Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Darba kolēģu untumi.

Tacco

Danica

Tacco
Darbs tas man ir naudas pelnīšanas vieta un eju tur tāpēc,lai samaksātu rēķinus, paēstu un varētu samaksāt bērnam par zālēm un ārstiem.Nekad uz darbu nenāku ārpus darba laika, nekad nepiesakos kādu aizvietot vai nomainīt, jo man par to nepiemaksā.
Tā ir Tava pārliecība, ka tā tam ir jābūt, vai tā ir sanācis, ka tieši šajā vietā ir tā? Grūti iedomāties tādu situāciju, ja esi rūpīgi izvēlējies profesiju, patīk darbs, vēlies nopelnīt, bet pretī "man vajag tikai samaksāt rēķinus". No mana viedokļa raugoties, vispār izklausās pēc pilnīga apnikuma pret visu. Nē, nu ja tā patīk, tad neko. Bet darbs no dienas paņem 9 stundas + ceļš turp un atpakaļ. Tā ir būtiska diennakts daļa. Vai tiešām negribās savā dzīvē neko pamainīt, ja šis laiks nesniedz gandarījumu, un ir tikai vieta, kur faktiski "atsēdēt par naudu"? Tas ir diezgan bēdīgi. Manuprāt, ja jau ir nepieciešama nauda, un ir jāstrādā, tad tas ir jādara, lai ir interesanti, lai ir forši, lai ir cilvēki apkārt un t.sk. normāli pavadīts laiks.

Lusesita

Danica

Tā ir zobārstniecība. Cik ir nācies tādās būt, es īsti neredzu, kā tur iespējams vēl paralēli darba procesam kko bīdīt un izbaudīt kopā būšanu.

Duujaa

Danica
Tāpēc nav jau pēc darba laiks jāpavada. Tas, ka kāds darbu uzskata pat savām mājām, tā ir viņa lieta. Ka uzskata par vnk darbu, kas tas arī pēc teorijas ir, arī labi. Tas nenozīmē, ka riebjas darbs.

Kad man riebās mans viens no vecajiem darbiem (t.i. kolēģītes, kas nodarbojās ar intrigām), es arī biju kategoriski pret ārpus darba laika pasākumiem. Tagad man nav absolūta sajūsma par pilnīgi visu, bet kolēģi man patīk un es piedalos arī ārpus darba laika un pilnīgi bez kurnēšanas. Ļoti atkarīgs no noskaņas darba vietā. Mans darbs notiek lielākoties attālināti un ja ir kādi pasākumi, tad tie vienmēr ir ārpus darba laika. Es nedomāju, ka tērēju savu dārgo laiku, bet gan par jauku iespēju pasocializēties ar kolēģiem.

Papildināts 09.12.2023 10:47:

Vienīgā reize, kas bija darba laikā, bija bērnu zsv pasākums, kas bija savādi, jo darbs jau notiek un man nācās kaut kur piemesties un strādāt paralēli, redzēju arī citus tādus vecākus. Mums reāli nav iespējams darba laikā taisīt tusus.

Papildināts 09.12.2023 10:51:

T.i. uzņēmuma līmenī. Komandas līmenī esam bijuši pasākumā arī darba laikā, bet man liekas vienreiz un pēc tam man bija tik pilns epasts un grūta nākamā diena, ka labāk jau ārpus darba laika.

Danica

Duujaa
Ka uzskata par vnk darbu, kas tas arī pēc teorijas ir, arī labi. Tas nenozīmē, ka riebjas darbs.
To vairāk pēc savas pieredzes spriežu. Man ir bijuši darbi, kuros visu darba laiku esmu nosēdējusi zemajā startā, lai uzreiz skrietu prom. Un nevarēja teikt, ka man darbs nepatika. Mana galda robežās pat ļoti patika. Bet tādu izdarīta darba gandarījumu gan nesniedza. Kolektīvs nebija sakarīgs, uz pasākumiem, cik nu tie bija, negāju. Atceros, ka reiz braucu pāri pārvadam pie Jaunās Teikas, pa logiem redzēju tur esošo biroju kolektīvu iekšējos Ziemassvētku pasākumus, un man bija bēdīgi. Man tām 9-10 stundām diennaktī ļoti prasās saturu. Tagad man ir tāds gandarījums no komandas darba, no svētkiem, no rezultātiem, no kopā pavadīšanas laika. Kad caur sadarbību, strīdiem, emocijām, nogurumu un viens otra vilkšanu, beidzot stāvi rezultāta priekšā, kas mums ir gatavs liels "produkts" - tas ir kaut kas. Un nekas mani netraucē - ne whatappi brīvdienās, ne jautājumi ārpus darba. Es negribētu vairs citādāk. Katra stunda ir vērtība.

Kļavaslapa

ja jau ir nepieciešama nauda, un ir jāstrādā, tad tas ir jādara, lai ir interesanti, lai ir forši, lai ir cilvēki apkārt un t.sk. normāli pavadīts laiks.
Kuri ir tie interesantie darbi? Es īsti nevaru iedomāties darbu, kuri man interesētu, jā varbūt daži ir, bet man izglītība pilnīgi ne tajā jomā. Principā es sāku strādāt darbu, kas man patīk, bet visa tā organizācija laika gaitā ir sapista tik, cik vien iespējams to sapist. Kaut teorētiski darbs kā tāds patiku joprojām, bet lielās slodzes un attieksmes dēļ realitāte ir cita. Un pat ja iegūtu izglītību jomā, kas man šobrīd liekas tīkama, liekas, ka pēc laika tāpat attaptos sasistas siles priekšā.

Danica
Man darbs pats patīk, bet nepatīk ,ka daudz cilvēku apkārt, bet mana darba vieta ir liels uzņēmums, tāpēc no tā nevar izvairīties.

Ja es aprakstītu kā es redzu darbu, tad es sāktu darbu ne agrāk kā 11 un beigtu varbūt 15-16, man ar to slodzi pilnīgi pietiek.Man ļoti nepatīk agri celties, bet arī nepatīk vēlie vakari un tā sauktās otrās maiņas.Bet protams pie šādas vīzijas normālu algu nav iespējams nopelnīt, tāpēc strādāju kā ir un priecājos,ka darbs pie mājas.

OgaPoga

Tacco

parasti darabvietas pušķo un Ziemassvētku galdu klāj darba devējs un nepatīkamas kolēģes uzbāzība var kaitināt. BET...

6 eiro = iesaku izvērtēt ieguvumus un zaudējumus. Domāju, ka lielākā daļa mīļā miera labad noziedo tos 6 eiro un bauda atmosfēru.

Duujaa

Danica
Nu bet katrs taču no savas pieredzes. Tāpēc jāmācās iepazīt citi viedokļi, kuri nav slikti. Ka darbs ir vnk darbs. Var patikt kolēģi (nu moš viens divi nepatīk vai nesaskan, tas normāli), var patikt darba pienākumi utt. Bet negribas visus trādi rīdi. Tas nav ne sliktāka darbinieks, ne slikts cilvēks, kura domas nav jāņem vērā un kurš pataisīts šeit par kaut kādu ļauno, kuram par spīti visam jādod nauda, jāiet un vēl jātēlo, ka patīk tās izdarības. Nu visi nav vienādi.

Un ja strādā 9-10 stundas dienā, arī var teikt, ka laiks apdomāties, kāpēc tā. Un ne jau vienmēr no konkrētā darba vai cilvēkiem viss ir atkarīgs. No katra paša dzīves momenta, kā ar finansēm, vai ir bērni, vai visi ģimenē ar veselību viss labi, vai nav domstarpības ar radiem utml. Vai cilvēkam ir hobijs, kas paņem laiku un spēkus. Vai ļoti patīk būt tikai ar ģimeni. Un tas viss ir ok un nav jāliek vienā kastītē, ka obligāti vainīgs tas vai tas.

Danica

Duujaa
Un ja strādā 9-10 stundas dienā, arī var teikt, ka laiks apdomāties, kāpēc tā.
Nē, nu Tu varbūt uz darbu kaut kā ar pašiedvesmu nonāc, aizverot acis un kapitulējoties. Man tas aizņem ceļā, apmēra, stundu.Turp un pēc tam atpakaļ.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438513