Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šlātera slimiba

laukupele

Pēc visām sūdzībām un simptomiem ģimenes ārsts noteica diagnozi Šlātera slimība. Gan ārsts teica, gan arī pati lasīju, ka īsti jau neko nevar tur padarīt, jāgaida kamēr bērns izaugs un slimība pāries. Jautājums tiem, kas arī ar šo ir saskārušies, tiešām ir tikai jāgaida un nevar nekā tās sāpes atvieglot. Un kā ar aktivitātēm, vai bērni uz kādu laiku pārtrauca tur piemēram sportošanu vai dejošanu. Un vēl vai jums ar diagnozi uzstādīja ģimenes ārsts, vai tomēr vajadzētu aiziet pie kāda speciālista.

Mans dēls bija vēl pie traumatologa. Diagnozi apstiprināja. Puika lika speciālu ortozi. Treniņus izlaida daļēji. Kamēr sāp, tikmēr nesporto. Sāpju mazināšanai lokālas smēres (Voltaren u.tml). Tajā brīdī likās traģiski, bet patiesībā ātri pagāja tas laiks un neko baigi sportā neiekavēja. Vairāk pievērsās muskulatūras stiprināšanaiu.tml.

puuka22
Cik jums tas laiks bija garš? Man bērns dejo tautiskās dejas un sāpēt sāka vasarā pēc deju svētkiem. Un tio kad sāpes var pāriet īsti no ģimenes ārsta nesapratu, teica kad beudz augt, bet manam tagad tik 15, un tas bērns jau aug līdz kādiem 20 gadiem.

laukupele
Ģimenes ārts (pediatrs), bet pamatojoties uz rtg nevis tikai uz sūdzībām un iztaustīšanu.

Man meitenes abām bija/ir ap 11 gadu vecumu. Vecākajai pārgāja ātri, bet viņa arī mazāk kustās un bija attālināto mācību laiks, līdz ar to kaite īpaši nelika sevi manīt. Jaunākajai sākās šovasar, regulāri saskrienas, salēkājas, vēl šonedēļ baroju ar ibuprofēnu, citādi staigāja raudādama.

bet manam tagad tik 15, un tas bērns jau aug līdz kādiem 20 gadiem
Aktuāli ir straujākās augšanas posmā.

laukupele
Neatceros. Manam arī ap 15 sāka sāpēt. Bet 17 jau bija prom sporta internātā. Augšana turpinās arī tagad (19 g.v) Jā, principā tā tas ir, ka tā ir tāda augšanas vaina, bet viss nav tik vienkārši. Tā ir viena konkrēta vieta uz apakštilba, kas tiek ar cīpslu raustīta un iekaist. Viss atkarīgs, cik ātri tieši šī zona pārkaulojas. Citas ķermeņa zonas slēdzas citā laikā. Tā ka nav tā, ka sāpēs, kamēr bērns augs. Katram, protams, viss notiek individuāli. Mans puika papildus stradāja, lai stiprinātu citus muskuļus, lai nebūtu mega slodze tieši uz kvadricepsu (kura noslodzes dēļ tiek traumēta tā skartā zona). Kā zināms, organismā viss saistīts. Pareizi attistīta pēda, gurnu/dibena muskuļi atvieglo celi utt. Man škiet, ka viena sezona puikam bija tāda nekāda. Manam futbols. Vienas sezonas beigās sākās. (Tātad pēc ilgstošas lielas slodzes.) Tad starpsezonas pauzē palika labāk. Un nākamo sezonu pavadīja daļējā treniņu režīmā. Vadījās pēc pašsajūtas. Ortoze esot palīdzējusi.

laukupele
Kad bija aktuāli - ar ķirurga nozīmējumu nekāds sports vai slodze uz kājām 2 gadus. Minimāli brauca tikai ar velo. Arī sporta ārsts nozīmēja pilnīgu pauzi. Rezultātā - izauga un nekas vairs nesāp un var bez bēdu sportot. Zāles nevajadzēja, jo nebija sāpes. Papildus rtg kontrole 1x gadā. Kāpēc drastiski ierobežojām - jo tie ceļi bez sāpēm bērnam būs vajadzīgi visu atlikušo dzīvi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438223