Nespēja līdz galam uzticēties

Kastanja

Slēdza Kastanja.

Kastanja
Vēl par izsoli, atradu konkrēti, ka Civilprocesa likuma 611.panta otrā daļa nosaka, ka visa nosolītá summa par izsoles īpašumu ir jāsamaksā 1 mēneša laikā no izsoles noslēguma dienas, un arī visi citi izsoles izdevumi.

Lusesita

Izsolē nopirka kāds cits, tika sarunāts, ka priekšnieks pamazām atpirks no tā?

Nesaprotu šo niansi: kāpēc jāskaidro, uz kāda pamata un ar kādām tiesībām un līgumiem autore varēs tur garantēti dzīvot, ja paredzēts, ka viņa savukārt atpirks šo dzīvokli no priekšnieka. ( tas tika minēts kā arguments, kāpēc vnk nenopērk pati saviem spēkiem vienu citu, pat labāku un lētāku, jo principā varētu)

Pat ja Kastaņa gribētu atpirkt to dzīvokli, tad dot tūkstošus tāpat vien privātā kārtībā bez neviena noformēta dokumenta - tādā ceļà īpašumu iegūt nevar, bet tikai zaudēt savu naudu.

Papildināts 27.11.2023 22:09:

Ja tēmas autore grib pirkt minēto īpašumu un ir bijusi tāda vienošanās, tad šos naudas došanas pasākumus ir jānoformē kā rokas naudas līgums. Tur viss ir jāatrunâ, jānorāda samaksātàs summas, un jābūt fiksētam termiņam, līdz kuram ir jābūt veiktam nekustamā īpašuma pirkuma-párdevuma darījumam.

Ja tagad nauda ir, es konkrēti pajautātu, cik jāmaksā par to vagoniņa īri, piegādātajiem produktiem sev un sunim, tiesāšanos par mantojuma at gūšanu, samaksātu tam priekšniekam un pirktu savu dzīvokli un dzīvotu pati nevis kā atkarīgā no kāda neizprotamas labvēlības par neizprotamām naudas summām.

Lusesita

Vai tad nevarētu būt tā, ka katrs pārpircējs samaksā kaut drusku dārgāk, lai iepriekšējais gūtu kādu peļņu par ieguldīto darbu? Neticu, ka tāpat vien dzīvoklis maina īpašniekus par vienu un to pašu summu. Kāda tad tur būtu jēga? Varbūt tas arī ir priekšnieka mazais biznesiņš. Neliela alga par paveikto labdarību. Un kurš var izsekot, vai starpību maksā oficiāli vai ieliek ķepā.

Papildināts 27.11.2023 22:23:

dezavu

Pareizi.

Evdokija

Eh... cienīšu un neizteikšos!

Man tad jābūt maitai, jo man ir dzīvinieiki uz dvēaeles, ar kuriem es tā nevaru vvk aiziet uz nekurieni, pat ja es rīt saņemšu vēk tūkttoti vai vairāk skaidrā naudā. Pati es kaut kā varētu aiziet uz nekurieni, bet mans suns un kaķis. Tā ir papildus problēma, ko nevar atrisināt vienā dienā. Es domāju, ka man nākssies piekrist kārtējai summai, un tad jau skatīsimies, kas būs tālāk.

Kastanja
Nesapratu, ja tu palūdz rakstiski apstiprināt iedoto naudassummu, tevi ar suni izmet uz ielas??? Tad jau 100% tā dzīvokļa lieta ir šmugulis.

Papildināts 27.11.2023 22:53:

Un "labdaris" nav nekāds nesavtīgais labdaris.

Papildināts 27.11.2023 22:55:

Pie tam, ja tev no viņa būs jāīrē tas dzīvoklis, kas tev liedz ko noīrēt kaut šodien?

Kastanja
Kas tev liedz nopirkt dzīvokli, kas tev pašai par labāk patīk un ir lētāks? Un tur pārvākties? Ja tu saki, ka nauda ir un pat dzīvoklis esot cits tev labpatíkamâks.

Labdarība ir laba lieta, es arī pa dzīvi esmu teju labdarības iemiesojums, bet pat man tava priekšnieka izveiktás darbības šķiet drusku jau pár visu iespējamo labdarības robežu aizgājušas pári un šķiet aizdomīgas.

Vienkārši rīt pajautā savam priekšniekam - kāds ir šo naudas iemaksu mērķis, jo šajâ laikā starp jums ir izveidojusies ļoti atbalstoša un labdarības pilna sadarbība, bet tu jau esi tajā vecumposmā, kad tev ir jādomā beidzot stabili par savas naudas izlietojumu un stabilu mājvietu ar noteiktu juridisko risinājumu un sakārtotām dokumentu lietām.

Un paskaties, ko viņš teiks.

Kas tas par vājprātu. Pat ja šis pasaulē godīgākais cilvēks, ja nu viñš nomirst rīt, parīt vai pēc mēneša? Ko tad? Mantiniekiem būs pajāt, ko šis kam solījis. Kā vispār var tādā sviestā ieberzties.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18438469