Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai Latvijā pieņem diagnozi kura apstiprināta ārvalstīs?

Kate1991

Labdien!

Šobrīd dzīvoju Serbijā. Mana meita ir dzimusi šeit. Pirms mēneša apstiprināta diagnoze F84 (autisms). Ir plānots doties dzīvot uz Latviju. Vēlos zināt kad ieradīsimies Latvijā vai pieņems doto diagnozi, lai bērns dabūtu nepieciešamo palīdzību vai arī būs atkal jāiet pie visiem ārstiem un jānodod papīri komisijai par diagnozes atkārtotu uzstādīšanu?

Ja kādam ir bijusi līdzīga pieredze vai pārzin likumus.

P.S. Bērnam ir Latvijas pilsonība. (Dubultā pilsonība)


Kate1991
Varbūt par šo var sazināties ar Nacionālās veselības centru un tur noskaidrot, kas un kā.

Pieredzes nav.

Bet nesen Rīgā ir atvēries jauns Bērnu psihiskās veselības centrs, kur tiek sniegta agrīnā palīdzība un atbalsts bērniem.

Paldies. Mēģināšu sazināties ar Nacionālo veselības centru. Man ir svarīgi zināt, jo bērns tikai nedaudz saprot latviešu valodu. Tad būtu grūtības iziet visus ārstus diagnozes noteikšanai.

Kate1991
Ko jūs vēlaties no Latvijas saistībā ar šo diagnozi? Jo Latvijā jau šāda diagnoze (pats F84) neko īsti nedod. Kas ir tas, ko vēlaties saņemt, kādus pakalpojumus, invaliditāti, speciālo izglītību?

Kārtība ir apmēram tāda - jums jāpiesakās pie bērnu psihiatra (labāk tādu, kuram ir līgums ar nvd, bet var arī privātā), jānāk uz vizīti ar iztulkotiem Serbijas ārstu dokumentiem un tad tālāk arī tiks izrunāts, ko jums turpmāk darīt, - jo tas atkarīgs no tā, cik smaga ir diagnoze un kāds atbalsts no valsts vai no iestādēm (skolas utt.) jums ir nepieciešams.

Pati diagnoze jau neko nedod, tikai savai zināšanai.

Piesakieties feisbukā Autisma grupā (autisms.lv)


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439271