Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nemitīgi guļ/aizmieg pie krūts

Brunete33

Mazajam šodien 3-ā dieniņa, it kā ēda līdz šim normāli, bet šodien pie krūts vienkārši momentā aizmieg un nemaz nepaēd, ļoti maz, un prakstiski neiespējami viņu piecelt. Pazīž 30 sekundes un aizmieg. Šodien atslaucu un devu no pudeles, tad vismaz paēda un uzreiz arī kaka bija. Un gulēja tālāk. Kādēļ tā? Vai ir pamats satraukumam? Vai turpināt dod no pudeles?


Brunete33
Sazinieties ar kvalificētu zīdīšanas konsultantu un lai atnāk pie jums vizītē pēc iespējas ātrāk.

Ja esat vēl slimnīcā, prasi zīdīšanas speciālista iesaisti un padomus.

Pudeli gan nevajag dot,jo no tās vieglāk zīst un bērniņš ātri vien atteiksies piepūlētis vairāk un zīst krūti! Vai Jums īstais piens jau ir? Tas parasti tikai rodas 3-4 dienā pēc dzemdībām! Bērniņu barošanas laikā vajag viegli pabužināt,pakutināt pēdiņas,citreiz pat iesaka noģērbt pliku,lai viņš būtu mundrāks un tik ātri neaizmigtu ēdit! Kārtīga zīšana nepieciešama arī krūšu stimulācijai,lai veidotos piens! Un šādi miegaini bērniņi jābaro ik pa 2 stundām,lai uzņemtu nepieciešami piena daudzumu! Jo kieg ciet no tā,ka nav spēka zīst,jo nav paēdis,lai būtu spēks! Bužiniet,kustiniet utt.mazuli ēdot,lai viņš zīž pēc iespējas ilgāk! Tas ir ļoti svarīgi!

Meauk
Esam mājās kopš vakar vakara

Papildināts 25.11.2023 18:47:

aprikoze123

Man ir daudz savs piens jau, atslaucu 100ml bez problēmām. Meginaju gan izģērbt, gan kutināt un visu ko, bet nekas nelīdz. Pat ja pamostas, pie krūts uzreiz atkal aizmieg.


Brunete33
Nu bet vai bērniņš arī tajā īsajā zīšanas laikā kaut ko apēd? Ir dzirdama rīšanas skaņa-tāda guldzoša? Čurā pietiekoši? Zīdīšanas konsultanti tieši brauc uz mājām! Bet šī cīņa noteikti jāizcīna-kad bērniņš vairāk apēdīs,viņam būs vairāk spēka zīst un tad tā lieta aizies!

Brunete33
Sazinies jau šovakar vai rīt ar zīdīšanas konsultantu, sarunā pēc iespējas ātrāk klātienes vizīti pie sevis mājās. Pa šo laiku klausi Aprikozes ieteikumus. Vai arī atslauc un dot no pudeles pienu, - bērns ir jâpabaro jebkādá variantā.

Pirms liec bērnu pie krūts,sagatavo krūti, uzliekot ļoti siltu kompresi un atslaucot jau nedaudz pienu. Lai jaundzimušam būtu vieglāk uzsākt zīšanu.

Papildināts 25.11.2023 21:11:

Brunete33
Kāda bija svara dinamika slimnīcā?

Var sazināties ar bērnu ārstu un aicināt vizītē uz mājām, lai nosver bērniņu un pakonsulté , ko tālāk labāk darīt.

Brunete33
Pamats satraukumam ir, jo jaundzimušajam būtu jāmostas uz ēšanu bieži un jâzíž, mammai labi dzirdot, ka tiek noríts piens.

Jo krúts piena uzņemšana ir kritiska šajās dienās.

Tamdēļ parasti bērns tiek svērts 3. Un tad 5. Dzīves dienā . Tad 10. Un tālāk periodiski.

Un, kamēr tiksi pie ārsta vai zīdīšanas konsultantu vizītes, ko jâroganizé ASAP, tikmēr ir kaut jaatslauc piens un jádod bērniņam ēst, ja no krūts nesanāk izzíst.

Mans mazais arī nezīda, pie krūts aizmiga. Tas bija jau tad , kad bijām slimnīcā. Visas masiņas teica, lai izģērbju viņu pamperā, pakutinu pie auss, pēdiņas. Tā man principā nācās darīt visu laiku. Atbarucot mājās bija tas pats. Zvanīju ārstam, jo biju izmisumā, ka bērns tikai guļ un neēd. Teica, lai izģērbju pliku un dibenu lieku zem auksta ūdens. Man tas likās diezgan brutālu un nelabprāt to darīju, bet variantu nebija, jo mazahjam bija jāpaēd. Manā gadījumā bija sarežģijumi dzemdībās, tādēļ arī berns bija kā pēc slimošanas, bez spēka.

Te jau aprikoze123 uzrakstīja labus padomus- bužināt, knibināt pēdiņas, pirms barošanas mazgāt dupsi,izģērbt. Vēl nostrādā glaudīt gar žokļa maliņu no zoda līdz austiņai tad arī zīšana tiek aktivizēta. Noteikti jāpaseko vai gana dziļi saņem krūti, jābūt piena norīšanas skaņām ik pa mazam brītiņam. Varbūt tās 2 stundas par biežu,bet ik pa 3 stundām noteikti jāmodina, jābaro. Man pēdējais bebis gadījās tāds,kas nereaģēja uz visu augstāk minēto, bet nejauši atklāju, ka tiklīdz ieklepojos un notrīc līdzi mans augums tā atsāk ēst.

Vajadzētu 15min pie vienas krūts, tad pie otras (nākamajā reizē otrādā secībā), lai savairojas piens un mazulis tiek līdz treknajam pieniņam.


Brunete33
Var mēģināt krūts saspiešanas tehniku (breast compression) https://lv.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=1391

Īsumā - bieži ir tā, ka aktīvi zīž tad, ja tek piens. Kad piens netek, tad mieg ciet. Tāpēc arī no pudelītes paēda - piens tek uzreiz. Krūti savukārt nepieciešams kādu brīdi stimulēt, lai sakrātos oksitocīns, kas tad liek pienam tecēt laukā.

Vispirms tātad noder tiešām krūti "sagatavot", mazliet pamasēt, pastimulēt krūtsgalu, lai būtu tā teikt zemais starts.
Un otrs tad maigi taču noteikti saspiest krūti, lai kaut mehāniski iedotu sākotnējo piena plūsmu. Tikai nebraukāt ar rokām pa ādu un nespiest sāpīgi!!! Piena tecēšana stimulēs zīšanu.
Vēl var palīdzēt krūts atbalstīšana, tad vieglāk piens tek laukā.

Vērts pievērst uzmanību krūts satvērienam, nepareizs (vai nepietiekami labs) ne vienmēr sāp, taču ietekmē zīšanas kvalitāti (un atbilstoši signālu krūtīm). Bērniņa mutīte pēc iespējas plaši vaļā (jaudzimušajiem mutīte gan maziņa) un krūts pēc iespējas dziļi. Vislabāk to panākt, ja liek bērniņam krūstgalu meklēt. Taču ar mazaktīvu var būt grūti to panākt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438443