Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pēcdzemdību depresija

ApturiMani

NoSilence

Bet, ja ģimene - vīrs, bērna tēvs, radi, draugi - vismaz kāds saklausītu un saredzētu briesmas un iesaistītos, tad jā - traģēdija nenotiktu.
Cik lasīju, ka vīrs bija daudz darījis, lai atbalstītu, bet jebkurš var zaudēt modrību, nogurt.

Depresija ir garīgās veselības problēma. Tur nevar vainot sievieti, tās ir smadzenes, kuras nepareizi sūta impusus, nepareizi saslēdzas. Kamēr mēs paši neesam ar to saskārušies, viegli nosodīt.


Lusesita

Meauk

Domāju, ka skolā būtu vēlams mācīt par šo. Tas būtu 100x vērtīgāk kā zināt kādu lieku formulu.

Lusesita
UK skolās māca. Nesen manam dēlam skolá bija vesela diena veltīta mentālās veselības problēmām un profilaksei.

Bet arī te ir dramatiska situācija ar cilvēku mentālo veselību....

Toties informācijas pieejamība ir ļoti plaša un jebkurā vietā. Kas toties LV ir ļoti pretēji -info ierobežota pat tik stulbums ka Delfi to izdarījis. To vajag mācēt, diemžēl....

Lusesita

Tieši tā. Lutekle, tu varētu dabūt Nobela prēmiju par atklājumu. Raksti šādi:

Aknas ir orgāns. Vairogdziedzeris ir orgāns. Kuņģis ir orgāns. Zarnu trakts ir orgāns. (...) ... Tie var pārstāt funkcionēt normāli, kā rezultātā cilvēks var zaudēt spēju normāli darboties. Ir iespējama terapija(zāles, operācijas ...) Bet smadzenes ir vienīgais orgāns, kurš nevar "salūzt". Tam nevajag terapiju, smadzeņu izraisītas kaites nepastāv.


Meauk
Varētu domāt, ka Delfi ir vienīgai medijs.

Kamēr nav līķi, var filozofēt un meklēt visādas vainas. Un uzlikt atbildību ģimenei un apkārtējiem, ka nav pieskatījusi un atbalstījusi un vērojuši.

un ko ar to vērojumu?
kamer nebūs stingrs normatīvais regulējums ar uzskaiti un , jā jā, ierobežojumiem un piespiedu pasakumiem ārstēšana, ies tikai plašumā.

ExDzeina
Nav, bet tomēr. Ļoti nesmuki.

Un ja reiz depresija ir garīgas veselības problēma, tad tā ir arī sabiedrības problēma . Atšķirība no sapoša dibena vai kajas, ko var izvēlēties neārstēt.

Meauk
Delfi ir biznesa projekts, tas nav sabiedriskais medijs. Ja LSM vai LTV par tādu info prasītu naudu, tas būtu gan nesmuki un pat nelikumīgi. Bet domāju, ka arī Delfos utml ir gana daudz visādu veselības rakstu, kuri pieejami bez maksas.

Papildināts 04.11.2023 11:04:

lutekle
ja reiz depresija ir garīgas veselības problēma, tad tā ir arī sabiedrības problēma
Jā, nu bet protams.


Jā, man arī senāk bija "ko ta nevar saņemties" attieksme, bet tad acu priekšā cilvēkam, ko redzēju no bērnības augam kā ļoti gudru, bez emocionālām problēmam, ar humoru uz visu skatījās, pēkšņi ap 25 gadu vecumu kaut kas ne tā saslēdzās un kā samainīts - sazvērestības teorijas, šizofrēniska uzvedība. Bez bērniem.

Un nemaz nav tik viegli pilngadīgu dabūt pie psihiatra, atrast pareizās zāles, panākt, lai dzert tās (slepus nešmaucas) vai stacionēties Tvaika ielā, jo pašam jau liekas, ka ir OK, visi viņu grib indēt un uz ārsta vizīti spēj saņemties un sakarīgi runāt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438163