Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērna uzvedība

Santuxxx

Sveikas. Dēlam 11 mēneši un divas nedēlas. Negribu būt paranoiskā mammīte, kas par visām lietām skrien jau pie ārsta, bet nevēlos arī ko palaist garām. Bērns ir ļoti aktīvs, nevar uz vietas nosēdēt, ar savām mantām īsti negrib spēlēties. Piramīdu vēl neliek, rādu kā to darīt, tad seko riņķu aizsviešana un pats aiziet prom... Satrauc ne tas, ka bērns ir aktīvs, bet gan tas, ka nespēj noturēt uzmanību, koncetrēšanos. Vai Jūs par šādām lietām informētu ģā?

Paldies!

Santuxxx
Manéjie bija no mierīgo bērnu gala, bet piramīdu neviens nelika. Lego arī sāka tikai pēc 2 gadu vecuma. Koncentrēšanās spējas ļoti labas.

Tajā vecumā, manuprāt, tieši vajag aktivitātes, lai gatavotos staigāt. Nevis ilglaicīgi veikt vienādas un mierīgas darbības.

Es par šo vispār neuztrauktos, ka neliek piramīdas.

Bet noteikti izlasītu oficiālās vadlīnijas, ko bērniem uz šo vecumu ir jāprot darīt! Tas ir daudz nozīmīgāk un būtiskāk. Var arī dabūt internetâ angļu bērnu testēšanas jautājumu anketas, ko pilda ap 1 gadiņa vecumu, lai redzētu bērna attīstības parametrus.

Meauk
Paldies par ieteikumu, pameklēšu vadlīnijas

Es zinu, ka LV tādu testēšanas veidlapu nav, diemžēl. Bet UK ir ieviestas un ļoti labas, ko apskata kopā vecāki ar bērnu veselības konsultantu. Gan uz 3, 9 mēnešu vecumugan 12 mēn., vecumu, un arī uz 24-27 mēn .vecumu, kad ir 2 mega anketas ar ļoti daudz jautājumiem un situāciju, elementu izspēli ar bērnu.

Tas tiešām dod ļoti labu ieskatu par bērna uzvedību un attīstību.

Piramīdu likšana nav iekļauta nevienā , bet ir jautājumi, vai liek klucīšus vienu uz otra utml.

Papildināts 04.11.2023 10:29:

UK anketas var atrast internetā ar atslēgas vārdiem - ASQ3 Ages &Stages 9 month questionnaire , 12 month questionnaire UK. Tàs atsuta uz mājām un katrs vecāks notesté savu bērnu, vēro, pieraksta, uzveic noteiktas darbības, atbild uz jautājumiem pēc tam, cik bieži vai nekad bērns veic to vai to darbību. Un tad rezultātus pārrunā ar veselības konsultantu un skatās, ko var uzlabot, kur der pievērst pastiprinātu uzmanību un kur vajag palīdzību vai atbalstu.

Manējie neviens nelika piramīdas,kur nu vēl pareizā secībā- neinteresēja un viss! Neviens nav atpalicis! Ļaujiet bērniņam mierīgi augt!

Lusesita

Ja tas ir mierinājums, tad varu pastāstīt.

Kad bērniem vispār rodas apziņa līdz ar atmiņu? Atceros sevi bērnudārzā sēžam uz paklāja ar piramīdu. Mani tā fascinēja, bet salikšana secībā bija maģija, nesasniedzams sapnis. Blakus stāvēja salikta piramīda, bet es savējo nespēju salikt tāpat. Maucu tos riņķus gan šā, gan tā, bet man nesanāca pakāpeniski pēc lieluma! Es sapratu tikai to, ka man nesanāk.

Kādā vecumā tas varēja būt? 2 - 3 g.?

Bet tagad es protu!

Tulip

Santuxxx
Uzmanība tik maziem var būt tik īstu brīdi. Vēl nevajadzetu gaidīt nekādu koncentrēšanos un uzmanību, to ar laiku uztrenē. Bet tavējais vēl mazs. Varbūt mantas nav īstās.
Mana beibe, piemēram, labprāt gribēja atkārtot visādas rotaļas, tad, kad redzēja kā mēs ar tēti to darām.
Bet šos attīstības jautājumums labāk ar ģimenes ārstu pārrunāt, tiem ir visi standarti pieejami, jums tieši drīz gada vizīte.
Lusesita
tik jauks stāsts no dzīves.

dace_bogdane

Mazulim vēl pat nav 1 gadiņš! Bērniņš vispirms apgūst lielās motordarbības un tikai tad mazās. Te ir labs video par 1. gadiņu (1) What are Baby Monthly Milestones? How Should a Baby Grow? - YouTube

Un te ir tāds kā seminārs par mazuļa smadzeņu attīstību (1) From Birth to Two: the Neuroscience of Infant Development - YouTube

aprikoze123
Šis man ir pirmais bērniņš, tādēl arī vairāk par visu satraucos.

Lusesita

Tulip

Murr!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438169