Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mamma un atpūta mājās?

kristianna

Lusesita
Tu runā par algu (un algai atbilstošu dzīvesveidu), vai pensijām?

Lusesita

Jazz_

Tēmas ietvaros runa pagaidām droši vien ir par algām. Daudziem pietiktu ar to, ka var bērniem nodrošināt to pamata vai vidējo dzīves līmeni, kāds ir pieņemts, lai tu neskaitītos galīgi kā Cibiņš starp buņģiem. Kuram pusaudzim gan tas patīk.

Labi, bet skaidrs, ka cilvēks, kas nespēj sarunāt brīvu stundu ar savu vīru, nespēs ietekmēt darba devēju algu politiku.

Papildināts 18.11.2023 14:15:

Arī citi nespēs

Rosalia

Lusesita
Labi, valsts var pacelt algas vasts sektorā strādājošajiem. Bet neviens nevar piespiest privātos uzņēmējus maksāt lielākas algas, ja viņi to nevēlas vai nespēj.

Lusesita

Jazz_

Valsts sektora darbā jau nu galīgi nē.

Bet, atgriežoties pie paša tēmas sākuma - izlasīju vēlreiz autores pirmo tekstu - un runājot tikai par šo epizodi - es vnk ieslēgtos vannas istabā un paliktu tur kadu brītiņu. Bērni tak nav vientuļi, tur ir arī tēvs! Nu ko.viņi - pastāvētu, paklaigātu kādu laiciņu un ietu pie tēta. Vai gaidītu pie durvīm. Drošībā viņi būtu. Ja vannas istaba ir ar tualeti, tad pirms tam visus lugtu pačurāt un vèl izsniegtu podiņus. Ietu vannā un labākajā gadījumà caur durvīm uzaicinātu beigt aurot. Viss.

Papildināts 18.11.2023 14:25:

Rosalia

Nu tak protams, ka nepiespiedīs. Nu, un tieši valsts jubilejā atgriežamies pie jautājuma, kā mūsu valstij vajadzētu saimniekot, lai izlīdzinātu šos sociālos deficītus. Kāpēc Īrija var.

Da labi, lai nu paliek.

Lusesita
Tie bērni jau kāpjot pie viņas vannā, ja jau nespēj pat durvis aizslēgt vannojoties, tur drīzāk problēmas ar robežu novilkšanu pašai mammai.

Rosalia

Lusesita
n tieši valsts jubilejā atgriežamies pie jautājuma, kā mūsu valstij vajadzētu saimniekot, lai izlīdzinātu šos sociālos deficītus. Kāpēc Īrija var.
Tieši to jau es iepriekš rakstīju, ka tiem, kuri zina, kas un kā praktiski darāms, jāpublisko un likumā noteiktajā kārtībā jāiesniedz savus plānus uz aprēķinus. Nu neatbrauks Īrija un neatnesīs laimi. Atzīšos godīgi, ka es šādu plānu nespētu izstrādāt, bet pēc komentāriem tepat cālī secinu, ka ir gana daudzas, kuras varētu. Tik kāpēc nedara?

Lusesita

dezavu

Autore ir jūtīga, viņai tīri mātišķi žēl bērnu, ka šamiem nākas ciest, un viņa ... piekāpjas. Ja es būtu mājās viena ar divgadnieku, es arī laikam nespētu ieslēgties, jo tāds jau nesaprot. Bet te! Dzīvs tēvs turpat blakus. Un bērni pat divi. Kaitinošs tas vecis, protams, ir. Demagogs. Bet tas nu viņiem pašiem jārisina.

Papildināts 18.11.2023 15:53:

Rosalia

Jāiet kādā partijā ( vai jāveido tāda) un jāiet valdībā. Citu ceļu neredzu.

Undomiel

Lusesita
Jāiet kādā partijā ( vai jāveido tāda) un jāiet valdībā. Citu ceļu neredzu
Tu tāda gudra sieva, bet šitādas muļķības raksti. Nu kad kāda partija, veca vai īpaši jauna, tik radikālas sociālās problēmas atrisinājušas? Vismaz ne Latvijā. Tas jādara NVO.

Lusesita

Undomiel

Nu bet formāli vai tad tā nav? Protams, pat, ja cilvēkiem ir idejas, tie apvienojas, dibina, iestājas, iekļūst... tikai praksē katra partija ar laiku izvirst. Sākas cīņa pie siles.

Man arī ir domas par valdīšanu un saimniekošanu. Rakstīt prezidentam, iet uz pieņemšanu pie kāda padomnieka, un viņi tad īstenos manus padomus?

Kas vispār darbojas?

Labi, šitās vai tik nav atkāpes no piedāvātās tēmas. Kaut gan, ja autores ģimenei būtu vairāk līdzekļu, viņi varētu noalgot svētdienas 2 stundu auklīti, kas kaut kur aizved bērnus, kamēr vīrs uz dīvāna un sieva vannā.

Papildināts 18.11.2023 16:41:

Undomiel

Tad jau drīzāk NLO, nevis NVO kaut ko mainīs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438259