Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aprēķins kūkas formai

lutekle

Ļoti nokaunos , ka esmu pakāsusi šeit jau reiz man laipni izskaidroto aprēķina formulu , ka dabut koeficientu produktu daudzuma maiņai , mainot kūkas formas diametru. Biju pat sataisījusi skrinsotus, bet navvvv...

ludzu, lūdzu, uzrakstiet kāds velreiz!!! Tur bija jāpielieto tas 3,14, bet kas vēl ?

Babs

lutekle
Tu domā apļa laukuma formulu pī r kvadrātā? Es nez, es nesarežģīju, ja no 20 uz 23, tad par vienu trešdaļu vairāk, ja uz 26, tad divreiz vairāk

Life is hard but, thankfully, short

Babs

ja, apļa laukumā formula. Bet bija sarežģītāka darbība . Kaut kas ar kaut vēl , no tas izejot, bija jādala.

tik vienkārši ka ņemt bik vairāk , baidos. Jo kāpēc Tu saki, ka par trešdaļu vairāk ? 3 cm taču būtu 1/6 daļa??
Man no 16 cm formas jāpaiet uz 23 cm.

Piparlapa

Es rēķinu pēc apļa laukuma, ar 16 cm diametru laukums ir 0,08 kvadrātmetri, bet ar 23 cm diametru laukums ir 0,166 kvadrātmetri, tātad 2x vairāk mīklas.

Piparlapa
Es nevaru savu blondumu, vai, ...

Man sanak 16 cm formai laukums 200,96. Un 23 cm- 415,2 Ko es nepareizi rēķinu?

Piparlapa

lutekle
Es nepareizi rēķinu, radiusa vietā ieliku diametru. Atvainojos, tā ir, ka kafija nav ieslēgusi smadzenes. Tavi aprēķini ir pareizi

Piparlapa

paldies, ceru, ka būs labi un pareizi!!

Babs

Nu re. Tā arī sanāk kā man "uz aci" - divreiz vairāk

Life is hard but, thankfully, short

Babs
Tev noteikti uz aci ir jau rutīna. Lai arī progresēju kūku lietā, paļauties uz aptuveni baidos.

Bet velreiz paldies! Piefiksesu šo un man būs tiiik laba magoņu- siera kūka !!

Papildināts 05.01.2024 12:42:

Bet nupat iedomājos- pie lielāka diametra cepšanās laiks ati japalielina?

Tā iet, kad skolā matemātiku nemācās.

(3.14x11.5x11.5)/(3.14x8x8) iznāk aptuveni 2x. Tieši tāpat var darīt ar cita diametra formu. 11.5 un 8cm ir formas rādiusi.

Papildināts 05.01.2024 13:48:

Bez tā 3.14 abās iekavās var iztikt. Var vēl vienkāršāk (11.5x11.5)/(8x8)=2

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439053