Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko tagad iesākt ar latiem

Alija

red bull
Finanšu izteiksmē vērtība ir pamatīgi kritusies.1,42€ pirms 10 gadiem ir pilnīgi cita nauda pret tagad dabūtiem 1.42€. Vēl pēc 10 gadiem tie būs joprojām tie paši 1.42€.

red bull

ecuador
Es runāju par šī brīža pārdošanas iespēju.

Es atbildu tikai par to, ko pateicu, bet ne par to, kā tu to saprati!

nākamā paaudze neizprot...
Nemaz nākamo paaudzi nevajag. Es arī, kad ieviesa EUR, noglabāju sev latus, gan monētās, gan papīrā, ķipa "sentimentam". Reizēm kārtojot māju uzskrienu tai kastītei virsū un katru reizi nodomāju, ka "vietu tik aizņem...". Ne tur vairs sentimenta, ne arī vērtības kā te jau minēja. 10 gadus atpakaļ 1.42 EUR bija pavisam cita vērtība.

red bull
Par šo? Čalis uztraukumā pat nefiltrē ka tie ir santīmi, ne centi.

red bull

ecuador
Esmu atgājusi no šī topika nu jau kādu laiku, bet ir lietas, ko tikai zinātāji zina un novērtē. Es nerunāju par šo konkrēto pārdošanas sludinājumu, bet vispārīgi. Tāpēc ne vienmēr tas, kas parastajam cilvēkam liekas rēcīgi, tiem, kas kolekcionēšanā ir dziļi iekšā, tā nebūt neliekas.

Es atbildu tikai par to, ko pateicu, bet ne par to, kā tu to saprati!

ecuador
Nu sorry, nav jau tā naudas "kolekcija" tik milzīga, lai būtu baigi nozīmīgi, ka vērtība no 100€ nokritusies uz 70€. Ne jau tūkstoši tur ieguldīti. Cerams.

vienreiz
Kā tu rēķini, pēc inflācijas? Un peļņa? Mājsaimnieces ieguldas griķos, sālī un ziepēs. 23-24 miljoni 1 lata monētu ir uz rokām. Ne prastie laši, bet pamatā "īpašie". Skatāmies to skaitu, tirāžas, rēķinam un nonāksim tur, ka absolūti lielākā daļa "īpašo latiņu" ir nolikti bērniem un bērnu bērniem mājas iegādei, ne Tolmetam. Viņi joprojām ir ar un starp mums

Papildināts 19.11.2023 22:04:

"Līdz 2022.gada beigām no apgrozības izņemti 40% lata monētu 29 miljonu latu (41,3 miljonu eiro) vērtībā un 96% lata banknošu 942 miljonu latu (1,34 miljonu eiro) vērtībā. No apgrozības kopumā izņemti 149 miljoni monētu un 47,2 miljoni banknošu."

Mikaa

Man ir apmēram 50 eiro tajās naudiņās. Nu ok, nav tā, ka tas būtu nekas, bet tā nav nauda, kas mani darītu bagātāku. Par to sentimentu - viens vecās liets met ārā, otrs saglabā. Atceros, kā man riebās bērnībā tās sudraba dakšas ar musturiem pie omes Un šķīvji ar puķēm. Šobrīd skumstu un glabāju to, kas pāri palicis. Tāpat lai stāv tie stārķi un sēnes manā maisiņā.

īriete

Mani vecāki atstāja man gan sudraba pieclatniekus, gan divlatniekus un vienlatniekus no tiem laikiem, kas tiešām bija vērtība. Pašsaprotami šķita saglabāt divus komplektus ar īpašajiem latiņiem - katram bērnam. Ar mazmeitām šad un tad apskatām, varēs aiznest parādīt klasesbiedriem, kad par naudu mācīsies, kopā ar brīvvalsts monētām. Sentimentāla vērtība.

Četri vēji

23-24 miljoni 1 lata monētu ir uz rokām

No kurienes tāda info? Citētajā ir runa par monētām (visām, ne tikai vienlatnieku), t.sk. kaudzēm pazudušajām 1 un 2 santīmu monētām. (jālasa  teksts - lata monētas un lata bankontes - mazākais papīrs bija 5 lati)

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438357