Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mamma un atpūta mājās?

kristianna

Rosalia

Lusesita
Mazpilsētas un ciemi tevi nēsātu uz rokām, ja tu šito dabūtu gatavu.

Kā tad, lai atnāk kāds laimes lācis vai labais vadonis un atnes visiem laimību. Manā saprašanā primārā atbildība par savu labklājību katram ir pašam. Kāpēc viens mācās, maina darbu, pārceļas uz citu dzīvesvietu vai pat uz citu valsti, bet otrs raud gaužu asriņu. Un visi skrien pažēlot un atbalstīt to, kurš raud asariņu, jo tas pirmais taču pats visu var nopelnīt, priekš kam viņu kādam atbalstīt.

Par tēmu - šobrīd ļoti daudzas bērnu mammas sūdzas, cik grūti viņām audzināt bērnus. Manuprāt, tā izpaužas vajadzība pēc uzmanības, ko citādi diemžēl neizdodas saņemt. Sieviete gaida, lai vīrs viņu novērtē, lai velta viņai savu uzmanību, savu laiku, bet nesagaida un nesagaida. Bet katram cilvēkam nepieciešama sava uzmanības deva, un sūdzēšanās soctīklos sniedz šo uzmanību, atbalstu un svarīguma sajūtu, jo var lasīt uzmundrinošus vārdus, atbalstošus komentārus, u.t.t.

Sieviete gaida, lai vīrs viņu novērtē, lai velta viņai savu uzmanību, savu laiku, bet nesagaida un nesagaida.
Šajā tēmā, manuprāt, gaida, nevis, ka vīrs veltīs uzmanību viņai, bet gan adekvāti un līdzvērtīgi veltīs rūpes un uzmanību bērniem. Ja vīrieši tik tiešām bērnkopības un mājkopības pienākumus uzņemtos 50%, kā tam loģiski būtu jābūt, šādas tēmas diez vai rastos. Te jau no atbildēm redzams, ka daudzās sievietēm tā ir normā - būt apkalpojošajam personālam. Jūtas pārgurušas, sūdzas, bet to slogu velk un velk.

aprikoze123
Senioriem tā nav pagātne, bet viņu dzīve!

Lusesita

Rosalia

Tu taču saproti, ka šeit tas kopumā strādā tikpat labi kā finanšu piramīdas princips vai deja ap krēsliem. Kuru vienmēr būs mazāk nekā dejotāju. Ne jau laimes lācim jāsakārto, bet valstij. Un tā arī ir. Pie mums pusmiests jau ir drosmīgi atrisinājis Latvijas problēmas, pārceļoties uz to pašu Īriju un Angliju. Tur laimes lācis viņiem toč kārto lietas civilizēti un ar cieņu.

Rosalia

ExDzeina
Jā, bet uzmanība un rūpes sevī ietver arī to, ka vīrs novērtē sievas ieguldījumu tajā pašā bērnu audzināšanā, redzot, ka sievai nepieciešama atpūta, ņem bērnus uz sevi, u.t.t. Konkrētajā gadījumā, ja bērni laužas pie mātes vannasistabā normāli būtu, ja vīrs kaut vai fiziski aizstieptu viņus projām, mācītu, ka mammai arī ir savas darīšanas, ka jāpagaida, ierosinātu kaut ko paspēlēties, kamēr mamma vannā, ta kaut vai piekukuļotu ar telefonu.

Un varbūt es kļūdos, bet man neticās, ka vīrs, kurš ikdienā nepievērš uzmanību sievas nogurumam, pārslodzei, u.c., ir ļoti uzmanīgs pret viņu kā sievieti, nu tur baigi izsaka komplimentus, dāvina dāvanas, samīļo, ko nu kurai vairāk prasās.

Lusesita
Uzcels Maxima pie lauku mājas? Iedos auto? Sakārtos ģimenē dalītas atbildības par mazuļiem? Aha, gaidi un vaidi.

Papildināts 18.11.2023 13:18:

Atgriežoties pie tēmas, jums TV un multenu kanāli nav? Ta vajag guašas, lielu katrona kasti un lai krāso virsū māju rotaļlāčiem.

Rosalia

Lusesita
Kāpēc viens tajā pašā valstī tajos pašos apstākļos spēj parūpēties par sevi un saviem bērniem, bet otrs nespēj? Te es nerunāju par fiziskām vai psihiskām saslimšanām, kad cilvēks objektīvi nevar. Kas valstij jādara, lai viņš spētu? Tie kas pārceļas uz Īriju un Angliju, tie vismaz nesēž rokas klēpī salikuši un negaida mannu no debesīm. Un ja viņi tur atraduši laimes lāci, tad forši viņiem. Šeit Latvijā palikušajiem nāksies pašiem pakustināt smadzeni un pakaļu, un tiem, kam ir potenciāls un reāli piedāvājumi, iet politikā, organizēt apvienības, NVO, kas var izstrādāt priekšlikumus likumdošanas grozījumiem, u.t.t., jeb vismaz padomāt, ko paši ievēl pašvaldībās un Saeimā. Citādi to dīvāna ekspertu tik daudz, un visi zina, ka valsts dara nepareizi. Nu tad kā ir pareizi? Ja kāds zina, kā ir pareizi, viņš laipni lūgts darīt un censties to īstenot. Jo Latvija ir pietiekši maza valsts, lai praktiski katrs, kurš grib un pieliek pūles, tiktu tajā pašā Saeimā, nerunājot par nerīgas pašvaldībām, Rīga ir atsevišķs gadījums, tur nav tik vienkārši. Un nobeigumā - es tiešām nesaprotu, ko valsts varētu darīt gadījumos, kad sieviete viena velk visu sadzīvi, bet vīrs pirž dīvānā.

Rosalia
Ir jau arī kas pārceļas tieši dēļ pabalstiem, tieši lai sēdētu - rokas klēpī.

Lusesita

Jazz_

Rosalia

Te ir jānodala, kas ir pilnīgi pašu ziņā ( attieksme, vērtības) un kas nav. Jā, pamatvajadzībām vajadzētu būt tomēr nodrošinātām. Atceraties, cik ilgi internetā figurēja tas mistiskais minimālais iepirkumu grozs ar 1 zeķbiksēm un apenēm gadā? Varbūt vēl tagad ir, kas zina.

Pārējās lietas var izrietēt arī no rakstura, godkāres, konkurēšanas vēlmes, apsēstības ar nevajadzīgām darīšanām. Tas, jā, ir individuāli. Tāpat pienākumu sadalījums starp laulātajiem, attiecības.

Vnk te komentāros viss ir kopā.

Sviestabeka

Rosalia
Un varbūt es kļūdos, bet man neticās, ka vīrs, kurš ikdienā nepievērš uzmanību sievas nogurumam, pārslodzei, u.c., ir ļoti uzmanīgs pret viņu kā sievieti, nu tur baigi izsaka komplimentus, dāvina dāvanas, samīļo, ko nu kurai vairāk prasās.
Sieviete izvēlējās ar šo vīrieti veidot kopdzīvi. Sieviete izvēlējās dzemdēt no viņa bērnu. Neredzēja, ka vīrs nesniedz pietiekamu atbalstu utt.? Redzēja, bet izvēlējās dzemdēt otru bērnu. Katrs mēs dzīvojam ar savu izvēļu sekām. Tā nu tas dzīvē notiek. Laimes lācis nenāks kārtību ieviest.

Un nē, es tiešām arī pēc šīs diskusijas nesaprotu, kur ir pārslodze sievietei ar bērniem mūsdienu tehniskajā pasaulē pat tad, ja vīrietis neiesaistās (man ir bērni, ja kas). Veselai sievietei, bez fiziskām un garīgām kaitēm. Vienīgā problēma - nepietiekams miegs. Bet, tā kā vairumu mājas darbu veic gadžeti un bolts (pēdējais gan ne visur), var gulēt kopā ar bērnu. Ir vairāki bērni un nevar gulēt, vīrs neiesaistās? Izvēļu sekas, ko darīt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438259