Karš Ukrainā (46) un citi karstie punkti pasaulē (Izraēla, Palestīna u.c.)

elinene

Slēdza elinene.
elinene

Vienotā tēma par karu Ukrainā, nemieriem Izraēlā, Palestīnā u.c.

Resnā Žurka

Ciemā runā, ka raškai uzstadīts ultimāts - vai nu izbeidziet karot, vai nu mēs robežas aiztaisīsim un Eiropā krievus nelaidīsim. Cik tas vispār varētu būt iedarbīgi, ir pavisam cits jautājums

kino

Es gribētu redzēt, kā viņi no Eiropas tad dabūs laukā tos krievus, kuri jau ir te. Uz veikalu nav iespējams aiziet, "vokrug vse naši". Nenu, kāda daļa ir ukraiņi, tas jā, bet krievu arī ir sabraucis oj oj oj! cik. Vienīgais, ka tagad vairs nav tik bravūrīgi, bišku pierāvušies ir. No otras puses, var jau būt, ka kāda daļa no viņiem patiešām ir aizlaidusies no tās Greizo spoguļu karaļvalsts, jo nespēj vairs izturēt, es nez... Tādas inteliģenta paskata kundzītes, klusas, normāli ģērbtas, normāli vīrieši, galīgi ne urlas... Audzināti bērneļi. Ja nedzirdētu, ka runā krieviski, padomātu, ka skandināvi. (a moš Latvijas krievi? )

Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/

"vokrug vse naši".
ir ne tikai Spānijā. Viņu Eiropā tiešām ir daudz.

Resnā Žurka

Tādā Spānijā viņi vēl drusku apzinās, ka ir ieradušies pie kāda. Latvijā iedomājas esam galvenie un vienīgie saimnieki kā tas dunduks ar burgeri pa visu ģīmi - krievs Latvijā kungs, bet latvieši tā, ciemiņi un negadījums, kas nezko iedomājušies.

Papildināts 22.11.2023 19:26:

Bilde tviterī sagrābstīta

Man Gruzijas un gruzīnu žēl. Pēc nostāstiem spriežot, Tbilisi un piekraste pilna ar maksātspējīgiem krievu migrantiem. Attiecīgi cenas aug, visur skan krievu valoda, un vietējie pārvēršas par apkalpojošo personālu.

piekraste pilna ar maksātspējīgiem krievu migrantiem. Attiecīgi cenas aug

Rudbāržu Aibe ar savām zemajām cenām ir tieši Rudbāržos, nevis centrā, lai slēptos no bagātniekiem

Papildināts 22.11.2023 20:21:

vietējie pārvēršas par apkalpojošo personālu

Acīmredzot tur celtas algas. Jeb kā to pārvērš?

black sand

Ingunite
Ja paklausās tos pašus "maksātspējīgos " krievu imigrantus tad viņi paši vaimanā ka Maskavā dzīve lētāka ka šajā kaut kāda Gruzijā. Skatījos IG kur man pēc algoritma izmeta cupinu dažādu valstu migrantu. Nevar saprast vai tagad tāds apmaksāts trends vaimanāt par dārdzību mītnes zeme vai vnk meta līdzīgus video .
Komentos gan vietējie rakstīja ka viņu klātbūtnes dēļ cieš visi jo turīgākie imigranti uztaisīja nopietnu krīzi īres tirgu un paaugstināja cenas uz pārtiku un sadzīvi lielajās pilsētas.

black sand
Vietējie (noteikti pamatoti) sūdzas par Gruzijas ekonomikas izkropļošanu gan NĪ tirgū, gan pārtikas cenās. Nevēlas kļūt par otršķirīgiem pilsoņiem, bet nu Gruzija ir nabadzīga zeme un ēst gribas.

Papildināts 22.11.2023 20:53:

ecuador
Būtu dīvaini, ja ar maksātspējīga kontingenta ierašanos, vietējiem proporcionāli pieaugtu algas. Vai kur pasaulē tā ir? Daudzi gruzīni ir priecīgi, ka ir drusku labāk apmaksāts darbs, jā, bet radusies dzīves dārdzība to nonivelē. Vispār es gan neticu trickle down economics, bet varu apjautāties, vai tur ierēdņi, skolotāji, viesmīļi, šoferi, dārznieki, sīkie bodnieki utml tagadiņ stāvus bagāti paliek.

Lidmašīnas biļetes nav kāpušas aiz iemesla ka tiek pārdots vairāk biļešu? Kad lidmašīna ir aizpildīta, nevis pusē nevis parādās jauni reisi, konkurējošās sabiedrības. Gruzijā ir sava tirgus ekonomika?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18438403