Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kopīpašums detaļās

Morena

Esam laulāti. Pirms kāda laika vīrs paņēma remontējamu māju hipotekārajā kredītā. Esmu līdzaizņēmējs un zemesgrāmatā ielika ķeksīti-kopīpašums!

Bet laikam ejot-māja remontējās un vēl dažus gadus remontēsies, bet visa sadzīve turpina notikt manā pirmslaulības dzīvoklī, kur lielākoties pārtiku, saimniecības preces pērku es. Rēķinus nomaksāju es.

Pirms dažiem mēnešiem vīram samazinājās ienākumi un tagad jau viņš maksā tikai kredītu. Piem. Ejam ciemos, es nopērku dāvanu+cienastu, viņš pat nepiedāvā neko “piedalīties”.

Kredīta maksājums ir diezgan līdzvērtīgs tiem visiem maksājumiem, ko es veicu ikdienas dzīvei (komunālie, internets, pirkumi utt.)

Es tam visam būtu ar mieru, ja es skaidri zinātu, ka puse mājas “gadījumā X” ir mana, bet vai tas tiešām tā ir? Jo ir tikai ķeksītis par kopīpašumu, bet īpašnieks ir viņš.

Protams, izrunāšos ar vīru, bet ja viņš piekrīt, kā pareizāk noformēt māju ar 2 īpašniekiem, vai var mainīt ierakstu zemes grāmatā un ko tas maksā? Vai labāk noslēgt laulību līgumu?

Piebildīšu, ka mums nav kopēju bērnu. Katram savi. Tā kā esam gados, kaut kad var aktualizēties mantojuma jautājums.

Patricia L

Nu tā uz pirmo skatienu laulību līgums šajā situācijā neko neatrisinās. Ja iestāsies mantojuma situācija, tad mantosi Tu un viņa bērni likumā noteiktajā kārtībā pie jebkura laulību līguma. Var noformēr īpašumu puse uz pusi, tad mantojuma situācijā viņa bērni dabūs krietni mazāku daļu, bet nebūs tā, ka Tu varētu dabūt visu. Nu pusi Tu vari dabūt noformējot pārdevuma līgumu, dāvinājuma līgumu. Pie notāra, kā parasti, ar tālāko reģistrāciju zemesgrāmatā.

Patricia L

Vairāk uztraucos, ja gadījumā kādreiz dzīvē rodas nesaskaņas, tad viņš var pierādīt, ka par māju (kredītu) maksājis tikai viņš. Un es ar saviem ikdienas pirkumiem un dzīvokļa uzturēšanu varēšu ieskrieties.

Jautājums par to, ja viņš ir zemesgrāmatā īpašnieks, vai tas nākotnē neradīs problēmas īpašuma sadalē uz pusēm?

Papildināts 05.12.2023 11:04:

Arī, ja gadījumā šķiramies un/vai nolemjam māju pārdot.

Papildināts 05.12.2023 11:05:

Par mantojumu es saprotu, kāda daļa pienāksies bērniem, bet būtu godīgi, ja vismaz pusi mantotu es, jo šobrīd nodrošinu ikdienas dzīvi.

gaura

Patricia L

Morena
Ja īpašums iegādāts laulības laikā, tas automātiski ir kopīpašums, neatkarīgi no tā, uz kura vārda skaitās. Tā kā šķiroties pēc likuma katram pienākas puse. Bet, ja būs labs advokāts vīram, tad, jā viņš varēs pierādīt, ka Tu neko neesi mājā ieguldījusi un attiecīgi samazināsies Tava daļa. Bet tur vajag vākt čekus, pierādīt pirkumus, maksājumus. Protams, ka Tu arī varēsi censties pierādīt, ka uzturēji ģimeni, bet tas būs sarežģīts process un principā uz to jaunuzcelto māju nekādi neattieksies. Ja šķiras mierīgā kārtā, tad, jā, Tev pienāksies puse.

Resnā Žurka

viņš var pierādīt, ka par māju (kredītu) maksājis tikai viņš. Un es ar saviem ikdienas pirkumiem un dzīvokļa uzturēšanu varēšu ieskrieties.
Jā.

ja viņš ir zemesgrāmatā īpašnieks, vai tas nākotnē neradīs problēmas īpašuma sadalē uz pusēm? Jo ir tikai ķeksītis par kopīpašumu, bet īpašnieks ir viņš.

Ļoti iespējams. Pierādīt, ka ķeksis attiecas uz autori, var būt visai sarežģīti un izveicams tiesas ceļā. Nevar jau zināt, vai tad, ja iestātos mantošanas gadījums, vīrieša bērni būtu ļoti ieinteresēti dalīties mantā ar autori.

Vienīgais drošais kopīpašuma noformējums ir ieraksts zemesgrāmatā, kur norādīti visi īpašnieki un to daļas.

izmaksas var apskatīties zemesgramata.lv nodevu kalkulatorā, laulātajiem un bērniem % nav lieli.

Morena
Kamēr zemesgrāmatā nestāv ierakstīts tavs vārds, uzvārds , personas kods un attiecīgi norādīta tava domájamâ daļa no minētā īpašuma, tad jārēķinās, ka X un jebkurā citā stundá tev savas tiesības uz šo īpašumu būs jâpieráda tiesas ceļā, kas, pirmkārt, maksā gana dārgi pats par sevi, lai vispār uzsāktu procesu. Par pārējo par nerunāsim.

Žēl, ka pirms tāda darījuma veikšanas nebiji aprunâties ar juristu, jo saistības un atbildību esi uzņēmusies lielu, bet tagad tavas tiesības raksturo tikai ķeksītis . Nu labi, ka vismaz tas ir....

Patricia L
Resnā Žurka
Meauk

Sirsnīgs Jums Paldies par skaidrojumiem!

Tad tagad būtu optimāli slēgt vai nu pārdošanas vai dāvinājuma līgumu, kurš būtu izdevīgāks un izmaksās lētāks? Ja pirkuma līgums slēgts šogad, arī tad laikam nevar vienkārši neko mainīt vai koriģēt?

Un, jā pirms līguma sastādīšanas māklerfirma prasīja, vai formēt uz vīru, vai uz mums abiem. Bet tajā brīdī likās, ka vīrs ar lielāku entuziasmu metīsies, nevis sāks uz mana rēķina būvēties. Vienkārši gribu konkrēti ar vīru izrunāties par mūsu ģimenes finansēm. Sākumā jau viņš vispār gribēja visu uz sevi un lai arī paliek viņam, bet bija ļoti neizdevīgi banku %. Bet tagad tā baigi ērti sāk iekārtoties Tad vai nu uz pusēm, vai lai turpina piedalīties ikdienas tēriņos.

Resnā Žurka

pārdošanas vai dāvinājuma līgumu, kurš būtu izdevīgāks un izmaksās lētāks
Es te ieteiktu nepaskopoties un ar juristu izrunāt, līdzi ņemot esošo līgumu. Izmaksas neatšķiras, bet atšķiras iespējas līgumus apstrīdēt, kā arī ļoti būtiski, lai līgums ir sastādīts, ņemot vērā juridiskos smalkumus. Varbūt var būt vnk papildinājumi un grozījumi esošajā līgumā.

Patricia L

Vēl ir tāda nianse, ka banka var neļaut "atdot" daļu īpašuma, pat ja sieva. Jo viens īpašnieks ir labāk kā vairāki, ja nu kāda ķibele ar kredītu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438621