Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājmācība

LaasmaV

Sveikas! Vai te ir kāda māmiņa, kurai bērniņš ir mājmācībā? Interesējos par pirmsskolu, vecums 5 gadi

ingulle

Feisbukā ir grupas "Mājmācības interesentiem" utml. Arī šeit ir slēgtā grupa "Mājskološana", maz aktīva, bet var palasīt senos ierakstus. Kad pati formēju dēlam mājmācību, rakstīju iesniegumu pašvaldības izglītības pārvaldei, ka es kā vecāks apņemos sagatavot dēlu skolai. Var arī noformēt bērnu kādā dārziņā, bet apmācību veikt paši vecāki.

Man ir mājmācība, 4 gadi. Lielākā problēma ir atrast kompāniju viss pārējais ir forši. Bet draugu bērni iet dārziņā, vakaros nav spēka ciemoties un brīvdienās arī tikai pa retam, jo tām ģimenēm pa nedēļu skrējiens. Pulciņiīsti neder, mēģinājām un atmetām, jo tu 98%laika ir nodarbība, pēc tam visi skrien pa mājām ar vecākiem- nav jau pusaudži, kas patusē vēl pie izejas. Tā facebook grupa ir absolūti tukša un klusa, tur vispār nekas nenotiek. Laukumiņus apmeklējam, bet nu baigo jēgu neredzu- paspēlējas ar bērniem un nākamajā dienā jau tur citi- neveidojas ilgtermiņa attiecības. Ja kāda māmiņa ir līdzīgā situācijā- droši dod ziņu, labprāt satiktos, lai bērni var pasocializēties

Puuce_L
Bet 4 gados jau nav nekāda mājmācība-vienkārši bērns dzīvo un aug savā ģimenē,kā tas būtu normāli! Obligātā pirmsskolas izglītība sākas no 5 gadu vecuma! Man arī jaunākā meitiņa-4 gadi-dzīvo pa māju,plānoju laist bērnudārzā no nākošgada septembra(t.i.5 g.vecumā),un arī tikai no rīta uz nodarbībām. Tāpat darīju arī ar vecākajiem bērniem.

aprikoze123
Man tāds pats plāns laist tikai uz nodarbībām pēc 5g. Bet kā nodrošini bērniem socializāciju? Mums viss forši, tikai 95% laiks ar pieaugušajiem, nevis vienaudžiem. Es gan spēlējos, dauzos un darbojos ar viņu, bet nu tā pat paziņas visi dārziņos un nav ne laika, ne spēka ar mums regulāri tikties. Vasarā vēl sanāk, bet ziemā praktiski nē

teeja_bez_bulcinjas

Puuce_L
Bet ja jau no rītiem ies uz BD tad jau arī tā socializēšanās neizpalika.

Ja bēda par šo brīdi un nav derējis neviens no iepriekšējo diskusiju ieteikumiem, varbūt, ierakstiet +/- kur atrodieties un atradīsiet draugu no cāļa bērniem?

teeja_bez_bulcinjas
Tur jau tā lieta, ka nodarbības ir nodarbības, nu nesanāk nodarbībās paspēlēties, ja vien mērķtiecīgi vēl kādam nav interese līdzīga. Bet pārsvarā jau visi čupojas dārziņos un izspēlējas un tad nodarbībās strādā, nevis draudzējas ja nu tiešām kādai līdzīgi un grib kopējas pastaigas, spēles vai laukumiņus, tad mēs no Carnikavas. Pavisam droši der arī Ādaži, kas turpat blakus.

Tikai dēļ socializācijas palaidu meitu dārziņā. 3 gadu vecumā. Tā arī līdz skolai gāja - no 9 līdz 12. Par cik toreiz strādāju naktīs, varēju atļauties. Nav jau teikts, ka tavs bērns gribēs draudzēties ar pirmo, kurš laukumā pagadījies

Papildināts 03.01.2024 23:44:

No Carnikavas - reizi nedēļā pie mums uz Sarkandaugavu ar vilcieniņu Laimītē! Par kapeikām - i zīmēšana, i līmēšana, i badmintons u.t.t. Mamma blakus, ja grib. Es sāku no tā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438577