Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērnam šizofrēnija

Elizaelizaeliza

Sveikas. Šeit rakstu cerībā, ka kāda no jums man varēs kautko pateikt par šo pieredzi. Es gadiem cenšos izturēt šo visu. Ir iets pie psihologiem, pie psihiatra, tiek dzertas zāles, bet liekas,ka paliek arvien bēdīgāk. Vairs nezinu ko iesākt. Esmu izmisumā. Vienīgais bērns un tādas problēmas. Nevienam neesmu darījusi pāri. Vienmēr esmu darījusi labu. Kāpēc man jāsaskaras ar šo visu. Katra diena paiet trauksmē.

Papildināts 16.01.2024 08:33:

Varbūt vēl kādai ir tādas problēmas. Varbūt es neesmu viena. Es nezinu ko iesākt. Baidos viņu pazaudēt. Es viņu tik ļoti mīlu. Bet mums ir tik grūti, ka bērns uzvedas tik dīvaini. Centos pat domāt, ka pusaudžu dīvainības, bet ar laiku paliek vēl grūtāk.

Papildināts 16.01.2024 08:35:

Man visu laiku viņu jāuzmana, jo dara sev pāri. Esmu spriedzē katru dienu. Nezinu cik ilgi to var izturēt viens cilvēks.

Elizaelizaeliza
Vai tu lasi un raksti angliski? Ir FB tāda privātā grupā, slēgta - Parenting Mental Health.

Tur tev būtu sajūta, ka neesi viena ar savu sāpi.

Meklē iespējas Latvijā, meklē līdzīgu vecāku un bērnu pieredzes.

Ja esi no Rīgas, - nesen ir atvēries jaunais Bērnu psihiskās veselības centrs.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/19.12.2023-foto-atklats-jauns-bernu-un-jauniesu-psihiskas-veselibas-centrs.a535936/

Zvani tur un lūdz palīdzību.

Tev arī pašai vajag psiholoģisko palīdzību. Ej uz Sociālo dienestu un prasi bezmaksas nosūtījumu pie psihologa .

Lv ir jāklauvé pie visām durvīm, lai kaut kur un kaut kad atrastu palīdzību.

Vai esat vērsušās Pusaudža resursu centrā. Izdari to jau šodien! Sazinies ar viņiem un piesakieties!

Es zvanīju uz turieni. Bet baidos kas notiks ar bērna dzīvi, ja es viņu tur ielikšu. Kā būs ar mācībām. Kā tālāk vedosies viņa dzīve. Vai viņš pēc tam būs norakstīts un varēs strādāt tikai par apkopēju vai sētnieku. Bērnam ir kautkādi sapņi, bet neko tālāk šobrīd nespēj izdarīt. Nenoved līdz galam neko. Tikai kautko uzsāk un tad pamet. Jā, psihologs man ir vajadzīgs, bet arī bērnam. Es nespēju tikt galā ar šo visu viena. Ir ļoti smagi. Bet tas ir dārgi.

Elizaelizaeliza
Tev ir ne tikai jâzvana, bet jāpiesaka vizīte.

Dažkārt ielikšana stacionārā ir labākā palīdzība.

Papildināts 16.01.2024 10:08:

Elizaelizaeliza
Ja bērnam ir šizofrēnija, paškaitējums, pašnāvības mēģinājumi, tad viņam viennozīmīgi vajag stacionārā palīdzība uz saasinājuma laiku un pēc tam psihiatra palīdzība, regulāras vizītes. Nevis psihologa. Tavam bērnam vajag psihiatra palīdzību.

Tur jau tā lieta,ka pie psihiatra es vedu bērnu un bērnam ir zāles,ko jālieto. Bet liekas, ka viņas palīdz tikai lai nonemtu halucinācijas.

Elizaelizaeliza
Man pieredzes nav, neko vairāk nepateikšum

Bet tev pašai noteikti vajag meklēt psiholoģisko palīdzību sev. Un arī pašai veidot slēgto atbalsta grupu vecākiem vai pievienoties kādai esošai. Tev vajag savu atbalsta burbuļi veidot!

Papildināts 16.01.2024 11:21:

Ja tu lasi un saproti angliski, tad iesaku šo grāmatu mēģināt pasūtīt no UK un izlasīt. Ļoti daudz labas un noderīgas informācijas, kā vecākam izdzīvot un veidot attiecības ar bērnu, kuram ir mentālā saslimšana.

Pati nesen iesāku to lasīt - ļoti laba.

Elizaelizaeliza
https://pusaudzucentrs.lv/sizofrenija/

Piesakies te.

Ir arī grupu nodarbības vecākiem ar atbalsta sniegšanu.

Tu vari vērsties arī savā Sociālajā dienestā, lai tev , pamatojoties uz tava bērna mentālās veselības saslimšanu un tevis pašas grūti psihisko stāvoklis, lai tev piešķir bezmaksas palīdzību pie psihologa vai psihoterapeita.

Un vēl var doties pie ģimenes ārsta un arī tur prasīt, kādas ir psiholoģiskās palīdzības iespējas tev pašai, jo tu ikdienā rūpējies 24/7 par bērnu ar mentālās veselības saslimšanu. Arī ģimenes ārsti varēja dot norikojumu uz bezmaksas vizītēm pie psihospeciálistiem.

Lūdzu, izmanto visus ceļus un iespējas, kā dabūt un kur meklēt sev atbalstu.

Papildināts 16.01.2024 12:34:

Elizaelizaeliza
Palasīt konkrētāk tavas situācijas aprakstu, es tev draudzīgi ieteiktu arī pašai pieteikties vizītē pie pieaugušo psihiatra. Aprunāties pašai par savu stāvokli un meklēt tam medicīnisku terapiju.

Tev nav jācenšas vienkārši izturēt, jo, cik noprotamu, tas ir uz ilgu laiku. Ir jācenšas sev un savam bērnam palīdzēt un ārstēties, nevis izturēt.

Kāpostgalva

Elizaelizaeliza
Nu, ārstēšanās stacionārā nevienu nenoraksta. Nezinu, kāpēc tādas domas

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

Elizaelizaeliza
Es arī šo nesaprotu - tavas bailes no stacionāra, ja ārsti to iesaku, ja bērnam tas nāktu par labu un palīdzētu.

Tad arī tu pati varētu kaut nedaudz atpūsties un galvu sakārtot.

Un bērns būtu aprūpēts un saņemtu kvalitatīvu dažādu ārstu un terapeitu palīdzību.

Ja tajā jaunajā Psihiskās veselības centrá ir iespējams tikt iekšā, tad droši vien to vajadzētu izmantot.

Paldies visām par atbildēm. Es baidos,kā norisinātos ārstēšana tādā slimnīcā. Vai tur neizturas kā pret jukušo, vai nepielieto roku sasiešanu vai elektrošoku vai pie gultas siešanu. No tā es baidos. Esmu dzirdējusi dažādas lietas par šīm metodēm un vecāki nemaz nezinātu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439193