Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apkārt Monblānam (TMB)

rabarbere

rabarbere

Vai te ir kāds, kas šo pieveicis? Es labprāt aprunātos...

Kaapurs

rabarbere
Es pagājušo gadu ar šo domu ''rotaļājos'', bet nu diez cik tālu netiku. Sapratu, ka diezgan liela plānošana nepieciešama, un ka, šķiet, tāpat vien, īsti uz savu roku nesanāks.

rabarbere

Kaapurs
Jā, plānošana ir nopietna un stipri laicīgi jāsāk. Mēs nopirkām avio biļetes uz 2024.g.augusta beigām. Tad sāku skatīties maršrutu un sapratu, ka naktsmītnes būdās jārezervē ar steigu (jo dažas jau tagad ir pilnas!), tātad maršruts arī kārtīgi jāsaplāno. Nu jau visu esmu saplānojusi un pierezervējusi. Tagad stress par fizisko izturību u.c. praktiskām lietām (kur dabūt nūjas, ja rokas bagāža nevar vest). 9 mēneši laika, lai sagatavotos

Papildināts 16.11.2023 15:57:

Uzgāju šādu foršu lapu - tur daudz visādas praktiskas info un padomu. Pamazām lasu cauri. Arī tur rakstīts, ka uz 2023.g. vasaru būdas pierezervējās rekordātrumā. Oktobrī laikam atver rezervācijas un decembrī jau praktiski visa vasara esot bijusi sarezervēta. Ja iet mazās kompānijās, tad var cerēt uz atceltajām vietām (kas regulāri parādās) un stāties gaidītāju rindā, bet nu čakars tad nenormāls.

Kaapurs

rabarbere
Super! Padalīsies, kā gāja gan plānošanas, gan iešanas procesā?

Mums mazliet visu piebremzē arī vīra darbs, jo tik ļoti uz priekšu grūti samedženēt, bet nu pilnībā šo ideju atmetuši neesam. Skaidrs, ka uz nākamo vasaru jau vairs nesataisīsimies (un tad mums viens ģimnāzijas izlaidums paredzēts, ar visām no tā izrietošajām sekām atkarībā, kur jauneklis izlems studēt), bet par 2025.gadu varētu sākt domāt

Man ļoti gribas noiet arī Portugāles okeāna posmu.

rabarbere

Kaapurs
Padalīsies, kā gāja gan plānošanas, gan iešanas procesā?
Jā, labprāt. Ja tik neaizmirsīšu. Atgādini!

Sapratu, ka tur ir arī kaut kādas vietējas firmas, kas piedāvā laikam self-guided paketes, kur ir gan pierezervētas naktsmītnes, gan sastādīts maršruts ar norādēm. Laikam arī nūjas iedod un var sarunāt arī somas transportu. Tik nu tas attiecīgi maksā arī...

Papildināts 16.11.2023 20:33:

Man ļoti gribas noiet arī Portugāles okeāna posmu.
Portugālē mēs drusku ar mašīnu pabraukājām gar vienu posmu, izejot kājām tikai mazus gabaliņus. Tajā laikā man nelikās reāli staigāt vairākas dienas no vietas ar pasmagu mugursomu plecos. Bet tur tiešām skaisti skati, ir vērts iet, ja gribas

Esmu redzējusi Facebook dažādas Monblāna un citu kalnu taku pārgājienu grupas - var arī tur informāciju pasmelties.

rabarbere

Julija1991
FB atradu grupas angļu un franču valodā - sekoju līdzi, palasu. Bet gribējās jau arī tāpat papļāpāt ar "savējiem".

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438267