Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kopīpašums detaļās

Morena

Patricia L
Nu bet ir jau tas ķeksis kopīpašums, tā kā īsti viens īpašnieks nav.

Jāizrunājās no sākumā ar vīru un, iespējams, būs jāčāpo pie jurista.

Patricia L

Morena
Es domāju, ka tas ķeksis ir domāts, ka kopīpašums tādā nozīmē, ka esiet precējušies un laulību laikā viss iegūtais ir kopīpašums. Ja manta būtu šķirta (laulību līgums), tad ZG parādītos ieraksts atsevišķa manta. Tas nav domāts kā kopīpašums, kad ZG vairāki īpašnieki. Tad vienmēr ir minēti konkrēti vārdi, uzvārdi.

Papildināts 05.12.2023 18:53:

Pašā ZG domāju nav nekāda "ķeksīša", ka kopīpašums. Gan jau tas bija nostiprinājuma lūgumā.

Morena

Man šķiet, ka nekādu atsavinājuma līgumi slēgt vairs nevar . Vismaz bez bankas piekrišanas un akcepta te laikam neko vairs nevar pasākt.

Vismaz es nevaru iedomāties nevienu variantu, kā tagad varētu ierakstīt tēmas autori kā savas daļas īpašnieci zemesgrāmatā.

Un vēl, ja tā māja ir tik ieguldījumus prasoša, neapdzīvojama un gadiem vēl tur neviens nedzīvos, tad es drīzāk ieteiktu padomāt par pārdošanu, ja cena varbūt ir augusi un varēs segt kredītu un varbūt pat pāri paliktu.

Jebšu sāc vismaz tagad sagatavot grafiku ar vīru par to, cik un kurš katru mēnesi maksā par minēto māju kredītu un tad veic pārskaitījumus ar konkrētu maksājumu mērķí, un attiecīgi vismaz tad tas būs pierādījums, ka arī otrs aizņēmējs pilda saistības.

Un prasīt vīram līdzvērtīgu iesaisti ģimenes esošā mājokļa un sadzīves, pārtikas nodrošinājumam.

Lai nav tā, ka tu tikai pērc lietas, ko "apēd un izd...", tikmēr vīrs pērk un ieguldás vērtīgâ kustamā un nekustamā īpašumâ.

Patricia L

Meauk
Teorētiski jau pārdot un dāvināt var kaut nākamajā dienā?! Bet diez vai banka piekritīs, no bankas redzespunkta vairāki īpašnieki pasliktina situāciju.

Morena
Vai no tavas puses bija kāda materiāls ieguldījums tā īpašuma pirkšanas laikā?

Ja jà, tad es ieteiktu jums ar vīru pie notāra sastādīt vienošanos ká notariālu aktu (ja tas ir iespējams pašlaik ( ieteiktu sākumā vienai aiziet pie tiešám laba notāra un noskaidrot situāciju)) ar to, kas un kad tika maksáts, kādi ir tavi ieguldījumi minētajā īpašumā utml. Tur arī var noskaidrot, vai ir iespējams kaut kā papildināt ierakstu zemesgrāmatā.

Papildināts 05.12.2023 19:50:

Patricia L
Vai tad tik viegli ir r bankas atļauju aizņēmējam kaut ko atsavināt (pārdot vai dāvināt ) par labu otram lidzaizñéméjam? Man šķiet kaut kāds absurds līgums sanāk, jo sevišķi, ka hipotekārâ kredīta nemaksāšanas gadījumā notiks solidāra piedziņa no abiem aizņēmējiem.

Da nekādu pusi tu nemaksā. Viņš mierīgi varētu dzīvot savā nopirktajā mājā un ēst roltonus pa vienam dienā un viņa izdevumi nepieaugtu.

Gluži otrādi - ātrak izremontētu. Tu tikai kavē.

Papildināts 05.12.2023 21:38:

Tava kļūda palikt par līdzaiņēmēju.

Ja jūs sastrīdēsities viņš pārstās maksāt un banka vērsīs piedziņu uz tevi un tavu pirmslaulības īpašumu.

Tie ir īstie riski.

Patricia L

Meauk
Nu bet es jau saku, ka banka neļaus, bet citādi var pārdot, dalīt kaut nākamajā dienā.

Meauk
Pirmo iemaksu+visus pirkšanas, vērtēšanas uc.izdevumus sedza viņš. Kā jau teicu, ka viņš gribēja sākumā vispār kā atsevišķu īpašumu, jo man jau ir īpašums. Tāpēc arī neiespringu uz īpašumtiesībām. Bet pagāja laiciņš+vēl viens faktors, ka kritās viņam ienākumi un še ku reku kaut kā sāku pamanīt, ka viņa līdzdalība ikdienas dzīvē sāk stipri kristies.

Cilvēks jau viņš labs, ticu jau, ka rupjā veidā mani kā līdzaizņēmēju neuzmetīs. Ja būs problēmas, tad pats atrisinās. Mums arī ir dzīvības apdroš. uz mani novēlēta.

Vairāk te ir stāsts, ka mums kā pārim ir pienācis laiks izrunāt, kā mēs dalam finanses, konkrēti, kas par ko maksā. Jo kā jau cilvēka dabā-vīrs sāk slīdēt uz ērtāko pusi, bet tad attiecīgi jāsakārto viss pārējais.

Papildināts 05.12.2023 23:04:

Bet ja godīgi, tā kā viss iegrozījies viņam finansiāli šobrīd, es neredzu, ka viņš viens varētu pavilkt to, tāpēc domāju, ka jādomā būs, kā pareizi noformēt kopīpašumu.

Un man pašai arī patīk īpašums, vieta utt. Pēc dažiem gadiem varētu būt forši.

Vairāk te ir stāsts, ka mums kā pārim ir pienācis laiks izrunāt, kā mēs dalam finanses, konkrēti, kas par ko maksā.

a ko tur runāt? Tak solījāties būt kopā priekos un bēdās, bagātībā un nabadzībā, slimībā un veselībā.

Kā ta tu ieteiktu dalīt finanses un kurš par ko maksā? Tā reāli.

Resnā Žurka

Nu jā. Ja tur vēl banka iesaistīta, tad varētu būt pavisam interesanti.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438621