Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ziemassvētku kekss

Finna

no malas

BODOLLINO
Jā, man ar prieks par glazūru, ka izdevās

Tas ir ķip itāļu merings, kad cukura sīrupu pareizajā temperatūrā piešauj saputotiem olas baltumiem un ieputo iekšā. Īsto temperatūru sīrupam nomēra ar termometru, bet var arī mierīgi iztikt bez termometra un pārbaudīt, iepilinot sīrupu aukstā ūdenī un skatoties, vai piliens neizšķīst, bet paliek kopā tādā kā mīkstā bumbiņā. Izklausās sarežģīti, bet īstenībā nekā tur grūta nav, ir pat drošāk nekā ar termometru.

Glazūra sanāk samērā mīksta (nedrups, griežot ar nazi) un tāda ļoti glamūrīgi spīdīga, un ne pārāk salda.

Gatavoju pēc šīs receptes:

https://www.bbc.co.uk/food/techniques/how_to_make_italian_meringue

P.S. Sīrupu uzlaboju nedaudz ar citrona sulu un vaniļas un apelsīna ekstraktiem. Drusku baidījos, ka nesaputosies, bet viss sanāca.

Pēdējās izmaiņas: no malas, 23.12.2023 19:26.

a²+b²=c²

Lusesita

Smuki keksi un izskatās garšīgi.

Katram savs

Nu, kā keksi?

Manējais - ļoti labs. Kaut gan ļoti salds. Es nezinu, kādam viņam jābūt pareizi.

Augļus mērcēju Rīgas melnajā balzamā (nekā cita nebija), un laistīju ar apelsīnu sulu (jo alkohols nebija vēlams).

Papildināts 25.12.2023 11:40:

2h 170 grādos, manuprāt ir ļoti ilgi
Ja kādam cepeškrāsnī ir tāds brīnums kā termozonde, cepam līdz 99 grādiem - nevar kļūdīties.

Lilija

Nebija dukas īpaši dekorēt, sanāca šāds:

Garša ļoti laba, piesātināta. Par saldu nebija un par mitru arī nē. Ņemot vērā, ka gatavots bez olām, nedaudz drupens. Labs. Nākamgad noteikti atkārtošu.

Brīvība ir spēja būt laimīgam neatkarīgi no apstākļiem.

Nu tā, mana atskaite. Cepu pirmajā adventē un izmantoju šogad Garšīga Latvija recepti. Es gan gatavoju tikai pusporciju. Jo sastāvdaļas likās šausmīgi daudz un negribējās pirmajā reizē tik daudz tērēt produktus, ja nu nesanāk... Cepot, izcepu arī atsevišķi mazā trauciņā mazliet. Bija ļoti garšīga kūciņa. Bija grūti noturēties un neķerties klāt lielajam keksam. Keksu atstāju formā un pirmo nedēļu laistīju katru dienu. Lēju pa ēdamkarotei ruma. Pēc tam lēju katru otro dienu. Galaprodukts bija garšīgs. Viesiem garšoja. Garšoja pēc Ziemassvētkiem. Kūka tika apēsta, pāri nekas nepalika. Varbūt likās, ka varēja būt mazliet mitrāka. Bet jā, nezinu, kā jāgaršo tādai kūkai

Papildināts 27.12.2023 00:41:

Papildināts 27.12.2023 00:42:

no malas

Es ar tā kā sāku domāt, ka varēja tomēr aplaistīt mazliet biežāk. Bet bija labs.

a²+b²=c²

Lusesita

Lilija

Vienkāršākā glazūra, turklāt smuka un garšīga, ir no pūdercukura un citronu sulas, tā pati, ko var lietot piparkūkām. Proporcijas jāpaskstās internetā, aizmirsu. Tur vajag pavisam maz, da i neaizņem pat 5 minūtes. Masu var pilināt ar karoti, izveidojot tādu improvizētu mežģīņrakstu, nav obligāti noklāt masīvi.

Papildināts 28.12.2023 08:43:

Finna

Vilksviņzin, vai šim keksam piestāv šokolāde, es laikam neliktu, jo šokolāde arī grib dominēt. Vai nepazūd augļu un alko saspēles garša? Vnk nezinu, neesmu mēģinājusi. Bet forši, ka kekss izdevās!

Pēc skata patika no malas noformējums, tā arī biju iztēlojusies, ar baltu un sarkanām ogām. Es dažreiz uztupinu uz cukura glazūras dzērvenes.

Nobeigumā: ha, ha, šogad pati neuztaisīju keksu, bet pamācīt gudra!

Lusesita
Jā, es ar apsvēru likt pūdercukura/citrona glazūru. Bet kaut kā uzliku šokolādi. Bet bija labi. Kekss nebija tik salds, lai šokolāde šķebinātu

Noslepums

Ļoti žēl, ka nokavēju keksa cepšanas klubiņu.

Ceru nākamgad pievienoties un rotāt Zsv galdu ar grandiozu keksu.

(pierakstu, ka jālaista biežāk )

Atskaitos par savu keksu. Sadedzis tomēr nebija, garšoja labi, ruma garšu varēja just. Bet bija pilnīgi ārā jūkošs, īsti nevarēja nogriezt gabalu. Nebija sauss nemaz, bet kopā neturējàs. Ēdām kā desertu kopā ar putukrējumu. Iespējams, ka pie tā vainīgi bija mandeļu milti, ko lietoju parasto vietā, lai keksu varētu ēst arī bezglutēna diētas īpašnieks. Varbūt par daudz mērcēju ar rumu( katru otro dienu 2 ēdk uz keksu visas 2 nedēļas). Secinājums: garša ļoti laba, izmaksas lielas, ilgi aizņem vietu virtuvē. Bet noteikti gatavošu nākamgad atkal, jo tas beidzot bija kas jauns un savādāks. Liels paldies par recepti!!!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438561