Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mamma un atpūta mājās?

kristianna

kristianna

Sveiki! Gribētu skatījumu no malas. Esam forša ģimenīte, divi mazi bērni. Bet problēma tajā, ka man nesanāk atpūsties. Ir vai nu darbs, vai arī bērni.

Piemēram, svētdiena. Esam mājās. Protams, visāds mājas solis, ta ēst jāgatavo, ta jāuzkopj, ar bērniem jānodarbojas un tamlīdzīgi. Vīrs piedalās mājas darbos, bet tai pat laikā viņš dabū arī atpūtu, kaut vai uz dīvāna pasēdēt un paskatīties kādu filmu. Tikmēr es nē.

Vīrs prasa – bet vai tad viņš man kaut ko liedz? Ej un sēdi uz tā dīvāna! Protams, neliedz. Bet iekāpšu es tajā dīvānā, bērni uzreiz saleks klēpī un prasīs to un šito. Vai vannā gribētos ieiet – vienai! Vīrs – vai tad es liedzu, tak ej vannā. Bet, ak vai, bērni būs klāt un kāps arī iekšā. Nekāds relax tur nesanāks.

Īsāk sakot, vīrs jau neko neliedz, bet tai pat laikā nepalīdz vai neveicina, ka tas būtu iespējams. Es saku, ka viņam vajadzētu bērnus kaut kā aizraut, lai viņi paliek pie viņa. Viņš atbild, ka netaisās būt klauns. Viņš jau spēlējas, piedāvā kaut ko, bet viņi priekšroku tāpat dod man.

Protams, ir citādāk, ja es aizeju prom no mājas vai arī vīrs iziet ārā ar bērniem. Bet ne vienmēr tas iespējams. Un gribas arī man mājās vienkārši pabūt ar sevi. Vīram tas ir easy. Man nav uz to tiesību?

kristianna
Cik veci bērni?

Ja ir tajā vecumā, kad ir atbalstāms ekrānu laiks, tad iesaku ieviest bērniem planšeti. Ļoti laba aukle uz noteiktu laika posmu! Vismaz tad tiešām ar garantiju var atvilkt elpu.

Jebšu jáatzīst, ka atpūta mājās tomēr nesanāk. Ir jāiet ārpus mājas.

Papildināts 12.11.2023 23:29:

Vannā ej, aizslédzot aiz sevis durvis . Un iedodot bērniem vismaz sākotnēji kādu aizraujošâku nodarbi, lai ar garantiju nav pēc 5-10 minūtēm klāt pie durvīm.

Kamèr mazi - nesanāks. Par to vannu gan šausmas, uzliec atslegu.

Un tomēr vīram taisnība - tev pašai ir pienākums rūpēties par sevi. Ej vannā, pabrīdini vīru, lai pieskata bērnus un aizver durvis vannasistabā. Atgulies uz dīvāna un novirzi bērnus pie tēta. Tā ir tava atbildība.

Un kurš vēl te blakus tēmā teica par vecāku līdzvērtību un līdztiesību.

De facto ir tá, ka līdz noteiktam bērnu vecumam tomēr mamma ir galvenais vecāks, un tēvs ir sekundārais ar īpašu pilnvarojumu aizstāt galveno īpašās dzīves situācijās

Papildināts 12.11.2023 23:40:

Sofija
Diemžēl, nesanāk šādi.

Pat man tá nesanāca .

kristianna

2 un 4 gadi.

Jā, protams, var aizslēgt vannasistabas durvis. Bet klausīties brēkšanu aiz durvīm, lai laiž iekšā... nē, paldies, no tādas vannas atpūtas nebūs

Es šad tad dodu paskatīties telefonā multenes, bet es to izmantoju darbam. Negribas vēl arī atpūtai šo izmantot, citādi būs par daudz. Turklāt ja vēl vīrs mājās.

kristianna
Tad es iesaku bērniem planšeti. Ar lielu ekrānu. Un kādu normālu multeni vai izklaidējoši mācišu vielu tajā.

Telefona mazais ekrāns nav labs bērnu acu veselībai.

Tāda ir realitāte.

Papildināts 12.11.2023 23:53:

kristianna
Vai Lego patīk? Manéjie ap šādu vecumu, vismaz starp 3-4 gadiem, ļoti labi kādu laiku pavadīja koncentrējoties un taisot kaut ko no Lego.

Papildināts 12.11.2023 23:58:

kristianna
Ierosini vīram ar bērniem izveikt kādas fiziskas aktivitātes. Paspēlēt paslēpes ar bērniem. Panēsàt uz muguras, paspēlēt spēli -maize, sviests, desa utml. Spēles, kur ir jautri un ir taktikais kontakts.Tas ļoti aizrauj šāda vecuma bērnus.

Iemācīties nospraust robezas. Sev .sava vannas istaba . Guļamistaba. Vienalga, bernam gads, 5 vai virs, ja nav vēlams tajā bridi.
jo ātrāk to sapratīsi, jo mazāk būs jaburkšķ, ka citi tikmēr kinderus neizklaide. Pa brēks vienreiz aiz durvim, otrreiz, trešo reiz būs miers.

Piparlapa

Mājas darbi jādara, kad bērni neguļ, lai vini iemācās, ka tas prasa laiku, nevis mamma pa nakti uzbur tīru māju un pusdienas, no atbilstoša vecuma jāiesaistās darbos, to man mācīja viena gudra 3 bērnu māte. Bērni gultā, pieaugušo laiks atpūtai. Lai vīrs svētdienas pēcpusdienā ieliek bērnus kārtīgā vannā, izspēlējas pa ūdeni. Lai interesantāk var iedot kādu vannas sāli vai piedevu, drogas plaša izvēle. Pa to laiku mātei atpūta uz dīvāna (ja abi berni viena dzimuma un vannā sēž kopā). Pēc tam māte var iet kārtīgā vannā, bērnus var atrunāt ar "tu jau tiktiko biji, stundu nosēdēji". Izsniegt konkrētas aktivitātes tēvam (puzles, grāmatiņas, kluči, kaut vai savākt bērnistabu un palaist robotu, lai istaba tikpat tīra, cik paši). Saprotams, ka durvis nevienmēr var aizslēgt, jo mēdz būt viena apvienotā vannasistaba, bērniem nevar liegt wc apmeklējumu tikai tāpēc, ka kāds sēž vannā. Jāķer mirkļi.

Sviestabeka

Ar maziem bērniem vecāku vienlīdzība ne pārāk sanāk. Šajā vecumā bērniem vairāk vajag mammu. Ja mamma nav mājās, iztiek ar tēti, bet, ja mamma ir mājās, ar aizvērtām durvīm nekas nebūs līdzēts. Atpūsties vari vai nu ārpus mājas vai palūgt vīru ar bērniem iziet ārā uz rotaļlaukumu. Un cerēt, ka viņi neatgriezīsies pēc pusstundas. Diemžēl.

Zinu, ka tas ir mazs mierinājums - pēc gadiem 10-15 varēsi atpūsties, jo bērni bieži nebūs mājās. Bet tad arī nebūs viegla atpūta, ja nebūsi droša, ka bērni ir drošībā. Un tā pa īstam miers vairs neiestāsies nekad, viens domas stūrītis būs pie bērniem arī pēc 40 gadiem...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438259