Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Polineiropātija

Silvailva

Vakar biju uz neirogrāfiju. Slēdzienā: sensora demielinizējoša polineiropātija kāju nervos un viegla segmentāra demielinizācija karpāla kanāla līmenī. Par rokām it kā skaidrs. Par kājām, cik nopietni šis ir jāuztver? Pie neirologa pieraksts ir. Cukurslimība nav, nekad nav bijušas problēmas ar cukuru, cukuru un kviešu miltus uzturā nelietoju jau 5 gadus. Ir bijušas padaudz ērces, pavasarī uz laimu uztaisīja visus iespējamos marķierus, slimojusi neesmu, bet šovasar bija vēl viena vispār nav skaidrs no kā šī diagnoze. Diezgan vēsi uztveru internetā atrodamo info, stresa baigā nav, bet tomēr īsti zinošāka par šo visu nekļuvu, īpaši sadzīvoskā līmenī.
Paldies!

Sāc ar ērcēm - pārbaudies, vai kopš pēdējās ērces tomēr nav attīstījusies Laima slimība. Kādas ir attiecības ar alkoholu? Un, vai nesenā pagātnē (gads-divi) nav lietoti smagi medikamenti.ilgstoši antibiotikas/ķīmija?

eivisa
Laimu noteikti pārbaudīšu. Lai gan rokas un kājas tirpst jau krietni sen, citu simptomu nebija, tāpēc viss vairāk uz muguru tika novelts un arī ne tā ka stipri un visu laiku. Alkoholam blakus neesmu stāvējusi jau kādus 12 gadus, nesmēķēju arī apmēram tik pat ilgi. Esam reti veselīga ģimene. Antibiotikas nepanesu, pat pēc ķeizara nelietoju. Man ir cita neiroloģiska saslimšana, bet ne tā, ne medikamenti nekur netiek minēti kā iespējamais iemesls. Vienīgi covid slikti pārslimoju, bija ilgstoši neiroloģiski traucējumi, smagas un biežas galvassāpes ir vēljoprojām.

Medikamenti bija tieši tas, kas polineiropātiju izraisīja manā gadījumā. Covid arī varētu būt viens no iemesliem. Iesaku konsultēties pie ļoti laba neirologa. Vislabākā šajā jomā ir Viktorija Ķēniņa.

eivisa
Liels paldies par ieteikumu!

Kā Jums iet ar šo dzīvojot?

Par laimi, šis man ir pārgājis un neirogrāfijas rezultāti atkal ir normā. Polineiropātija uzrādījās vēl 5 gadus pēc antibiotiku lietošanas 9 mēnešu garumā (bija jāārstē smaga slimība). Bet ikdienā neizjutu nekādus īpašus simptomus, tikai nevarēju bez atpūtas uzkāpt līdz trešajam stāvam un augstāk. (Manā gadījumā polineiropātija bija motora).

Papildināts 29.11.2023 14:14:

Parasti jau gan polineiropātijas pāriet, nervi atjaunojas. Ja vien pamatā nav autoimuns process vai cukura diabēts.

Papildināts 29.11.2023 14:15:

Jebkurā gadījumā novēlu tikt pie Ķēniņas, viņa zina, ko dara. Un ja simptomi ir traucējoši, izrakstīs zāles, kas tos mazinās vai novērsīs pavisam.

eivisa
Paldies!

Man sāk palikt traucējoši. Kad daktere nosūtīja, bija tik tirpšana, bet šobrīd jau bieži ir ļoti smagnējas kājas, tirpst visu laiku vairāk vai mazāk. Sevišķi naktīs, parādās pamatīgas sāpes, pagaidām ne tik bieži. Vēl man ilgstoši ir paaugstināta temp 37.2-37.4.

Tā temperatūra patiešām vedina domāt par Laima slimību, kam ar polineiropātiju ir ciešs sakars.

Papildināts 29.11.2023 14:39:

Jo jāsaprot, ka polineiropātija pati par sevi nav slimība (tikai autimūna procesa gadījumā). Tās ir sekas. Polineiropātija parasti rodas, jo organismā ir kāds palaidējmehānisms: cita saslimšana, medikamenti, ķīmisks piesārņojums utml.

eivisa
Jā, tieši tā es arī to sapratu. Galvenais, lai no tā var tikt vaļā.

Es tiku vaļā, gan jau arī jums izdosies. Novēlu, lai pēc iespējas ātrāk

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438481