Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko tagad iesākt ar latiem

Alija

Nu nezinu gan, reālas kolekcijas vērtība ir monētām , kas ir mazu tirāžu, un , nezinu, kā to sauc, bet tajā vāciņā. Ne jau ikdienas lietošanas monētām, kas bijušas aktīvā apritē. Metala vērtība tur precizi nulle. ja bērniem grib ko veidot, un nevis plikas investiciju monētas veidolā, bet ar sentimentālo virsvert\ibu, tad japerk un janoliek plauktā LB sudraba specizlaidumu monētas .

Bet nu tas tāds mans pragmatiski neemocionaļais viedoklitis.

Visu nosaka viņu daudzums, cik to ir.

Krupīši, sniegavīri no stanoka krīt vienā kastē, viena uz otras un ir sabojātas vēl nenonākušas apgrozībā. Pat jaunai būs kāds sīks skrāpējums. Un ir kad stanoks strādā kā ar jēlu olu, tādas pārdod atsevišķi. Pārdod, par citu naudu, ne nominālu. Cik muļķi nopērk, tik to ir. Maz.

red bull

Labāka kvalitāte būs tiem vienlatniekiem, kuri iemainīti bankas kasē tūlīt pēc izlaišanas un ielikti maisiņā. Tās, kuras jau nonākušās apgrozībā un saņemtas veikalā, jau ir vairāk apbružātas.

Es atbildu tikai par to, ko pateicu, bet ne par to, kā tu to saprati!

Labāka kvalitāte būs kas kaltas speciāli pārdošanai. Tas ir bizness.

Krupīši, sniegavīri jums ir, a parasts vecs divlatnieks ar gotiņu ir? Saņemot krupīti, sniegavīru cilvēki to ievēro un atliek plauktiņā, lai stāv. A parastu sūdu kurš vienā vietā izdots tajā pat dienā atnāk atpakaļ? Parastu sūdu nav, jo tas ir sūds. Piedāvājuma nav

red bull

ecuador
Ja pamanīji, tad šeit runā par īpašajiem vienlatniekiem. Arī tiem pircēji skatās kvalitāti. Pārējais ir filozofēšana ap tēmu, ne atbilde uz konkrēto vaicājumu.

Man ir visas papīra naudiņas, saglabāju bērniem. Bet tikai piemiņai, jo papīra lati bija skaisti. Tie stārķi utml ir tik pat vērtīgi, cik parastie lati, manuprāt, jo tādas "kolekcijas" ir katram otrajam. Brīnos, ka vēl notiek kkāda kustība. Man uzdāvināja stārķus, kad dzima bērni. Ir arī čupa ar citiem. Mums kāds paziņa īsi pirms ieviesa eiro pavaicāja, vai nevajag un iemainījām 1:1. Tā kā vietu neaizņem, glabāju. Tādā ziņā ērta kolekcija.

Papildināts 19.11.2023 19:08:

Bērni pārsvarā nesaprot vērtību (tajā skaitā es), man ir kaut kādas cara laiku un vācu naudas. Ļoti labi saglabājušās, jo bija norakts dārzā, pēc tam atrasts. Smuki kārtīgi glabājušās kastītē. Domā, man ir laiks meklēt, cik liela ir vērtība un čakarēties ar tirgošanos?

red bull
Viņu ir miljoniem, saproti, miljoniem! Pat bankas ruļļos miljoniem. Puse Latvijas mājsaimnieču kolekcionē, bērniem,lai bērniem kad izaugs nopērk māju. Tā kolekcionēšana ir ja nav tai izdevumu

Runājot par antīkām lietām, ja gribas cerēt, ka būs vērtība, jāatceras, ka paaudzes mainās un nevienu tas vairs neinteresē. Man ir kaut kādas fancy antīkās vācu grāmatas. Vācu ebajā redzēju tādas pašas par lielu naudu. Ieliku turpat uz pusi lētāk, bet tak nevienam nevajag. Varbūt vēl varētu kādam latviešu pārpircējam iesmērēt, kurš ieskatījies ebajā nodomātu, ka būs viegla peļņa.

red bull

ecuador
Un? Te taču nerunā par kaut kādu ahūno vērtību, visbiežāk glabā kā sentimentālu piemiņu. Bet, ja vēlas no tiem atbrīvoties, tad ir dažādas iespējas, t.sk. finanšu.

To visu sīko štruntu tirgošana, lai arī ar peļņu, tomēr prasa laiku un enerģiju - jāieliek sludinājums (parasti maksas), tad jāatbild uz visādiem jocīgiem zvaniem- kur taisās pirkt, bet tad pazūd utt. Savukārt tā glabāšana nākamajām paaudzēm, nu tas tiešām ja pašam ir azarts, a ja nav un nākamā paaudze neizprot...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438357