizi, nemācēšu pateikt.

Iesāku Jums izvēlēties tādu dr, kas ir pretimnākoša, par kuru labas atsauksmes. Ceru, ka te Jums kādu ieteikts.

Ar pirmo grūtniecību no valsts apmaksātā aizbēgu uz privātklīniku, jo , kad man bija 39 pāri temp, mana valsts apmaksātā ginekologi nebija sasniedzama pa tel vairākas dienas (attieksme maigi izsakoties - pilnīga vienaldzība) Bet domāju, ka man vnk nepaveicās ar izvēlēto ārsti.

Es arī ieteiktu aiziet pie savas ārstes un tad jau viņa Tev izstāstīs. Man pašai bija situācija citā klīnikā, ka administratore pa telefonu saka, ka mana dr tikai par maksu, bet, kad aizgāju, izrādījās, ka grūtnieces viņa tomēr ņem caur nvd.

man ir pieredze gan par visu maksājot (sanāk daaargi), gan valsts. Kad biju Rīgā, gāju uz Auxilia prima - it kā privāta klīnika, bet grūtnieču aprūpe par valsts naudu.

Maijinja05
Paldies par detalizēto atbildi.

vai zvanīji pa tiešo ginekologam vai uz reģistratūru kādā klīnikā un prasīji par stāšanos uzskaitē?

Papildināts 02.11.2023 18:39:

skurbulis
Vai tad forums nav domāts, lai dalītos?

AnnaPanna28
Tas bija tikai ieteikums, kā es rīkotos Tavā vietā! NVA apmaksāto gin.pakalpojumus pati neizmantoju

AnnaPanna28
Zvanīju pa taisno dr, Ineta atradu viņas tel nr. Pacēla viņas palīgs (kas pieņem zvanus utt.) Pateicu kādā jautājumā zvanu, uzreiz nodeva tel pašai dakterei un ar viņu arī sarunāju visu. Pajautāja , kad bija pēdējās MR.

Papildināts 02.11.2023 22:29:

AnnaPanna28

IIlgu laiku vairs nedzīvoju Rīgā, tāpēc nemācēšu sniegt atsauksmes par kādu no turienes ārstiem. Es no Latgales gala. Uz mūsu parasto poliklīniku tagad eju. Bet paveicās, ka pie manas ģinekoloģes brauc pat no citām pilsētām pat vairāk kā 100 km, ļoti sirsnīga un laba dr. Pieraksts uz parastu apskati tur jāgaida ļoti ilgi,bet kā grūtnieču pieņēma mani zibenīgi

Papildināts 02.11.2023 22:32:

Varbūt ieteiktu Jums pamēģināt uzzināt Jums tuvāko med iestāžu ginekologu vārdus un uzvārdus un tad apskatīties Inetā atsauksmes. Ja nu neatrodas kāda, kas var ieteikt konkrētus ārstus.

eli25

Laba un NVD apmaksāta grūtnieču aprūpe ir arīl ielajās slimnīcās -Dzemdību nams, PSKUS, BKUS ģenētikas centrs. Daudzām privatpraksēm (Auxilija Prima, Quartus uc) priekš grūtniecēm ir NVD aprūpe.

Godīgi sakot, neredzu vajadzību maksāt visu rūtniecību par katru vizīti un katru analīzi lielu naudu, vēl cīnīties ar apdrošinātājiem, vai paildus sonogrāfija bija vai nebija pamatota, vai to apaksās vai nē utt.

AnnaPanna28

Sveika! Šajā saitē pieejama info par valsts apmaksātu grūtnieču aprūpi. Varbūt noder.

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/grutnieciba-un-dzemdibas

Lai arī esmu ārpus Rīgas, atradu speciālistu pie kura pieejama valsts apmaksāta konsultācija, pierakstījos, aizgāju, dr. apstiprināja grūtniecību un pajautāja vai vēlos, lai viņa uzrauga grūtniecību un attiecīgi pierakstīja uz nākamo vizīti.

Šādā gadījumā jāmaksā ir tikai 4 EUR pacienta līdzmaksājums par pirmo vizīti, un, ja veic USG, tad vēl papildus 4 EUR.

Par nākamajām vizītēm un USG līdzmaksājumu sedz valsts, pamatojoties uz diagnozi - apstiprināta grūtniecība.

Ar maksas med. pakalpojumiem ir nianse - lai arī ārsts ir līgumattiecībās ar NVD, ja tiek sniegta maksas konsultācija, tad arī viss pārējais būs maksas - analīzes, izmeklējumi, nosūtījumi pie citiem speciālistiem utt.

Ņemot vērā, ka grūtnieču aprūpei nav kvotas, tad vienīgais faktors, kas ietekmē pakalpojumu pieejamību, ir tas cik daudz pacientu konkrētais ārsts ir spējīgs pieņemt.

Manuprāt, noteicošais ir tikt uz to pirmo valsts apmaksāto konsultāciju.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438139