Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko iesākt?

Ezuks89

Labdien! Situācija šāda, ka mans brālis pieņēma divas radu meitenes 7 un 12gadi, paņēma aizbildniecība jo vecakiem tiesības noņēma. Ar 7.gādīgo meiteni īsti problēmu nav mīļa izpalīdzīga pat māsai ceņsas visādos veidos teikt, ka mīl, uztraucas un vēlas pavadīt kopā laiku. Vienīgais ka mazākai nepatīk mācīties bet visur citur ir kā paraugbērns. Lielas problēmas ir ar lielāko kura ir ļoti bailīga, lieto narkotikas, iedzer un ir problemātiska uzvedība , visu laiku suta trīs mājas tālāk , no jebkādas palīdzības atsakās tikšot ar visu gala viena, pēc tam jau bļauj ka zem vilciena skriešot jo viņa esot kļūda un nevajadzēja piedzimt. Mans brālis viņai visu atņēma , aizgāja kopā pie ārstiem, ārsti izrakstīja spricejamas zāles jo tas ātrāk dodot efektu, bet meitene ka redz šprici izmainās, uzreiz ir stūrī, raud, lūdz lai nedur viņai iestājas panika, arī no ārstiem baidās kļūst noslēgta, nerunīga un piespiežas manam brālim klāt. Ir kādi ieteikumi, kā palīdzēt un mazināt bailes lai katru reizi kad jādur nebūtu histērijas?

Papildināts 13.12.2023 11:49:

Lielāka meitene vispār ir tāda bailīga un raudulīga , smaidu izspiest var reti un tagad kad vis atņemts arī no mājas grūti lauka dabūt lai kur kopīgi aizietu


Alija


Mans brālis viņai visu atņēma , aizgāja kopā pie ārstiem, ārsti izrakstīja spricejamas zāles jo tas ātrāk dodot efektu, bet meitene ka redz šprici izmainās, uzreiz ir stūrī, raud, lūdz lai nedur viņai iestājas panika, arī no ārstiem baidās kļūst noslēgta, nerunīga un piespiežas manam brālim klāt. Ir kādi ieteikumi, kā palīdzēt un mazināt bailes lai katru reizi kad jādur nebūtu histērijas?

Kas ir ta viss, ko atņēma? Nezinu, kas tās par špricējamām zālēm, kas var palīdzēt pret emocionālām traumām. Tur vajag ļoti labu psihologu un jāiet visai ģimenei. Un nav teikts, ka būs ātrs rezultāts.


Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Ezuks89
1) Vērsties atkal pie minētā ārsta (tas bija bērnu psihiatrs vai cits speciālists . Ja cits, tad sameklējiet , lūdzu, bērnu psihiatru) un nomainīt zāļu formu pret citām, nevis špricét.

2) vērsties pēc palīdzības un atbalsta Pusaudžu resursu centrā vai tā filiālés atkarībā no dzīvesvietas.

3) vērsties pēc palīdzības bāriņtiesâ un Sociālajā dienestā, jo tur var sniegt nosūtījumu uz vizītēm pie psihologa, kas ir ļoti nepieciešams pusaudzei, vai nosūtījumu uz ārstēšanás programmām saistībā ar narkotisko un citi vielu vai alkohola lietošanu.

4) apmeklēt ar mazāko bērnu klīnisko psihologu un noskaidrot mācību grūtību iemeslus un rekomendācijas, ko pasákt tālāk.

5) piedzīt un saņemt uzturlīdzekļus no šo abu meiteņu vecākiem, un minētos naudas līdzekļus izmantot bērniem nepieciešamo maksas terapiju un maksas vizīšu apmaksai.

6) bailes ir ļoti spēcīga matērija, līdz ar to ir nepieciešams nodrošināt pusaudzei psiholoģisko palīdzību un mēģināt neprovocēt emociju uzliesmojumus ar šeit jau minētajām zālēm šprices formātā, no kurām bērnam ir bail vai ir ļoti nepatīkami. To noteikti var aizvietot ar citu zāļu formu

7) tēmas autore - jūs esat malace, ka meklējat atbalstu un palīdzību. Informācija ir ļoti nozīmīgs un svarīgs resurss. Arī brālim mēģiniet sniegt viņam palīdzību un iedrošiniet viņam vērsties pēc palīdzības un atbalsta visàs iepriekš minētajās iestādēs un saņemt nepieciešamo atbalstu un palīdzību bērniem.

Papildināts 13.12.2023 12:00:

Alija
Tu pareizi saki - šàdàs smagās situācijās un bērnu uzvedības problemâtiká - NEKAD NAV ĀTRA REZULTĀTA . Ne ar, ne bez špricēm.

Tur vajag konstantu un regulāru, laikietilpīgu palīdzību no dažādiem dienestiem un ārstniecības personām. Nevis 1 šprice dienā atrisina visas gadiem ilgušās traumas un pēc traumatisko sindromu, uzvedības modeļus un atkarības....

Papildināts 13.12.2023 12:02:

Ezuks89
Ja bērnam ir psiholoģiski smags posms - nekad neko nevajag atņemt, bet tieši otrādi - ir jāsniedz un jāiegulda papildu resursi, jāsniedz pozitīvas emocijas izraisošs atbalsts utml.

Tas nav pareizi atņemt jebko un atstāt bērnu ar vakuumu..... Tas ir pats sliktākais, ko tuvinieki var izdarīt.

Ja ko samazina vai ierobežo - lūdzu, dodiet alternatīvas, ko bērns ar prieku var izmantot, sniedziet papildu resursus un iespējas.

Nevis atstāj bērnu bez nekā un skatās uz viņa reakciju.....

Papildināts 13.12.2023 12:14:

Ezuks89
Lai brālis jau šodien sazinās ar "Pusaudžu resursu centru". Tur var saņemt ļoti kompleksu un dažādu palīdzību.

Te ir aktīvi un pareizi jārīkojas, jo 12 gadīgam pusaudzim šāda uzvedības problemâtika un atkaríbas ir ļoti ļoti nopietns signāls, kas prasa neatliekamu reaģēšanu.

Alija
Atņemtas tika narkotikas un alkohols, kas vinai bija līdz nākot no iepriekšējās ģimenes.

Papildināts 13.12.2023 13:16:

Meauk
Ja es arī cenšos cik varu brāli atbalstīt kautvai tajā , ka pieskatu meitenes laika kad viņam pašam ir jāstrādā. Domaju tikai, ka mazināt bailes no ārstiem jo labi tagad var mēģināt kādas citas zāles bet agri vai vēlu var but kāda situācija , ka vajag ja ne špricēt tad analīzes nodot vai potēt. Šīs špricējamās zāles ko pašlaik viņai dod izrakstīja itkā lai palīdzētu mazināt vēlmi pēc apreibinošām vielām un ārstētu no tā. Pie bērnu psihiatra ir būts tur diagnozi uzlika vidēji smaga depresija, zāles tablešu veidā, bet arī ar to ir problēmas jo meitene atsakās dzert, viņai to nevajagot un neko negrib. Pie psihiatra arī cik ārsts teica vienīgais ko atbildējusi uz visiem jautājumiem nezinu,negribu un nav pat acu kontaktu veidojusi. Sociālajā dienesta uzraudzībā un bāriņtiesā mans brālis jau ir jo caur viņiem arī tika nokārtota aizbildniecība, cik saka bāriņtiesa, ka pašlaik izskatoties , ka meitenes ies arī uz adopciju kam arī brālis ir gatavs jo meiteņu vecāki vispār neko neesot gatavi mainīt lai bērnus dabūtu atpakaļ. Kursus neapmeklē, interesi par satikšanos neizrāda, turpina ierasto dzīvi, neko neuzlabo. Man interesē arī, kā runāt ar bērnu lai to palīdzību gribētu saņemt, kā mazināt sāpes no tā, ka ir izrauts no ģimenes (tas ir mans pieņēmums, ka bērniem tas sāp jo lai kāds būtu vecāks bērni tos vienmēr mīl un cieš ) kā pierādīt to, ka šeit viņi rup, ka pa viņiem uztraucas, ka var paļauties un stāstīt, ka šeit neviens viņus nesitīs un nav jātiek ar visu galā pašiem bet gan varam tiem palīdzēt. Mazākā pie klīniskā psihologa jau ir bijusi tur pateica, ka gudrs bērns un varētu pat tagad mierīgi iet 2.klasē.

Papildināts 13.12.2023 13:17:

Alija
Tas šprices nav domātas priekš emocionālajām traumām bet gan atkarību ārstēšanai


Ezuks89
Atbildes uz ļoti daudziem taviem jautājumiem sniegtu Pusaudžu resursu centrs, jo tur darbojas labas speciālistu komandas.

Tur arī vajag vērsties pēc palīdzības.

Par bailēm no špricēm vai asins testiem - tas nebūt nav bieži bērniem jāpiedzīvo ikdienas dzīvē. Tá var būt ne reizi vai reizi gadā ,vai dažkart biežāk zināmu apstākļu déļ, bet tá nav ikdiena. Tâ nav katras dienss vajadzība utml. , lai par to uztrauktos. Daudzi bērni no tā baidās. Arī pieaugušajiem tas nav patīkami, ka zāles būtu šādā formātā. Te noder sarunas un atbalsts, pozitīvā motivācija utml.

Ir būtiski, lai tagad nebūtu katru dienu kaut kādā spīdzināšana ar špricēm, bet bērnam zāles tiktu nozīmētas citâ uzņemamâ formâ. Jebšu lietotas citas zāles.

Pie depresijas - bērnam būtu jāsaņem regulāra psihiatriskā palīdzība un ilgstoša, regulāra psihoterapija, kur bērns atveras ar laiku un spēj sadarboties. Ir muļķīgi pirmajā vizītē sagaidīt no bērna, kurš tik ļoti cietis ikdienā gadiem iepriekš, lai bērns uzreiz atvērtos un uzticētos. Tam vajag laiku.

Pēdējās izmaiņas: Meauk, 13.12.2023 13:48.

Rosalia

Vēl var vērsties tuvākajā ārpusģimenes atbalsta centrā. Tur piedāvā kādus bezmaksas palīdzības pasākumus bērniem un arī aizbildņi/audžuvecāki var tikties. Nekas īpaši daudz, bet tāpat kaut kas.

Ja bērns nāk no nelabvēlīgas vides, jārēķinās, ka ātri nekas nenotiks. Ko var darīt - runāt ar meitenēm, stāstīt un skaidrot, kādi noteikumi un ieradumi ir jaunajā ģimenē, jo meitenes šobrīd zina tikai to, kā izdzīvot viņām ierastajā nelabvelīgajā vidē, bet jaunajā viņas jūtas nedrošas, jo īsti nesaprot, ko no viņām gaida. Jāapbruņojas ar pacietību un jābūt konsekventiem savās prasībās.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438731