Atbalsta grupa depresijas slimnieku tuveniekiem

Kāpostgalva

Slēdza Kāpostgalva: "slēgtā grupa izveidota".
Kāpostgalva

Es pieļauju, ka varbūt šāda slēgtā grupa jau kaut kur ir, tik labi neprotu meklēt, bet, ja nav, vai šajā forumā būtu interesenti dalībai šajā grupā? Jo ikdienā jau jābūt tiem stiprajiem, un atbalstam, prasās vidi, kur padalīties sajūtās ar tiem, kuri līdzīgā situācijā.

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

Rosalia

Domā, vajag slēgto grupu?

Es ieteiktu klātienes tikšanās un sarunas patīkamā atmosfērā un no sirds.

Vismaz UK šis ļoti labi strādā, jo te vietējās biedrībás ar dažādiem veselības problēmu aspektiem, komūnās pozitīvā šī vārda izpratnē, ļoti labi strādā tieši klātienes tikšanās informācijas apmaiņa, sapratne apskāvieni, atbalsts un iedrošinājums. Un sapratne, ka tie visi ir reāli cilvēki un teju jau kopiena, kur tiešām var saņemt adekvātu atbalstu.

Man ļoti gribētos, lai LV uzplaukst šāda ideja un kopienu kustība, jo realitātē satikties un stiprināt sevi ir pavisam savādāk. Jo, būsim godīgi, interneta grupas ir laba un forša lieta, bet tomēr to -esmu viens ar savu sāpi, maz kliedē. Kad satiekas cilvēki realitātē -tà ir pavisam cita enerģijas apmaiņa un sajūtams kontakts.

Es te mazliet esmu pati iesaistījusies UK savas dzīvesvietas komūnas centros un saiešanàs, un redzu šīs tikšanās un to laikā notiekošo emocionālo uzlàdi, emocijas un atbalstu! Un tas ir fantastiski un iedvesmojoši!

Bet nu labāk , lai ir vismaz kaut kas, kaut virtuālā grupa!

Tigresss

Es labprāt par online slēgto grupu, pieejamāka laikā un telpā. Tas neizslēdz iespēju pa laikam saorganizēties klātienē. Šeit ir slēgtā grupa, kam pusaudži ar depresiju, bet, manuprāt nav, kam pieaugušie. Man ir abi.

Rosalia

Vismaz UK šis ļoti labi strādā, jo te vietējās biedrībás ar dažādiem veselības problēmu aspektiem, komūnās pozitīvā šī vārda izpratnē, ļoti labi strādā tieši klātienes tikšanās informācijas apmaiņa, sapratne apskāvieni, atbalsts un iedrošinājums.
Es nezinu, vai es būtu gatava speciāli iet kaut kur, lai tiktos klātienē. Arī online laikam man īsti nebūtu ko apspriest. Varbūt kādā slēgtajā grupā varētu parunāt, kaut gan man nav problēma arī kopējā cālī ierakstīties, ja ir kaut kas aktuāls.

P.s. Nu kas tā par nemodi ieviesusies ar tiem apskāvieniem. Esmu no tiem, kas svešu cilvēku apskāvienus tikai pacieš, bet vislabprātāk izvairos. Es par racionālu informācijas apmaiņu un atbalstu bez grābstīšanās.

Kāpostgalva

Meauk
Klātienes tikšanās noteikti ir laba doma, bet vispirms jāsaprot, kā līdz tām tikt. Jāņem vērā, ka Latvijā joprojām garīgās veselības tēma ir nedaudz "tabu",kaut gan, protams, uzlabojumi ir šai jomā.

Grupu izveidoju, tad jau skatīsimies, vai būs gana dalībnieku - https://calis.delfi.lv/grupas/grupa/1989-atbalsta-grupa-depresijas-slimnieku-tuviniekiem/

Papildināts 04.11.2023 21:36:

Rosalia
par apskāvieniem. nu tas arī kultūras un pieraduma jautājums... jaunā paaudze jau tos apskāvienus diezgan kultivē.. iepriekš Latvijā tas īpaši nebija pieņemts. es pirmo reizi ar šo saskāros savulaik Norvēģijā mācoties, kad skolēni šādi apskāvās bezmaz katru vakaru, it kā uz gadu atvadītos no sākuma bija ļoti nepierasti. bet nu kopumā tas cilvēka pieskāriens jau kaut ko dod... ja īstajā brīdī un laikā..bet es īpaši arī ar šo neaizraujos.

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Rosalia
Piespiedu kārtā jau nevienu neskauj. Tas atkarīgs, kā pats jūties. Bet klātienes tikšanās laikos var vismaz reāli izveidot tādas kā reālas draudzības, paziņu līmeni utml. Savādāk , ka viss notiek tikai un vienīgi internetā, arī nav īsti ok.

Kāpostgalva
Bet nu veidojiet savu grupu un dalieties. Ir ļoti būtiski , ja spēj kādam, kaut vai virtuāli , pateikt savas patiesās sajūtas un emocijas, garastāvokli, nevis sniegt parasti atbildu visiem -viss ir labi.

Rosalia

Kā notiek pievienošanās grupai? Es līdz šim neesmu bijusi nevienā grupā.

Kāpostgalva

Rosalia
ja uzspiedīsi uz manā pēdējā ierakstā norādītās saites, būtu jābūt labajā pusē lodziņam "pievienoties grupai". un vajag vismaz 5 dalībniekus, lai varētu sākt tur sarunas.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18438167