Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

No valsts b/d uz privāto

Tuntuliite

Tuntuliite

Sveikas.

Vai kāds var palīdzēt ar info. Ir doma ņent meitu ārā no valsts dārziņa un gribētos mainīt uz privāto.Kā ir ar līdzfinansējumu? Tas ir zaudēts?


Aigun

Ja tā ir Rīga, tad pārejot no pašvaldības atpakaļ uz privāto izglītības iestādi -
Ja bērns vecumā 1g6m-4g, tad pārejot no pašvaldības b/d uz Privāto - līdzfinansējums tiek piešķirts pilnā apmērā (šobrīd 328.54 EUR + ēdināšanai 2.15/4.30 EUR atkarībā no statusiem)

Ja bērns ir vecumā 5-6-7g., un nav bijis privātajā izglītības iestādē uz 2023.gada 01.septembri, tad Rīgas līdzfinansējums 242.58 EUR + ēdināšanai tiek saņemts, bet nesaņem valsts daļu, ko izmaksā IZM par 5-6 gadnieku apmācību - šobrīd apmēram 106 EUR.

Sanāk ka lielajiem bērniem LF sastāv no divām daļām (242.58+106 = 348.58 EUR kopsummā)


Nav nekā tāda, ko cilvēka sirds nespētu saprast, ir tikai lietas, ko cilvēka prāts atsakās pieņemt..

Kāpēc gribat pāriet uz privāto bernudārzu?

Jabūt ļoti uzmanīgam, jo Privātos B/d ir lielas problēmas ar izlītošanu un personālu, it sevišķi ja pozicionē sevi kā alternatīvu izlītības iestādi.

Kā bērna pieskatīšas iestāde - iespējams,jo trīc un derb par katru bērnu, ar pamatojumu, ka vecaki mums maksā "tādu naudu". Uzsvars uz to, ka vecāki maksā naudu.

Tuntuliite

Paldies par atbildēm un ieteikumiem!


Alcantra
Ai , nu kādas blēņas. Mums uz privāto dārziņu regulāri zvana vecāki, kas vēlas pārnākt no pašvaldības dārziņiem, tieši dēļ personāla trūkuma - un tad attiecīgi apmācību kvalitātes. Īpaši mazākumtautību dārziņos. Zinu ļoti daudzus tiešām labus privātos dārziņus. Arī sliktus ziņu, protams, ka tādi arī ir. Tāpat kā pašvaldības - ir dažādi.

Tulip

Aigun, varbūt zināsiet

Kā sanāk, ja ir noslēgts līgums ar pašvaldibas dārziņu (pārejai no privātā uz pašvaldības bernudarzu), bet tomēr praktiski pirmajā dienā ir skaidrs, ka tomēr negribam tur palikt. Lai saņemtu līdzfinansējumu privātam dārziņam ir atkal jāstājas pašvaldibas bd rindā?

Pēdējās izmaiņas: Tulip, 22.01.2024 21:11.

Ir jāraksta iesniegums pašvaldības bd, ka vēlaties lauzt līgumu un vairs nenāksiet. Lai saņemtu Rīgas līdzfinansējumu, nav jābūt reģistrētam rindā. Ejiet uz privāto, slēdziet jaunu līgumu, un "nauda seko bērnam" šajā gadījumā, jo, cik saprotu, bērniņš vēl mazs. Citādāk ir pēc 5 gadu vecuma, kad ir obligātais izglītības vecums, tur, ja nepareizos datumos aiziet no pašvaldības bd, tad zaudē valsts dotāciju.

KāpēcJūs domājat , ka prvātais b/d ir labāks?

Viņu sauklis ir "mums vecaki maksā tādu naudu, tapēc, katrs berns ir svarīgs", bet kvalitāte ir apšauāma, vismaz tāda ir mūsu pieredze. Jā smaidīs un bučos bērnus, bet tas arī viss.....

Rēķinieties ja ir maza grupiņa ar 10 bērniem, tad 3 ar uzvedības traucējumiem, 2 ar attīstības traucējumiem u.t.m.l jo tāpēc jau tos bērnus vecāki sūta uz privāto b/d. Kāda tur izglītības kvalitāte!!!???

Ja Jūsu bēns ir vesels, bez veselības problēmām, tad vediet uz pašvaldības b/d. Tur ir cerība, ka uz 15 grupas bērniem viens būs ar uzvedības vai attīstības traucējumiem + viņam varētu būt atsevišķs asistents, kas privātājā b/n nebūs.

Pavisam maziem berniem, kur svarīga tikai pieskatīšanas funkcija būs ok, bet no 4-5 adu vecuma, kur , tomēr, būtiska ir arī izglītošana, mēs noteikti sliecamies uz valsts b/d jo kontrole par izglītošanas procesu tur tomēr ir.

Rakstu no pieredzes ar ļoti mazu privāto b/d. Iespējams, ka lielos privātos b/d šīs lietas ir sakārtotas un kvalitatīvākas.

Cik ir liels un cik ir mazs privātais dārziņš? Mūsu bēbis iet privātajā - grupiņa ir paliela, oficiāli 18 bērni laikam - un neviens nav ne ar attīstības traucējumiem, ne ar uzvedības problēmām, visi normāli bērniņi. Tāpat gadās arī personāla trūkumi - visi slimo, daudziem ir bērni, kas slimo, nemitīgi kāds iztrūkst, kaut kā jālāpās. Domāju, ka valsts dārziņā būs taisni tāpat, taču kopumā ar šo privāto esam apmierināti - bērns ir nodarbināts un priecīgs, labi paēdis. Par izglītības kvalitāti gan patreiz mūsu gadījumā par agru spriest. Bet nolikt privātos dārziņus ar kaut kādām mīklainām pretenzijām par atpalikušiem bērniem - tas ir par traku, nevajag tā darīt. Piekrītu gan, ka daudz kas atkarīgs no katra konkrēta dārziņa un pat katras konkrētas audzinātājas.


Tulip

Cecily
Paldies par atbildi, RD pa telefonu nez kāpēc pateica, ka izskatās, ka nekas vairs nepienākas. Uzrakstīju vēstuli. Ceru, ka jums taisnība.

Alcantra
Daudzi privātie dārziņi vairs neņem bērnus ar veselības traucējumiem. Arī lauž līgumu, ja bērns, piemēram, agresīvs. Tāds privāts dārziņš šobrīd ir vienīgā izeja vecākiem, kas nevēlas slaveno iekļaujošo izglītību.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18438843