Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kas notiek ar algām?

Laasminja

pelēkais nezvērs

ja algas necels, darbinieki aizies prom un vietā būs jāmeklē

Ja tā būtu, tad mums jau sen algas būtu kā Jevropā.
Droši vien tie darbinieki ir tādi, pēc kuriem nav liela pieprasījuma.
Kur viņi ies? Kam vajadzīga tāda Maximas kasiere vai noliktavas strādnieks, tādiem ir lemts vergot kasē vai noliktavā, jo neko citu viņi nejēdz.


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
На это можно смотреть вечно - Barbie ..     


Var paskatīties datus:

Septembrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums par 23,3 % mazāks nekā pirms gada

stat.gov.lv/lv/statistikas-temas/tirdznieciba-pakalpojumi/areja-tirdznieciba/preses-relizes/14353-latvijas-areja?themeCode=AT

Jo mazāks eksports, jo mazāk naudiņas, jo mazāk naudiņas, jo mazāks iekšējais patēriņš. Cenas ir kritušās par 23,3% vai preču daudzums? Pie šāda razklada, krītot pieprasījumam krīt piedāvājums, par tik % ir mazāk jāsaražo, attiecīgi tik darbinieku kļūst lieki.

Pēdējās izmaiņas: ecuador, 23.11.2023 20:59.

MazaisMurmulis

ecuador
nav tik vienkārši. salīdzinājums ir faktiskajās cenās un ar lielu minerālproduktu ( tsk minerālā kurinānā) īpatsvaru gan importā, gan eksportā. Un tur cenu kritums patīkams pret pīķi pagājušajā sezonā. Nenoliedzami ir kritums arī dažās citās nozarēs, bet nu nav viennozīmīgi "vissirslikti", vismaz pagaidām.

MazaisMurmulis
Pagaidām pagaidām nav slikti, bezdarbs ir ļoti zems, arī "mūžīgajos" bezdarbniekos. Kad atlaidīs, tad atlaidīs nekvalitatīvos, uz kā rēķina kvalitatīvie varēs saņemt vairāk. Valsts uzņēmusi pretēju ECB kursu un uzturēs patēriņu naudu aizņemoties. Grābeklis ar gāze grīdā, kam sekos bremzes grīdā un galva stiklos.


Laasminja
Labi, kas ar algām būs nākamgad, jūsprāt?
Kas to lai zina, kā būs. Droši zināms, ka būs lielāka minimālā alga. Par pārējām var tikai zīlēt

Un kāpēc jaunajam speciālistam, ko pieņem, maksā vairāk nekā tam, kurš aizgāja pusizdedzis un ar drebošām rokām?

Tāpēc, ka labs speciālists nepieteiksies uz vakanci, kurai norādītā alga ir tāda, kada tā bijusi pirms 3 vai 5 gadiem. Esošie darbinieki neiet un neprasa algas pārskatīšanu, maz seko līdzi, kādas ir aktuālās algu tendences, baidās kaut ko mainīt.

Privātpersonu ieguldījumu apmērs krājobligācijās ir pārsniedzis 235 miljonus eiro, bet apgrozībā esošo eiroobligāciju papildu laidienu izsolēs piesaistītā finansējuma apmērs 2023.gadā ir pārsniedzis vienu miljardu eiro.

https://www.tvnet.lv/7902619/valsts-kase-latvija-plano-aiznemties-kopuma-apmeram-tris-miljardus-eiro

--------

Šķiet niecīgas summas attiecībā pret komercbankās esošajām. Valstij būtu jāceļ krājobligāciju likme augstāk par starptautiskajām, jo cik var saprast tā ir vienāda, jāpiedāvā arī īsāki termiņi un jāizglīto savi pilsoņi. Iekšējais parāds valstij ir beigās ievērojami lētāks parāds par ārējo un darbina ekonomiku. Vietējais kapitāls strādā ārzemju bankās, tās peļņu smeļ ar lāpstu, lai beigās izvestu. Bet valsts aizņemas ārzemēs, un arī, lai peļņu beigās izvestu.

Euronews analīze par algām, uzkrājumiem un inflāciju ES par 2022. un 2023. gadu. Latvijā vien sno lielākajiem algas samazinājumiem salīdzinājumā ar inflāciju.

How much are Europeans left with at the end of the month?

Zinu vairākus eksporta uzņēmumus, kur jau notiek atlaišanas un būs vēl. No rudens ir pamatīgs pieprasījuma kritums.

pelēkais nezvērs

Celtniecībā ir akūts darbaspēka trūkums, tad nu visi atlaistie var droši tur doties pelnīt lielo rubli.


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
На это можно смотреть вечно - Barbie ..     


No kā tad celtniecība pastāvēs, ja pasūtītājam nav nav naudas. Ar aizņemtu naudu var uzturēt ekonomiku, visu kompensēt un pārkompensēt, spiežot ECB to piedrukāt, bet tam ir sekas, inflācija. Kompensāciju saņēmi, it kā zašibis, bet uzreiz atdevi par dārgāk kļuvušo preci. Iznākums nekāds, tikai jauns parāds, summa aug, un likme jau tāpat. Var jau būt ka tikai Latvija šādi parazitēs uz citu fona, neviens nepamanīs, ko tad mēs maziņi un tas prakaķit. A ja nē? Reirs sola taisīs valsts banku, dahera pelna kapitālisti, izkonkurēs vienos vārtos. Paskat, reģionos kādas iespējas, aizņemsies par tirgus likmi 4% un aizdos par valsts noteikto 2%? Rudbāržos būs filiāle un cilvēki priecīgi. Kur tad palika valsts banka Citadele? Ko nekonkurēja? Vairs ne bankas, ne naudas.

Papildināts 29.11.2023 12:48:

Lai jaunā valsts banka aizdod pati sev. Par tirgus likmi.

750 000 000

https://www.kase.gov.lv/jaunumi/par-gmtn-vertspapiru-iekseja-tirgu-emisiju-62#article-text

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438219