Karš Ukrainā (46) un citi karstie punkti pasaulē (Izraēla, Palestīna u.c.)

elinene

Slēdza elinene.

ecuador
Nesaprotu domu. Varētu vienkāršos nepaplašinātos teikumos?


Ja vienkārši, tad tirgus ekonomika strādā pavisam savādāk. Visas bagātās Eiropas pundurvalstis ir bagātas pateicoties maksātspējīgiem ārzemniekiem, tajā skaitā krieviem.

Lauzt, graut un bloķēt nekādu pienesumu nenes, tikai zaudējumus. Tu vari aiziet pie vēstniecības un pašsadedzināties, tie tur, lai skatās un DOMĀ. Bet kas no tā? Krievijai ienākumi, jo tika patērētā degviela. Kas vēl no tā ir mainījies?

ecuador
Eiropas pundurvalstis tomēr vairāk vai mazāk ir izstrādājušas sistēmas, kas nodrošina savu pilsoņu intereses un arī viņu ekonomisko aizsardzību. Ne perfekti, bet tomēr vairāk vai mazāk saglabājot sociālo-ekonomisko balansu. Gruzijas vietējie iedzīvotāji, īpaši ņemot vērā prokrievisko valdību, ir diezgan neaizsargāti pret pārmaiņām, ko izraisījušas ciktur simts tūkstoši(?) krievu emigranti, kas principā atbrauc ar naudu čemodānā. Viņi īpašumus ta pērk, pārtiku pērk, vīnu dzer, bet viņu ilgtermiņa pienesums ekonomikas attīstībā ir apšaubāms. Par onlainā strādājošajiem, kas zina, vai viņi maksā kādus nodokļus Gruzijas valsts kasē.

Domā, viņi pacels Gruzijas starptautisko kreditreitingu?

Papildināts 22.11.2023 21:45:

ecuador
Ā, un kur vispār pasaulē pastāv tā abstraktā, tīrā un konteksta neskartā "tirgus ekonomika"? Cik man zināms, visas ekonomiskās teorijas pielāgojas vai, pareizāk sakot, tiek pielāgotas specifiskiem apstākļiem. Ārpus grāmatām tās neeksistē vakuumā.

izstrādājušas sistēmas, kas nodrošina savu pilsoņu intereses un arī viņu ekonomisko aizsardzību.

Tās sistēmas apzināti piesaista ārzemniekus, bagātus, negodīgus ārzemju pilsoņus. 80% Monako iedzīvotāju NAV tās pilsoņi.


black sand

Ingunite
Ai nu kādi vēl čemodāni ar naudu Gruzijā! Uz Gruziju bēga tie kuriem ārzemju pasu nebija vai citi budžeta klases krievi, parasti algoti darbinieki panika par mobilizāciju.Pat bez čemodānā kur nu vēl naudu tajā. Atkarīgi no darba devējiem kurus arī valsts tagad grib čakarēt lai tie atsakās no šiem attālināta darba darītajiem.Tie kuriem ir reāls piķis sen jau ir ar uzturēšanas atļaujam un īpašumiem ES,ASV vai Izraēla.

Bet citādi protams liels skaits jebkādu migrantu kropļo tirgu un vienmēr atradīsies kādi starpnieki kuri vēlas iedzīvoties uz radušas situācijas no kuras cieš gan vietējie gan šie faktiski bēgļi . Latvijā jau bija tas pats kad krieviem atļāva tikt pie uzturēšanas atļaujam apmaina pret ieguldījumu, kas uzdzina NI cenas debesis

black sand

Es nezinu, kā cirkulē nauda starp Gruzijas un Krievijas bankām, bet pieņemu, ka migranti izveda tik daudz skaidras naudas, cik vien varēja izdabūt no Krievijas.

Papildināts 22.11.2023 22:54:

ecuador
Jā, bet tas ir daļēji tas, ko es cenšos teikt. Ierobežota pieeja pilsonībai un ar pilsonību saistītas privilēģijas, vienalga kādā veidā, var būt viens no veidiem, kā valsts veic savus "pienākumus" pret saviem pilsoņiem, atšķirībā no pārējiem iedzīvotājiem.

atļāva tikt pie uzturēšanas atļaujam apmaina pret ieguldījumu, kas uzdzina NI cenas debesis

Atstātā nauda vairo vietējā labklājību, kas arī sagrib labāku NĪ. Cenas debesīs neuzkāpj, tā vairāk pietuvojas tās reālajai vērtībai. Kad cena ir debesīs, tiek būvēts veseliem kvartāliem jaunu NĪ. Cena debesīs ir kad cena ir augstāka nekā reālā vērtība. Tirgus pielāgojas pieprasījumam un piedāvājums uzrodas pats no sevis. Par cenu celšanos var runāt kad tie ir bēgļi, īstie legālie bēgļi. Jo viņi naudu neatstāj, par tiem maksā vietējie, pazeminot vietējo labklājību. Šajā gadījumā, jā, NĪ cena kāpj uz vietējā rēķina.

CAHAL sācis pildīt tuneļos jūras ūdeni.


Bzzbzz
opā. kā gan bez raškas......

Nevaru linku ielikt.

Pēdējās izmaiņas: Diančiks, 23.11.2023 07:21.
Papildināts 23.11.2023 07:22:

Lietuvieši sašutuši. Parādījusies informācija, ka Ziemassvētkos Lietuvā varētu uzstāties krievijas daiļslidotājs Jevgeņijs Pļuščenko. Vytautas Kernagis no Lietuvas Seima kultūras komitejas TV stāsta, ka Pļušcenko esot Latvijas pase, tāpēc viņš varot brīvi ceļot..

Pēdējās izmaiņas: Diančiks, 23.11.2023 07:22.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18438403